ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš zanimljivo je gledati pojačani interes udruge za kompaniju, koja je uz HT jedini blue chip ZSE…..kamo sreće da su se tako angažirali oko leda, zvijezde, jamnice i viadukta….


Kažu danas u NL iz udruge malih dioničara: "Čvrsto vjerujemo da je Adris grupa jedna od najboljih kompanija u Hrvatskoj, ali i široj regiji. Adris je kompanija koja raste i ima perspektivu u budućnosti…". A u naslovu "Mali dioničari protiv Vlahovića". Ili netko brusi priču ili samo imamo priliku čitati nespretan novinarski tekst pun kontradiktornosti…nešto je posrijedi.

Točno to. Prvo u Novom listu piše pljesak, pa neprijateljska atmosfera, pa super rezultati, ali nedostatak vizije…

I ja mislim da je nešto dublje posrijedi. Članak objavljuje isti taj Novi list (koji je prijavljen na adresi propale udruge Ladonja) čiji su kupnju, od strane J&T-ja, ne tako davno, Karamarko i Petrović dogovorili na “tajnom sastanku”. Citiram: “Podržat ćemo vaše ulaganje u Adris, ali za nas kupite Novi list”. Pametnome dosta. Nisu li ta Udruga (Ladonja) i Novi list u zajedničkoj sprezi?!!!

nije sve tako bajno kao što tvrdi AV
u pitanju je izgleda 200 m.eura
http://www.seebiz.eu/mali-dionicari-adrisa-vlahovic-vjeruje-da-ce-naplatiti-tek-60-potrazivanja-prema-agrokoru/ar-158028/
Htio sam znati i što je poduzeto u cilju naplate potraživanja Adrisa prema Agrokoru, kaže Puljiz. Kao zanimljivost koja njega, međutim, itekako brine, navodi da je povijesna transakcija prodaje Tvornice duhana Rovinj iznosila 505 milijuna eura, a da je ukupan plasman Agrokoru iznosio oko 200 milijuna eura, što je 40 posto od prodaje Tvornice, pri čemu je sudbina tog plasmana i više nego upitna i neizvjesna.
Potpredsjednik Udruge i mali dioničar Darrell Šarić pohvalio je Upravu Adris Grupe za kupnju Croatia osiguranja, no iznio je i nekoliko kritika, posebno zbog toga što je povrat određenih potraživanja u iznosu od 170 milijuna kuna od određenog poslovnog partnera – neizvjestan!
– Pitao sam predsjednika Uprave Antu Vlahovića ako su instrumenti osiguranja tog novca, a radi se o nekretninama, vrijedni tog potraživanja, kada je moguća prodaja tih nekretnina. I konačno, kome su dani novci Croatia osiguranja – tko je dužnik, kaže Šarić.
Svoja pitanja usmjerio je i na Cromaris, tvrtku koja posluje na najbrže rastućem tržišnom segmentu u Europi, a to je zdrava hrana.
– U 2016. je Cromaris uz prihod od 362 milijuna kuna ostvario dobit od 13 milijuna kuna, što implicira neto profitnu maržu od 3,6 posto. To smatram jako skromnim za proizvod koji se marketira kao premium brand i samim time bi morao biti puno profitabilniji. Tim više što je od 2009. do 2016. u ovaj premium biznis uloženo preko 100 milijuna eura, zaključio je Šarić.

debata u rovinju se nastavlja piše Nlist
Htio sam znati i što je poduzeto u cilju naplate potraživanja Adrisa prema Agrokoru, kaže Puljiz. Kao zanimljivost koja njega, međutim, itekako brine, navodi da je povijesna transakcija prodaje Tvornice duhana Rovinj iznosila 505 milijuna eura, a da je ukupan plasman Agrokoru iznosio oko 200 milijuna eura, što je 40 posto od prodaje Tvornice, pri čemu je sudbina tog plasmana i više nego upitna i neizvjesna.
Potpredsjednik Udruge i mali dioničar Darrell Šarić pohvalio je Upravu Adris Grupe za kupnju Croatia osiguranja, no iznio je i nekoliko kritika, posebno zbog toga što je povrat određenih potraživanja u iznosu od 170 milijuna kuna od određenog poslovnog partnera – neizvjestan!
– Pitao sam predsjednika Uprave Antu Vlahovića ako su instrumenti osiguranja tog novca, a radi se o nekretninama, vrijedni tog potraživanja, kada je moguća prodaja tih nekretnina. I konačno, kome su dani novci Croatia osiguranja – tko je dužnik, kaže Šarić.
Svoja pitanja usmjerio je i na Cromaris, tvrtku koja posluje na najbrže rastućem tržišnom segmentu u Europi, a to je zdrava hrana.
– U 2016. je Cromaris uz prihod od 362 milijuna kuna ostvario dobit od 13 milijuna kuna, što implicira neto profitnu maržu od 3,6 posto. To smatram jako skromnim za proizvod koji se marketira kao premium brand i samim time bi morao biti puno profitabilniji. Tim više što je od 2009. do 2016. u ovaj premium biznis uloženo preko 100 milijuna eura, zaključio je Šarić.

No ja bi zamolio novoosnovanu udrugu malih dioničara da se malo osvrne na transparentnost poslovanja unutar adrisa i maistre i da neku analizu
ADRIS IMA SVE uvjete da bude još bolji. Ovu sporost može opravdati neka od skorašnjih uspješnih realizacija u planu poslovanja za 2017/18 o kojoj ni riječi.
Dali je taj plan poremećen pošto se ne ostvaruje plan sa Agrokorom?


Sto je Ante upogonio Adrisov PR odjel da pise po poslovnom?

Mozda da kolege PRovci dadnu odgovore koje Ante nije htio?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Danas je predstavnik 'udruge dionicara adrisa' pitao svasta na skupstini i bio izvrjedan od strane AVa. s druge strane kad je glasao taj je predstavnik imao 10 glasova..toliko o udruzi…sve dok netko s respektabilnim brojem glasova ne napravi show na skupstini AV ce idalje drzati svoj show.

Osobno sam jako razocaran balkanizmom prezentiranim danas. Sad idem nazad za ZG detaljniji post napisem iducih dana

Hahaha, pa sam si sve rekao. Očigledno ima podršku jer čovjek zna što radi, što pokazaju i poslovni rezultati. Ili možda postoji neki drugi, bolji primjer u Hrvatskoj?
[/quote]

A rezultati katastrofalni. 203 milijuna eura nenaplativih potraživanja prema Agrokoru i ostalim članicama koncerna?

Tebi je to najbolji primjer? Uprava je upropastila Adris s nekoliko katastrofalnih poteza. Mislim da bi dioničari trebali razmotriti tužbe za nanošenje štete društvu. Zato je predsjednik uprave prebacio dionice na kćeri da dobije razrjesnicu. No usprkos tome, netko bi morao odgovarati za tu štetu, a ja mislim da bi se našlo i materijala za kaznenu odgovornost glavnog financijaša i glavnog vodje.

Rezultati katastrofalni? Prosječna godišnja dobit od 430 milijuna kuna? Rast dividede 21%? Dionice koje godišnje rastu dvoznamenkastim stopa? Oh da je barem više takvih “neuspješnih” tvrtki u Hrvatskoj…

Ajmo malo stati na loptu. Imam dojam da je ova priča oko udruge malihdioničara uvelike prenapuhana.

Koliko iščitavam, na skupštini je bilo prisutno 7 milijuna glasova od čega je udruga imala svega 7 glasova. Dakle, dobili su više komentara na forumu i prisutnosti u medijima nego što imaju glasova. Nije mi cilj omalovažavat ih, ali mislim da je cijela ta priča oko udruge zasada nerelevantna.

Da ne spominjem kako im priča oko sjedišta udruge koja se poklapa s bivškom strankom Ladonjom ne ide u korist, a osobito to da da najviše medijske pozornosti dobivaju u Novom Listu čiji je vlasnik J&T. Mutno je sve to skupa.

Mutno ili ne, nisu pitali ništa nelogično i nenormalno. Bez obzira na broj glasova koji imaju ili nemaju, pitanja su im sasvim na mjestu i odgovori na njih bi trebali biti od koristi svim dioničarima, od Vlahovića do onih s par dionica. Ovakav autokratski način vladanja kakav je u Adrisu šteti prvenstveno samoj firmi. Da se razumijemo, ne da je avion od firme nego je nosač aviona i ima ogroman potencijal, stoga se svi trebaju/trebamo potruditi da se on i ostvari. Kroz core business, a ne kroz kamatarenje raznih šerifa…


Rezultati katastrofalni? Prosječna godišnja dobit od 430 milijuna kuna? Rast dividede 21%? Dionice koje godišnje rastu dvoznamenkastim stopa? Oh da je barem više takvih "neuspješnih" tvrtki u Hrvatskoj…

Da, rezultati su kazastrofalni jer će vjerojatno pored ovih 400 milijuna kuna morati otpisati još vise od milijarde kuna. To je 3-4 godišnje dobiti uskoro. Samo zato jer se netko ponaša kao da je Adris njegov privatan novčanik i bez razloga izlaze Adris velikom riziku.

Razumiješ li da je barem četvrtina te dobiti potekla upravo od kamatarenja Agrokora, a toga vise neće biti da ne spomenem ulog koji je odnio vjetar?

I bas me zanima koliko će ove godine dionica rasti?


Rezultati katastrofalni? Prosječna godišnja dobit od 430 milijuna kuna? Rast dividede 21%? Dionice koje godišnje rastu dvoznamenkastim stopa? Oh da je barem više takvih "neuspješnih" tvrtki u Hrvatskoj…

Da prevedem, to znači da na temelju svih dosadašnjih godišnjih dobiti od 430 milijuna kuna, rasta dividede od 21% dopušteno im je raditi sranja…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Prosao je rok za davanje prodaju dioncia trezoru putem Intercapitala (rok je bio danas u 12). Kod proslih ovakvih akcija knjiga ponuda napunila se odmah prvi dan, bit cemo sigurni poslje 17h no zasada izgleda da ADRS nije uspuio kupiti nista dionica po cijenama koje je bio spreman platiti(najvisa cijena ponude smijela je biti je 575kn za R-A)

...

Netko je bio tražio prezentaciju sa Skupštine. Objavili su je na webu: http://www.adris.hr/file/636/ ima dosta zanimljivih podataka


Prosao je rok za davanje prodaju dioncia trezoru putem Intercapitala (rok je bio danas u 12). Kod proslih ovakvih akcija knjiga ponuda napunila se odmah prvi dan, bit cemo sigurni poslje 17h no zasada izgleda da ADRS nije uspuio kupiti nista dionica po cijenama koje je bio spreman platiti(najvisa cijena ponude smijela je biti je 575kn za R-A)

Dakle, svi misle da je trenutna tržišna cijena +5% premalo, podcijenjeno, a ipak se ne kupuje na burzi.
Zanimljivo je to tržište.


Prosao je rok za davanje prodaju dioncia trezoru putem Intercapitala (rok je bio danas u 12). Kod proslih ovakvih akcija knjiga ponuda napunila se odmah prvi dan, bit cemo sigurni poslje 17h no zasada izgleda da ADRS nije uspuio kupiti nista dionica po cijenama koje je bio spreman platiti(najvisa cijena ponude smijela je biti je 575kn za R-A)

po čemu to izgleda da nisu uspjeli ništa kupiti? ima neka objava ili?

New Report

Close