ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlahović ih je odbio, dakle ništa od svega…

Ignore: KressoM, delux

Prije ce Bandic nauciti pricati kaj nego ce Vlahovic predati kontrolu u Adrisu nekome izvana

Adris je njemu zivotna ostavstina i nema sanse da se to proda..
Nema tog novca…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Vlahović ih je odbio, dakle ništa od svega…

Pa da im Vlahović proda onda bi bilo prijateljsko preuzimanje a ne neprijateljsko, zar ne?

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Kolega Kreso…davno je to bilo ima već skoro pet godina kako smo krenuli sa Korfom…tamo negdje na 80kn… i da još držim 80% dionica sadašnje Rivijere i ne razmišljam o prodaji…možebitni isti obrazac što se tiče fundamenata kreće na burzovno otključavanje i kod Adrisa…dioničar od proljeća ove godine…Analize analitičara i to konzervativne na temelju sadašnjih rezultata daju procijenjenu vrijednost na 6..kn,buduće poslovanje i profit prema prospektu se može samo povećavati te stoga i ta procijenjena cijena ostaje jeftina…bombončić za uživanje…[emo_smijesak]

Vlahovic ih je odbio no nije on jedini koji ima R dionice ! Sto je s Pliniom i ekipom ? Pa koliko znam cijela strka oko borbe za R je to da AV zeli skuPiti 25% + 1 kako bi sprjecio P.C i ekipu da svoj paket prodaju nekom trecem.

IMHO J.T niti ne cilja kupiti od AV i time zeznuti PC i ekipu, nego obrnuto, kupiti od PC i zeznuti AVa

AV nema 25% + 1 i ukoliko se ne “ujedini” s nekim trecim nema kontrolnu moc nad ADRSom. Za to mu fali jos cca 80 000dioncia (ako racunamo da moze odmah iskoristiti opcije koje ima).

...

Jel Vlahovic vecinski vlasnik dionica,promaknuo mi je taj podatak…


Jel Vlahovic vecinski vlasnik dionica,promaknuo mi je taj podatak…

ajde ne pravi se grbav…ako vlaho kaže NE, onda je NE! amen…

Ignore: KressoM, delux

Pa ako je Plinio na njihovoj strani, onda možemo reći da već imaju cca 13%, sto je samo 7% manje od Ante, a ako i postoje neki opcijski ugovori, sumnjam da je to više od par posto, a ovdje je izvan top 10 skoro 35%…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ante ima 25%, nemojte se zezati.
Sta mislite ciji su skrbnicki racuni.

+ POkrajac

Zajec nisam siguran

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Jel Vlahovic vecinski vlasnik dionica,promaknuo mi je taj podatak…

ajde ne pravi se grbav…ako vlaho kaže NE, onda je NE! amen…
[/quote]

Ma nemoj molim te? jel on ima 50+1%.Šta ako kompanija proda?Šta?

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!



Jel Vlahovic vecinski vlasnik dionica,promaknuo mi je taj podatak…

ajde ne pravi se grbav…ako vlaho kaže NE, onda je NE! amen…
[/quote]

Amen

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ava10

AV ima cca 24% vlasnistva, a tu je ostalih 76% ciji DA bi bio glasniji od njegovog NE.

...

Neobično da netko tko je na TK od 2006. barem je tada prijavljen na ovaj forum ne razumije tematiku ili se možda pravi da ne razumije.

G. Vlahuć ima nešto ispod 25 % dionica R serije. To znači da je preostalih ca. 75 % dionica slobodno na tržištu. Ne može netko sa 25 % reči ne dam tvrtku, osim ako se povezao sa ostalim većim dioničarima i ima preko 50 %.
Ako J&T ili bilo tko drugi želi kupiti ADRIS može to napraviti i dati dobrovoljnu ponudu. Po 750 ili nekoj drugoj cijeni nebitno. Sada treba samo promisliti da li bi se i koliko dioničara odazvalo toj ponudi. Ovaj pak koji ima 25 % i želi prevladavajući utjecaj može dati protuprijedlog i ponuditi više.
Sve to naravno ide na ruku malim dioničarima.

Sve sam to proživio na Plivi od prvih dana kada je došlo do prve naznake mogućeg preuzimanja. I tada su mnogi govorili ništa od toga, neki od tih su kasnije ušli po daleko većim cijenama. Kako se priča završila vjerojatno znate, kada tvrtka vrijedi a postoje zainteresirani za preuzimanje i to 2, onda je to velika dobrobit za male dioničare tko to ne razumije neka se ostavi burze, makar se njome do sada bavio 10 ili više godina.

@ vedro nebo

Koliko mogu napisati, ovisno da me moderator ne obfriše kao što Marija briše,ajmo reći samo ovako, da preuzmete većinski ili kontrolni paket dionica i da imate P seriju koja je toliko jeftinija, ne bi li ako ništa drugo ekonomski interes bio tom većinskom kupovati P seriju dok je toliko podcjenjena u isto vrijeme atraktivnija za trgovinu te onda u jednom trenutku napraviti spajanje sa R serijom po cijeni R serije? Da ne spominjemo dividendni prinos na P seriju + moguću ( potvrđeno na skupštini ) izvanrednu dividendu i iduće godine.
Toliko za forum da me ne pobrišu .. [emo_smijesak]

Imam i P i R seriju i ovo nije nagovo na kupnju ili prodaju dionica ADRS već samo mišljenje o toj tematici.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Skrbnicki racuni nisu od AVa,

Plinio uz dionice koje se vide u top10 ima jos dodatnih 71 000 dionica,

Dakle AV : 1960800 vs PC 1,240,569 + eventualne opcije koje oboje posjeduju. Kljucnu ulogu tu igra ZABAin skrbnicki , PC + ZABA > AV

Nego, koga zanima neka si kupi knjigu dionicara R serije u SKDD bit ce to dobro ulozenih 125kn.

...

A koliko dionica ima Andro Vlahušić? [emo_smijeh]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close