ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lynx, što misliš je li TDR sada postao potencijalana meta za preuzimanje od strane britanaca/amerikanaca jer kada nisu mogli direktno na jedno ovakvo tržište (za razliku od TDR-a koji je pozvan),preko TDR-a bi mogli ući ,onako na "mala vrata" ? Ili misliš da bi takav pokušaj bio osujećen, pa čak završio i na štetu TDR-a mogućim izgonom sa tamošnjeg tržišta zbog izdajništva ili nečeg sličnog(znamo za antagonizam amerika/arapske zemlje)?

ako pitaš za moje mišljenje, TDR je "oduvijek" ozbiljna meta za preuzimanje od strane Amerikanaca (koji ga čini mi se i "više žele") i Britnaca (s kojima bi pak Adris vjerojatno radije obavio tu transakciju), a i jedni i drugi sigurno da znaju koliko vrijedi, a ovi prvi pogotovo su svjesni i koliko im "mrsi planove na Balkanu" (i onaj ziheraški američki fond koji drži nešto ADRS-P-A je vjerojatno unutra na temelju "informacija iz PM-a", jer fond menadžeri im se stalno hvale kako "svakodnevno razgovaraju sa čelništvom PM-a", tako da, nije im Adris slučajna jugoistočno-europska pozicija, čuli su i oni od ovih koji ga stalno proučavaju da "tu ima vrijednosti").

No koliko god je TDR meta njima (PMI, BAT) oduvijek, sigurno da je sada sve "jača meta", što je TDR jači to im s jedne strane više vrijedi s druge strane više im trn u oku kao samostalan i prkson, svakako da ga žele jaaako!! 😉 Međutim upravo su sada (iz razloga sličnih i ovome što ti govoriš, između ostalog) još dalje od postizanja svoga cilja (preuzimanje), sad je naime između ostaloga došlo i do nečega što se prije nije moglo reći: sada je TDR interesantna meta i za JT, i uz to sada čak i najpogodniji kupac postaju, partneri u Iranu bi podnijeli Japance, a Japancima bi TDR koristio i u očuvanju i jačanju položaja u Aziji, a i na postizanju uspjeha Balkanu i Europi gdje inače teško mogu dostići PM i BAT, oni bi sada u nadmetanju obzirom da im je ne samo prihvatljiva akvizicija nego i najpotrebnija nego ovim drugim i bili spremni ponuditi najviše.

No pustimo te priče, dražba nije još niti u planu, licitacija trima gigantima neće biti zakazana… možda i nikad, ali svakako ne u skorije vrijeme!!

Zar stvarno mislite da adris ulazi u ovu investiciju bez procjene rizika?
Znaju oni puno bolje kakvo je stanje u Iranu nego mi ovdje na forumu.
A i siguran sam da ce ta nova tvornica bit osigurana pa ako se i desi najgore sto smatram malo vjerovatnim, adris ce imat neko pokrice.
Za mene je ovo odlicna vijest:)
A posto sam u dokupu adrisa zadnjih tjedana ovo mi je samo dodatna potvrda [thumbsup]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9d35e279-43bc-4117-976e-d1b6b2fbac16&open=sec

TDR u suradnji s Miškovićevom Deltom osvaja Srbiju

Rovinj, 9. rujna 2008. – "TDR, vodeći proizvođač cigareta u jugoistočnoj Europi, kupio je 25 posto udjela u Veletabaku, jednom od vodećih distributera u Srbiji. Veletabak ujedno postaje i ekskluzivni distributer proizvoda TDR-a na srpskom tržištu.

Ulaskom u vlasničku strukturu Veletabaka, TDR stvara preduvjete za bolju i izravniju komunikaciju s prodajnim mjestima te se dodatno približava svojim potrošačima.

S ciljem dodatnog širenja prodajne mreže, TDR je sklopio ugovor o suradnji s tvrtkom Delta maloprodaja. Proizvodi TDR-a naći će se tako na policama najvećeg maloprodajnog lanca na tržištima Srbije i Crne Gore, čija mreža obuhvaća više od 500 prodajnih mjesta.
TDR u Srbiji posluje preko tvrtke kćeri Rovita Beograd koja zapošljava 43 djelatnika. Najprodavaniji brand je Ronhill koji je prema rezultatima nedavno provedenih istraživanja vodeći regionalni brand u duhanskoj industriji. Na tržištu Srbije TDR je prisutan i s brandovima Walter Wolf i York."

Dobrih vijesti ne manjka.
Širenje poslovanja van granica Hrvatske je jedini način osiguravanja budućnosti tvrtke.
Očigledno je da se na tome radi naveliko.
Agresivno ulaganje u core business trebalo bi još povećati tržišni udio u regiji,
a iskoraci na tržištima poput Irana bi se mogli pokazati kao zlatni rudnik.
Što se tiče preuzimanja mislim da ne postoje nikakve šanse za to.
I mislim da upravi i većinskim dioničarima to ne pada napamet

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Što se tiče preuzimanja mislim da ne postoje nikakve šanse za to.
I mislim da upravi i većinskim dioničarima to ne pada napamet

I meni kao manjiskom dioničaru to ne pada na pamet. da nije bilo TDR-a, ne bi bilo ni Maistre, ni iNovina, ni udjela u Tisku, niti hrpe još firmi iz portfolia. Teško da ijedan od njih može kontinuirano stvarati viškove za daljnji razvoj.


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9d35e279-43bc-4117-976e-d1b6b2fbac16&open=sec

S tržišnim udjelom od 9,3 posto i godišnjom prodajom u Srbiji od približno 2 milijarde komada cigareta, TDR je trenutačno treći duhanski proizvođač na tržištu Srbije.

Barem smo saznali da se godišnje u Srbiji proda 21,5 milijarda cigareta. Pretpostavljam da je cilj TDR-a zauzeti oko 17-18% tržišta do kraja 2009. godine što bi značilo proizvodnju dodatnih 1,5-2 milijarde cigareta za to tržište.

u ovome valu TDR PADA na 360-365 kuna a onda slijedi rast


Kratko:
Jasno je ko plavo nebo da ce dionica ADRS-p-a sa cijenom 377 kn donijeti veci prinos nego INA.
Uz pokazatelje: P/E 7,23 -BV Društva (000 kn) 5.641.184,00 (sigurno je veca vrijednost)
BVPS 598,97 (treba uzeti vise dionica, pa anulira veci BV)
P/BV 0,84 za cijenu ADRS-R-A
P/BV 0,63 za cijenu ADRS-P-A (377kn) (vazno manji od 1)
Komentar treba samo mojim dragim neiskusnim sugradjanima:
Ova cijena kratkorocno moze malo past ali je dugorocno neodrziva ovako nisko.
Zato je pravo vrijeme za kupnju sada. Po eventualno nizoj cijeni i onako ce ju pobrat oni koji ju drze u stupici, a ti su je i vecinom pokupovali (4 OMF-a, AZ najvise, 200.000 kom) od cijene 420,00 kn (17000 RBA OMF) pa do sadasnje 37x.
Ispod BV prodaje se jos par dionica i takve prilike se rijetko dogode za firme takvih proizvodnih (dohodovnih kapaciteta).
Tko to ne iskoristi (a ima mogucnost), ne moze se hvaliti velikom mudroscu.
Ne vjerujte u propast svijeta, jos ne, to vas plase, koji vas zele iskoristiti.
Svatko tko na ovim cijenama kupuje dionicu ADRS-p-a, ustvari kupuje nesto sto trenutno vrijedi dvostruko.

Sve gore jos vrijedi dodajem samo link: http://www.poslovni.hr/56594.aspx

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


dodajem samo link: http://www.poslovni.hr/56594.aspx

sorry, ali Poslovni krivo računa to sve… P/B je iznad 1 a ne ispod, to već ne bi imalo nikakvog smisla. Multiple nisu baš takve kao što Poslovni kaže (računa samo sa po jednim rodom dionica, a to tako nema smisla raditi) ali to ne znači da je ADRS manje jeftin nego bi bilo i po takvim mutiplama (jer, pogotovo što se tiče BV, te multiple malo govore, BVPS je 345 kn, ali kada bi se sve revalorizialo "kako treba", možda ne bi bilo daleko i od te brojke koju Poslovni bubnuo)



dodajem samo link: http://www.poslovni.hr/56594.aspx

sorry, ali Poslovni krivo računa to sve… P/B je iznad 1 a ne ispod, to već ne bi imalo nikakvog smisla. Multiple nisu baš takve kao što Poslovni kaže (računa samo sa po jednim rodom dionica, a to tako nema smisla raditi) ali to ne znači da je ADRS manje jeftin nego bi bilo i po takvim mutiplama (jer, pogotovo što se tiče BV, te multiple malo govore, BVPS je 345 kn, ali kada bi se sve revalorizialo "kako treba", možda ne bi bilo daleko i od te brojke koju Poslovni bubnuo)

[/quote]

Poslovni navlači
[lol]

Odustaje se od potpune zabrane pušenja

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,9,8,,132658.jl

Novi zakon o zabrani pušenja u javnim prostorijama, koji bi Sabor trebao donijeti do kraja listopada, najvjerojatnije neće potpuno istjerati pušače iz restorana i kafića, potvrdio nam je ministar zdravstva dr. Darko Milinović. Naime, iako u resornom ministarstvu još uvijek nisu odustali od potpune zabrane pušenja, Milinović kaže da zbog iskustava koja su s potpunom zabranom pušenja imale neke europske zemlje, u ministarstvu razmišljaju i o nekim blažim varijantama zakona.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Što se tiče preuzimanja mislim da ne postoje nikakve šanse za to.
I mislim da upravi i većinskim dioničarima to ne pada napamet

I meni kao manjiskom dioničaru to ne pada na pamet. da nije bilo TDR-a, ne bi bilo ni Maistre, ni iNovina, ni udjela u Tisku, niti hrpe još firmi iz portfolia. Teško da ijedan od njih može kontinuirano stvarati viškove za daljnji razvoj.

[/quote]
Mozaik ADRIS imat će još kamenčića!!! Tu je filozofija širiti posao, a ne prodati. Tako to rade sposobni.

New Report

Close