ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prije nekih 10 dana postavio se nisko na 176 i prošlo. Evo, sada je i niže. Premalo je novca na tržištu, relativno i apsolutno mali promet, što ako mirovinci smanje ulaganja u HR dionice?

pa di će manje od ovoga? ako sam dobro zapamtio, od nekih 27 milijardi imovine OMF-ova, samo im je oko 2,5 milijardi u HR dionicama, a desetak milijardi u drž. obveznicama. znači da prostora za ulazak u HR dionice imaju koliko hoće, i bez problema mogu crobrex vratiti i držati iznad 2000 bodova…zašto to ne rade, to je pravo pitanje! ako hoće o(p)stati na burzi i zadržati povjerenje svojih članova koje je već jako narušeno, neka izvole dići crobex (tj. dionice koje imaju u portfeljima) po 3-4 % mjesečno gore, pa kad ljudi vide da se stanje popravlja, ostavit će lovu u 2. stupu i kod OMF-ova, inače odoše sve pare nazad u 1. stup pa neka si seronje FM misle….
pa stvarno, ako im ADRS-P ne valja po 170 kn,a silne milijune su tukli u njega na 500-600 kn, tko je tu lud???

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL



Prije nekih 10 dana postavio se nisko na 176 i prošlo. Evo, sada je i niže. Premalo je novca na tržištu, relativno i apsolutno mali promet, što ako mirovinci smanje ulaganja u HR dionice?

pa di će manje od ovoga? ako sam dobro zapamtio, od nekih 27 milijardi imovine OMF-ova, samo im je oko 2,5 milijardi u HR dionicama, a desetak milijardi u drž. obveznicama. znači da prostora za ulazak u HR dionice imaju koliko hoće, i bez problema mogu crobrex vratiti i držati iznad 2000 bodova…zašto to ne rade, to je pravo pitanje! ako hoće o(p)stati na burzi i zadržati povjerenje svojih članova koje je već jako narušeno, neka izvole dići crobex (tj. dionice koje imaju u portfeljima) po 3-4 % mjesečno gore, pa kad ljudi vide da se stanje popravlja, ostavit će lovu u 2. stupu i kod OMF-ova, inače odoše sve pare nazad u 1. stup pa neka si seronje FM misle….
pa stvarno, ako im ADRS-P ne valja po 170 kn,a silne milijune su tukli u njega na 500-600 kn, tko je tu lud???
[/quote]

Pa di bi kupovali. Ti pišeš tamo na nekoj temi da će cijeli svijet propasti. Eto mirovinci čekaju 5 kuna da kupe od tebe….

Ima li novosti iz prehrambenog sektora Adrisa, mislim na Marimirnu i CENmar ?

Protrgovano već 60,000 dionica danas

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Protrgovano već 60,000 dionica danas

R&B

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Pa di bi kupovali. Ti pišeš tamo na nekoj temi da će cijeli svijet propasti. Eto mirovinci čekaju 5 kuna da kupe od tebe….

Evo vidiš da kupuju, već 63.000 dionica i 10 mil. kn prometa! a ti samo čekaj na 5 kn [tongue]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Kupovao po 170, danas kupovao po 160, ali svejedno mislim da će još malo dolje prije nekog oporavka koji će biti sve nego jako brz. Po tehničkoj prva značajna crta oporavka je kad grobex padne negdje malo više iznad 1400. Al svejedno mirno spavam jer sam svjestan da sam uložio svoj novac u kvalitetnu dionicu koja sigurno vrijedi puno više od ovog (a to se nebi moglo reći za mnoge dionice na grobexu) što se i danas fino vidjelo po kupnji gdje se netko odlično nakrcao!!! dionica koja ima 133 kune keša po dionici, još desetak kuna dugoročnih financijskih potraživanja, desetak kuna udjela u drugim društvima (Tisak, Inovine), nekretnina knjigovodstvene vrijednosti 130-ak kuna (tržišne puno veće) i sa dobiti od 35 kuna godišnje i sa velikim ulaganjima u dugoročno perspektivne grane (turizam, maloprodaja) sigurno vrijedi puno više od pišljivih 160 kuna po dionici!!! Al na ovom grobexu se nikad ništa ne zna, makar ako sad još dno nije tu, onda je jako blizu!!! a ako ova dionica padne još i više prodajem HT i izdvajam još keša i dodatno je dokupljujem!!! sretno nam svima 😉

@mangic
dobro zboriš i ja imam slična razmišljanja. Pitanje je samo kada? Prvi put sam kupovao ADRS-p-a na 370 kn. Da mi je tada neko rekao biti će to i po 160 kn mislio bi da priča gluposti. Kasnije sam dokupljivao po 270, 220 i 175 da smanjim ulaz i nikad kraja.

kaže mi poznanik koji prati ADRS već desetak godina da su ovo danas KUPOVALI mirovinci… za par dana vidjet ćemo je li tako, ali koliko se vidi ZAPI je neki dan kupovao jedan OMF, HT-a se svaki dan isto kupi za desetak mil.kn, sad je i ADRS krenuo s jako velikim količinama i velikim prometom. kao da se OMF-ovi opet uključuju u igru. ja sam uzeo danas ADRS jer ovo su smiješno niske cijene. za par godina kupnjom po ovim cijenama bit će 200-300% zarade

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

u vrlo kratkom roku su se protrgovalo oko 30 000 dionica tako da je izgledno da su bile 2 velike dogovorene transakcije. onda su se uključili i mali na bid i stabilizirali dionicu na 160. tako da je to dobar znak, al po nekim znakovima grobex bi trebao još dolje, pa ćemo vidjeti koliko će to povući i ovu dionicu!!!

a čuj, realno gledajući crobex bi već sada s ovim cijenama dionica trebao biti na nekih 1300 bodova, kad ga usporedimo s onim velikim padom pred 2 mjeseca, samo što su tada dionice nekih firmi koje imaju značajan udio u crobexu bile znatno niže: HT je bio na oko 190 kn, sad je na 218, INA je bila oko 1000, sad je na 1125 itd. pa one drže crobex na 1500 inače bi bio na 1300
neke dionice kao ADRS, IGH i slične trenutno su na znatno nižim razinama od tog velikog pada, štoviše sad su na najnižim razinama unatrag 5 godina iako se radi o odličnim i profitabilnim tvrtkama, a s druge strane neki gubitaši još nisu pali ni na cijene od zadnjeg velikog pada. vani se bar zna što i zašto pada ili raste, a kod nas vlada teatar apsurda pa umjesto da se kupuju dionice stabilnih i jakih kompanija kao ADRS, koje još daju i dividendu, kupuju se špekulativno gubitaši

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen




Pa di bi kupovali. Ti pišeš tamo na nekoj temi da će cijeli svijet propasti. Eto mirovinci čekaju 5 kuna da kupe od tebe….

Evo vidiš da kupuju, već 63.000 dionica i 10 mil. kn prometa! a ti samo čekaj na 5 kn [tongue]
[/quote]

Očito ne shvačaš. Pišeš da svijet ide u onu stvar (na nekim temama). Dogodi li se to ide i adrs u tu istu stvar, kao i sve dionice.
Sad ili ti lažeš da svijet propada i samo drukaš nadolje da bi kupio povoljno (vjerojatno) ili ne shvačaš da u slučaju propadanja adrs neće ostati imun.

P.S. imam adrs-p-a


a čuj, realno gledajući crobex bi već sada s ovim cijenama dionica trebao biti na nekih 1300 bodova, kad ga usporedimo s onim velikim padom pred 2 mjeseca, samo što su tada dionice nekih firmi koje imaju značajan udio u crobexu bile znatno niže: HT je bio na oko 190 kn, sad je na 218, INA je bila oko 1000, sad je na 1125 itd. pa one drže crobex na 1500 inače bi bio na 1300
neke dionice kao ADRS, IGH i slične trenutno su na znatno nižim razinama od tog velikog pada, štoviše sad su na najnižim razinama unatrag 5 godina iako se radi o odličnim i profitabilnim tvrtkama, a s druge strane neki gubitaši još nisu pali ni na cijene od zadnjeg velikog pada. vani se bar zna što i zašto pada ili raste, a kod nas vlada teatar apsurda pa umjesto da se kupuju dionice stabilnih i jakih kompanija kao ADRS, koje još daju i dividendu, kupuju se špekulativno gubitaši

Realno gledajući? Što je na burzi realno? Ti možeš procijeniti koliko realno vrijedi crobex? Ne može nitko. Nemoguće je u potpunosti točno procijeniti vrijednost jedne kompanije, a kamoli vrijednost indexa u koji ulazi trideset kompanija. Realno svaku cijenu određuje ponuda i potražnja i ništa drugo. Kad je potražnja veća od ponude cijene rastu i ljudi su sigurniji i obrnuto. Tako je i na svim drugim tržištima, nekretnine…
I drugo, ne razumijem zašto ljudi konstatno navode tezu da je vani drugačije nego kod nas, da se investitori drugačije ponašaju? To naprosto nije istina! Što bi rekao o cijenama dionica u SAD-u za vrijeme dot com revolucije na koncu prošlog stoljeća? O nesrazmjerima cijena kada se desilo da je P/E nekoliko tisuća, a cijena dionice veća za nekoliko tisuća puta i od prihoda i od dobiti, kada su cijene rasle za nekoliko tisuća posto da bi zatim u kratkom razdoblju pale za 99%? Tada su američki ulagači demonstrirali koliko su mudri u investiranju, a mi Hrvati evo budale koji ne znaju ništa. Vani i ovdje, financijske institucije i ljudi, svi investitori, nastoje se ponašati racionalno. Nitko me ne može uvjeriti da u tome američki, engleski ili nedaj Bože mađarski, bosanski ulagač bolje uspijeva.
Naravno da ima nelogičnosti, i meni je neshvatljivo da se, primjerice Adris trži ovako nisko, ali to se događa i na drugim tržtima. Jedan dokaz, kao mali dio mozaika, je upravo revolucija o kojoj sam govorio. Tu su i zrakoplovne kompanije 50-ih godina itd.
Evo i dokaza kako su američki portfolio menadžeri u “pametni”, a naši ograničeni:
http://www.youtube.com/watch?v=2I0QN-FYkpw
Pogledaj samo srednji dio clipa.

Danas na vjestima bilo da je amrički sud presudio u korist udovice radi smrti supruga strastvenog pušača, puši cca. 40 gidina cca. 3 kutije dnevno, PM i to 8 miljuna $ odštete /traženo 130 milja $/. Radi se o presedanu što se tiče takove presude. Jadan PM ako se svi počnu javljati i udovci.

Evo nam potpore na 153 [tongue]
Neovisno o prijetnji sloma SPa i Crobija prema 1000 bodova mislim da smo mi na ADRIS sada ušli u BUY zonu jer više nemamo kamo da padamo daleko… Ispod 100 kuna ne vidim ni u snovima (mokrim)…

Ovo malo već postaje apsurdno i ja ulazim .. poželite mi dobrodošlicu u ovu sad već super jeftinu dionicu [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close