ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Izvještaj OK, izgorjeli su ''malo'' na tečajnim razlikama jer su izloženi u USD ali šta se može 🙂

Ne ,ovo je prema očekivanju katastrofalno izvješće a takvi će bitii slijedeće.
Keš bez vizije za nova ulaganja je teret.
Kažete da su malo izgorili.Ne izgorili su do kosti ,a tako će biti i daljeJedina nada je preuzimanje,ali to nije bitno za povlaštenu dionicu.

Forbes

Predlaže se izdvajanje 246 milijuna kuna za isplatu dividende

Fotografija: Adris grupa

Visoka dobit od 1,8 milijardi kuna u prošloj godini rezultat je velikim dijelom prodaje Adrisovog duhanskog poslovanja, tvrtke TDR, kompaniji British American Tobacco

Dioničari Adrisa na glavnoj skupštini zakazanoj za 15. lipnja ove godine, trebali bi donijeti odluku o isplati dividende u iznosu od 15 kuna po dionici.

Kako se navodi u pozivu za skupštinu objavljenom u petak, dioničarima se predlaže da se cjelokupna prošlogodišnja dobit, u iznosu višem od 1,84 milijarde kuna, rasporedi u statutarne rezerve tvrtke.

Istodobno, predlaže se da se iz statutarnih rezervi, ostvarenih i kumuliranih poslovanjem Adrisa u razdoblju od 2005. do 2012. godine u korist neraspoređene zadržane dobiti izdvoji 250 milijuna kuna. Iz neraspoređene zadržane dobiti, pak, predlaže se izdvajanje 246 milijuna kuna za isplatu dividende, odnosno 15 kuna po dionici.

Visoka dobit ostvarena u prošloj godini rezultat je prodaje Adrisovog duhanskog poslovanja, odnosno tvrtke TDR kompaniji British American Tobacco.

Naime, lanjska neto dobit Adris grupe iz poslovanja iznosi 389 milijuna kuna, što je, u usporedbi s prošlogodišnjim razdobljem, povećanje od 21 posto. Neto dobit nakon manjinskih interesa iznosi 370 milijuna kuna, što je jedan posto više od prošle godine, dok izvanredna neto dobiti ostvarena transakcijom duhanskog dijela poslovanja iznosi 1,04 milijarde kuna.

Adris grupa je u 2015. godini imala ukupni prihod u iznosu od 8,67 milijardi kuna, a prihod od prodaje robe i usluga 5,16 milijardi kuna. Na domaćem tržištu ostvareno je 3,53 milijarde kuna, a na inozemnim 1,62 milijarde kuna.
KRATKO I JASNO

Nema vise extra profita.
Slijedi borba sa konkurencijom i manj marze.

adris/co
http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/426636/Konsolidirana-dobit-Croatia-osiguranja-39-4-milijuna-kuna.html

ko naručeno za ivanoreškovića
http://www.seebiz.eu/gubitak-adris-grupe-nakon-prodaje-tdr-a-395-milijuna-kuna/ar-134672/
i kaj sad.kad ćemo u plus?
alias bi trebao pomoć nekom analizom

Kompanije
PRVA TRI MJESECA GUBITAK
Adris grupa nakon prodaje TDR-a u gubitku 76 milijuna kuna
Ante Vlahović
Izvor: Pixsell , Autor:Davor Puklavec
Autor: Nikola Sučec
30.4.2016 10:09:59
Nakon što su se u petak pohvalili dobrim poslovnim rezultatima za 2015. i isplatom izdašne dividende, u rovinjskoj Adris grupi tek su na kraju burzovnog dana objavili poslovne rezultate za prvi kvartal ove godine, koji pokazuju da je grupa čiji je većinski vlasnik Ante Vlahović i u čijem su sastavu Croatia Osiguranje, Maistra i Cromaris, izgubila 76,8 milijuna kuna
U prva tri mjeseca ove godine prihodi Adris grupe pali su s 1,3 milijarde na 890 milijuna kuna. Manjak od 410 milijuna kuna posljedica je prodaje TDR-a, koji je lani preuzeo britanski British America Tobacco. Istovremeno, poslovni rashodi pali su s 1,4 na 938 milijuna kuna, što je rezultiralo gubitkom od 76,8 milijuna kuna.
U komentaru poslovnih rezultata Uprava Adrisa navodi da poslovni rezultati nisu usporedivi s prvim lanjskim kvartalom zbog prodaje TDR-a. Što se turističkog dijela biznisa tiče, zadovoljni su trenutnim rezervacijama u hotelima.
‘U toku je investicija u hotel Valdaliso, obiteljski hotel čiji se završetak očekuje u trećem tromjesečju ove godine. Također, u toku su pripreme na izgradnji novog hotela Park. I u ovoj godini nastavlja se sa značajnim investicijama u kampove – proizvode s najbržim povratom ulaganja. Ukupna ulaganja u 2016. godini iznosit će više od 400 milijuna kuna’, navode u priopćenju objavljenom na stranicama Zagrebačke burze.
Cromaris je u prvom tromjesečju 2016. ostvario 17 posto veću prodaju nego u prva tri mjeseca prošle godine. Izvoz je porastao 35 posto, od čega najviše na talijanskom tržištu, ujedno i najvećem tržištu orade i brancina u Europi.
Croatia osiguranje, navode u Adrisu, nadalje ima vodeću poziciju na hrvatskom tržištu s ukupnim udjelom od 32,2 posto te zadržava vodstvo u segmentima životnih i neživotnih osiguranja. Ostvarena je ukupna bruto zaračunata premija u iznosu od 813,3 milijuna kuna, što je osam posto manje od prošlogodišnje.

A sto Vam ja non stop trubim!!!!, i onda mi kazu neki da sam hejter itd…pod broj 1 svi mi ovdje zajedno ne mozemo utjecat na cijenu dionice adrs-a…

Ljudi cuvajte svoj novac, tesko ste vjerovatno kao i ja do njega dosli, troseci vrijeme svog zivota…

I dajte mi podatak kada je ADRS iskazao bilo koji kvartal minus?, ja se ne sjecam…

https://finance.yahoo.com/brklivestream/

evo ti malo o osiguranjima……toliko o odlukama velikog ANTE, cezar ANTE

ivanoreskovic
dao sam ti materijala,hahaha,očekivao sam jače topove sa navarona
dividenda 2015=50 kn
2016=15 kn+izvanredna
keša ko u priči kad to sve potrošimo prodat ćemo cromaris pa opet keša ko u priči pa kad to potrošimo
prodat ćemo prvo nekretnine co,pa onda Cosiguranje Triglavu bit će love do krova a onda i dividende
E,u ovoj fazi s dividendama isplatit ćemo ono što smo uložili u dionicu a onda ćemo početi prodavati nekretnine i poslovanja u Maistri.Priči nikad kraja.A da onda ćemo natrag prodati hotel Marjan Kerumu i tako dalje a sa tom lovom možemo opet početi proizvoditi cigarete u nekoj novoj izgrađenoj tvornici

što sve može adris:
Prošla Vlada tragala je za modelom dokapitalizacije kojim bi se jednim udarcem ubile dvije muhe. Otvorila bi vrata za ulaganje u ACI “Adrisu” i mirovinskim fondovima, a istodobno bi se onemogućilo da turska “Dogus grupa” potpuno zagospodari Jadranom i osvoji “najpoznatiji nautički sustav na Mediteranu, zacijelo i u svijetu”.
Plan je bio da nakon provedenog ulaganja “Adris” i mirovinski fondovi imaju proporcionalne udjele od po 25 posto. Problem je što su Turci u postojećoj dioničarskoj strukturi odmah iza države, pa su se pokušavala naći rješenja kako da se u igru uvedu novi dioničari i izvede prijeko potrebno povećanje kapitala uspavane tvrtke s 33-godišnjom tradicijom.
To je trebala biti dobitna kombinacija za ACI – “Adris” je dokazao što može i zna u turizmu kroz “Maistru”, podignuvši stare i oronule hotele na razinu od četiri ili pet zvjezdica, dok bi mirovinski fondovi bili financijski investitor.
http://www.seebiz.eu/dogus-grupa-adris-i-mirovinski-fondovi-u-utrci-za-aci/ar-134683/

Ovo ne kužim…..takav gubitak grupe.. a nema fonda, ni financijskog društva …koji ne cvili za ovom dionicom..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


A sto Vam ja non stop trubim!!!!, i onda mi kazu neki da sam hejter itd…pod broj 1 svi mi ovdje zajedno ne mozemo utjecat na cijenu dionice adrs-a…

Ljudi cuvajte svoj novac, tesko ste vjerovatno kao i ja do njega dosli, troseci vrijeme svog zivota…

I dajte mi podatak kada je ADRS iskazao bilo koji kvartal minus?, ja se ne sjecam…

A sto ti zapravo hoces?

Kakve su to gluposti o cuvanju novaca, teskom pacenickom zivotu, ljutoj nevolji i sl.?

Pa ne ulazu na burzi djeca, nego odrasli ljudi sa radnom i poslovnom sposobnoscu. Barem je vecina takvih.

Ako hoces vec dokazivati kako je uprava nesposobna, povrat nizak, da firma zaostaje u razvoju ili unistava vrijednost onda upotrijebi neke argumente. Kakav je argumenat pitanje je li ikada Adris zavrsio kvartal s negativnim predznakom? Ja se ne sjecam i vjerujem da nije, al postoji i razlog ili vise njih zasto se to dogodilo. Pa bi najprije mogao ispistati cijeli slucaj, pregledati izvjesce i dati neki na podacima temeljen sud, a ne ovako. Ispadas neozbiljan.

New Report

Close