ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



E tu nisi u pravu. Povlaštena ce rasti u skladu s vrednovanjem, a redovna u skladu s premijom koju je netko spreman platiti da ovlada kompanijom. Dakle, redovna nosi opciju te premije. Obzirom da ne treba po sili zakona preuzimati povlaštenu, ta premija moze biti dosta visoka jer praktički preuzimanjem većinskog paketa redovnih dionica ovladava se cijelom kompanijom, a ne samo redovnim rodom dionica. Zisku? Premija odnosno redovna dionica uz premiju moze u tom slučaju biti i iznad fer vrijednosti dionica kompanije i redovnih i povlaštenih. U tome grmu lezi zeko.

Ti non-stop po istom. Ovladavanje kompanijom. Koda je to osvajanje države pa ju sa 50% osvojiš cijelu. Da, onda on postavlja svoju politiku, ali dobit dijeli sa svima. Plodovi se djele. Što ti znači ovladava cijelom kompanijom? Ne ovladava mojim dionicama, nego postavlja upravu. Uprava radi posao da donese čim veću DOBIT. Kome. Pa kompaniji. Znači SVIMA!
[/quote]

ne mogu vjerovati, s jedne strane potrosene stranice i stranice jalove RP rasprave, s druge strane nitko do ovog posta da spomene na ADRSu carobnu rijec za sve nas koji imamo neku dionicu – DOBIT, o kojoj ovisi potencijal rasta i jednih i drugih dionica ovog poduzeca. vec sam pisao da mi nije jasno kako stoji cista dobit iz poslovnih prihodi ADRS na ttm razini, da ne znam proniknuti u to i da cekam fi q3 da je mogu usporediti s drugim dionicama koje pratim. ipak sam na temelju polugodisnjeg fi povadio ttm brojke s moje dionice a za cromaris iz clanka o poslovanju adrisa na poslovnom i poslozio u excel file u attachu, boldom su brojevi koji nisu izvorno na moje dionice nego izracunati iz njih. sad me zanima da mi kazete gdje sam pogrijesio u brojevima, ili jos bolje uzmete file, ispravite brojeve i postavite svoju verziju filea nazad na forum uz objasnjenje.

Reci te vi meni dali ovdje povlastena raste jer se usklađuje sa redovnom ili raste zato sta je podcijenjena a kasnije ce se usklađivati ?

Recimo, ja sam na 3xx kn kupio P umjesto R, jer sam htio za uloženi novac pokupiti veći iznos dividende (još i izvanredne).
Ja sam genijalac jer sam odabrao P…
😛
😛

“normalna ” razlika u na razvijenim tržištima iznosi cca 10% u korist R serije AKO govorimo o rezultatima poslovanja. i to je taj bonus koji nosi glasčko pravo.
a ostalo je trla baba lan, kad bi bilo. lupanje da imatelji P serije priželjkuju poništavanje i izjednačavanje cijene je u najmanju ruku smiješno jer su ju i plačali osjetno manje, a prinos im je trenutno čak i veći nego na R seriji. a što će biti sutra….. da li će R dolje ili će P gore….. tko zna, ali prije ili kasnije će opet u raspon od 10-ak posto.
na kraju, odluku ipak donosimo sami.


Imatelji serije P priželjkuju spajanje i izjednačavanje cijene. Netko gore reče da je cijena serije R prenapuhana i da je bolje imati seriju P jer je jeftinija. Najbolje bi bilo da se dionice ipak spoje kako se ovdje predlaže i da se cijena serije R prilagodi cijeni serije P. Dakle, korekcija naniže zbog skupoće serije R. 😉 Na taj način bi se udovoljilo zahtjevu imateljia serije P.

Ja niti ne razmišljam o spajanju. A o cijeni ovisi da li bi prihvatio eventualnu ponudu za preuzimanje. Uopće me takve stvare ne zanimaju.
Ovdje na forumu puno njih stalno spominje ta preuzimanja kao da je to vrh cijene koju dionica może postići, kao da se tada mora prodati. Eto vam ekipe na himr, oni neće prodati kod ponude za preuzimanje iako je dionica skočila ohoho.


Ovdje na forumu puno njih stalno spominje ta preuzimanja kao da je to vrh cijene koju dionica może postići, kao da se tada mora prodati. Eto vam ekipe na himr, oni neće prodati kod ponude za preuzimanje iako je dionica skočila ohoho.
Drago mi je čuti da su neki dioničari sazrjeli i da ne prihvaćaju svaku traljavu ponudu tj. da su svjesni prave vrijednosti. U takvim slučajevima samo sloga dioničarima donosi veću premiju.

Ovdje imamo štopača na 485.
Ako (kad) on padne morala bi preskočit 500.

Serija P trenutačno u padu 4,20% pri prometu od ca. 380 tisuća kuna, nije valjda jučerašnja diskusija u dovela do ovakvog pada?!

Ma kakva diskusija , već “vrsni mali ulagači ” , stratrški prelaze u ATPL , a povratak će biti jako nezgodan i skup 🙂

Za tri tjedna objavljuju rezultate za najjači kvartal…sad je baš pametno lupati po bidu

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Šteta za onoga tko je prosuo toliko komada po 460.

Ali ne bih rekao da ih je prosuo već je vjerojatnije igrao igru da navuče druge na prodaju.

Ovo je možda zadnja povoljna stanica za ukrcaj.
Politička stabilnost je (napokon” stigla, sad se može nastaviti mirnije ploviti i na ZSE.

Psihologija burze na djelu…malo šamaranje na desno pa jače na lijevo pa opet na desno i tako dok se špekulanti izbace i ostanu investitori…a “slučajno” je tomu kumovala i ATPL…a čini mi se da će biti poprilično skuplji ponovni ulaz u ADRS…


Psihologija burze na djelu…malo šamaranje na desno pa jače na lijevo pa opet na desno i tako dok se špekulanti izbace i ostanu investitori…a "slučajno" je tomu kumovala i ATPL…a čini mi se da će biti poprilično skuplji ponovni ulaz u ADRS…

nije nego se dijele dionice radnicima pa se onda očekuje da će ih prodavati na burzi. čemu onda dizati cijenu kad će oni utopiti i jeftinije.

...povijest se ponavlja...

Je, je. Dijele se za novce.

Nema dionica za radnike, samo ako daju novce za njih. Tad ih dobiju uz neki diskont.

Ti si bas neki zločest kokrodil Delboy! Toliko zločest da izmišljaš price!

I jos kad ih kupe imaju lock-up od tri godine. Prvi koji ce ih moći prodavati moći ce to tek u lipnju 2018.

New Report

Close