ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nažalost, čini mi se po zadnjim postovima da svi na državu gledaju kao na tumor u gospodarstvu, dio sustava koji smanjuje efikasntost, prodiktivnosti i ostalie lijepe pokazatelje. Međutim to nije točno, Javna ili državna poduzeća nisu a priori loš gospodar. Ta se teza provlači dugo kod nas zbog loših vlastitih povijesnih iskustava. Govorim naravno o velikim poduzećima, odnosno trade offu između privatnog monopola i javnog poduzeća. Moglo bi se naći teoretskih argumenata za jedne i za druge. Druga je stvar što je naša vlast nesposobna riješiti i napraviti projekt za bilo što. Ne mogu vjerovati da se brodogradanj rješava već 10 godina!!! Okupi stručnjake i neka se utvrdi kolioko bi državne pomoći bilo potebno za oporavak, da li se uopće isplati oživljavati brodogradilišta, koliko sve skupa košta… Možda su potrebni i oštri rezovi, ali bolje i to nego ne činjene ničega i zaista guranja problema pod tepih. Stalno polančec organizira sastanke s ovima, onima, ali nikada nema konačne odluke…
Ulomak iz knjige Počela ekonomske politike N. Acocellae:
"Tvrdnja o relativnoj efikasnosti privatnih poduzeća u usporedbi s javnim poduzećima ne daje jasnu sliku. Usporedbe se često rade između te dvije vrste poduzeća s obzirom na troškove i upotrebu profita. Prvi tip poduzeća ima nedostatke, budući da se fokusira na profit, a koji je primarni cilj privatnih poduzeća ali je irelevantan ili sekundaran za javna poduzeća. Usporedba troškova može također biti neprimjerena iz sličnih razloga. U svakom slučaju, takve ocjene ne vode do jednoznačnog zaključka: u nekim slučajevima neefikasnost javnih poduzeća je opravdana, dok u drugima nema značajnijih razlika, kao što su državne i privatne željeznice Kanade ili javne i privatne bolnice u SAD-u. U drugim slučajevima, javna poduzeća su vidljivo efikasnija nego privatna poduzeća (iako sustavu javnog socijalnog osiguranja prijeti kolaps, ne može se znati da administrativni troškovi takvih sustava iznose manje od 2 posto plaćenih naknada, u usporedbi s 30 – 40 posto za privatne osiguravateljske tvrtke).
Međutim, ocjena djelovanja javnih i privatnih poduzeća zahtijeva oprez. Između ostalog, postoji tendencija da privatne tvrtke napuštaju neprofitne sektore: činjenica ja da su neke „tvrtke javna poduzeća zato što posluju s gubitkom; ne djeluju s gubitkom zato što su to javna poduzeća“ (Stiglitz, 1988)."

Ljudi kupujte Adris dok je jeftin.
Sve ce po ovoj cijeni pokupovati stranci. Dignut ce ga na 2000 kn, vi cete se ukljuciti tek na cijeni 500-2000kn i kad ga oni opet sruse na 500kn cudit ce te se kako netko moze tako jeftino prodavati.
Pa zato jer ga sada kupuju ispod cijene 1 steke cigareta, a 500kn ce im biti dupla zarada.
I napiso sam vam "procitajte Linx-a" a ne njegove zatupljujuce litanije.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

hm,proročanstvo?
http://www.transfer-biro.hr/3942.aspx

strvinar

ja kupio, pa ćemo vidit, jel kolega bio u pravu. zasad sam u minusu 3 %. [lol]

sutra je novi dan.

…i ja kupio, ne tako davno i nitko mi nije kriv…danas 59 % s crtom…na sreću (ili nesreću), imam još vjere i nade u Adris.


Može li mi netko pomoći da shvatim ovu cijenu ??? [undecid]

Hvala! [thumbsup]


Ponavljam: Izdavanjem Povlastene dionice Firma se obavezuje sa imaocima dijeliti dobit. To sto Vlasnici Adrisa suruju s vlasti i godinama ne ispunjavaju obavezu (varaju male dionicare) treba uskoro prestati.
Nemamo nikakvog razloga imati simpatije za njih a niti povjerenja.
U najtezim trenucima sute ko p….a u saci. Neka pogledaju malo kako to radi ATPL.
Poruka: Ne dajte se prevarit, i kupujte sad dok se jos ne objavi vijest o dividendi. Poslije ce biti prekasno.
Svi Mirovinci se trpaju i rast dividende na neku razumnu vrijednost je neminovna (25 kn???minimalno)
Drzava im je sve pregledala kroz prste, omogucila monopol, i sada da nas jos izigravaju sa dividendom, a na forumu postavljaju glasnogovornika koji ce nam pricati kako je to za nase dobro … ????
Farsa i mazanje ociju, i to nazalost nasem HR. covjeku, jer STRANCI (sve znaju) su i te kako upuceni u sve (prljave poslove) i pravu vrijednost, kao i buduce "tajne" poteze koje ce vuci uprava … Kako da nazovem tu rabotu i takve ljude???
Padom kune dionica je jos jeftinija, a za koga ???? Strance!!!

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Dokupac s branom na 190 se nakrcava. Treba mu pokupiti 1598 kom. Ima li tko sitnog ?

čuvaj svoju metlu

Zasto i Adris ne isplati (ili barem najavi) neki predujam dividende, tako bi bar neku kunu, za spas dobili ovi ljudi koji moraju prodavati po ovako niskim cijenama (sa velikim gubicima), jer su sigurno stisnuti nekim kreditima u stranim bankama.
Taj pritisak prodaje vide svi Manageri fondova (OMF i OIF) u stranim bankama i koriste se takvim informacijama. –Eto sta nam je priskrbila Račanova vlada osnivanjem tih OMF-ova (kakva je to nevidljiva spijunaza i kontrola Hr. covjeka)
"Kovačević: Želja Hanfe da se ujedini s HNB-om pokazuje da ni sobom nisu zadovoljni
……………………. Kovačević je za vrijeme Račanove vlade bio jedan od tvoraca mirovinskog sustava unutar kojeg su stvoreni mirovinski fondovi i Hagena, kao agencija koja ih je nadzirala. Sljednica Hagene Hanfa, prema Kovačeviću, nije se adekvatno pripremila za "reguliranje krize""
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d91f9e6b-6fe5-4036-9207-1fd9bc7e6052&readcomment=1#comment
—ovome ne treba komentar!
Tko moze neka iskoristi i ugrabi barem nesto po toj umjetno niskoj cijeni.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

ja ga cekam oko 120..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ja ga cekam oko 120..

he,he,he!!!! Kad bi u to vjerovao sutra bi lupao po kupnji i s gotovinom čekao ADRS na 120. Ovo mi je pre crni scenario za ADRS. Ili?

Jeste li primijetili da se i Hrvatskoj počeo reklamirati Walter Wolf Gold? Nakon Filtera 160, sad i ovo "zlato"… TDR se skroz na štancanje zlata prebacuje, taktika za novu situaciju/krizu valjda 😛

Nadam se samo da i u matici/Grupi nisu malo pretjerali pa se također "prebacili na zlato", ono umjesto deviza da kao bijeg od devalvacije oni izabrali zlato, nisam baš pobornik zlata, to je za mene ipak "mrtvi kapital", ništa od zlata, bolje štancati dragulje tipa Monte Mulini umjesto dijela koji ne bi išao čučati u devizama čekajući prilike, nego kupovati zlato… još bi nam samo trebalo da u godišnjem izvješću saznamo da ispario keš i da smo umjesto njega negdje duboko ispod Upravne zgrade u nuklearno-sigurnim sefovima dobili nekih 12 tona zlata :rotlf: Što će nam to, koja korist od zlata, osim ako nakon možda "sloma kune" posrnuli i uplašeni građevinari ne počnu odbijati i EUR i sve papirnato i u zlatnim polugama krenu naplaćivati gradnje hotela :rotfl:

Pa tog Walter Wolf-a traži naše pravosuđe, a mi ga i dalje držimo na cigaretama. Ko zna koliko dobiva za korištenje ekskluzive. Gdje nalazimo takove tipove!!! On ima prste i u prodaji Patrie Slovencima.

A vidite kako je život nepošten, zločestom dečku da tako "dobro ime" (to što je okaljao ime, ne znači da ga se sad mi moramo odreći, nije vrijedan toga, ime je dobro i zvučno… ne treba ga odbaciti, nije vrijedan toga da si komplicirati idemo život zbog njega, bolje recimo ga sad iskorisiti za "nadgradnju brenda", neka ovaj brend postane malo "još žešći", i kaže se "Cigareta Walter Wolf punog je okusa koji plijeni pozornost ljubitelja brzine i uzbudljivog života", dakle uzbudljv život, bzrina, žestina… to je WW, oni koji žele nešto profinjenije ide preko Ronhill-a do Avangard-a kao vrhunca otmjenosti, elegancije… i ja bih rekao odgovornosti prema svom zdravlju prije svega, ipak taj pro-tech filter nekog vraga radi/filtrira a "uz istodobno zadržavanje bogate arome i mirisa duhana, svrstava cigaretu Avangard u cigaretu budućnosti")

Ajde Istrijani (sto se kiwijem hranite) osvjetlajte obraz, vec ste pozelenili i odlakavili, pokazite malo brige za svoj Hr. zivalj….
Pogledajte kako to mudri Dubrovacki gospari rade, ne daju oni da fond Manageri stranih banaka gule kozu njihovim dionicarima.
Malo su im pomrsili racune …..
Kad ce malo novosti iz vaseg Adrisa? kolika ce bit dividenda povlastenima?
Vama su povlasteni samo manageri u stranim bankama…..

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

ja želim i očekujem dividende… ali KASNIJE, sada bih ja najradije dokapitalizaciju, kada bih imao para za to :D, a to bi prošlo kao i sa Ingrom, zar ne… al baš bi bilo lijepo još nekako skupiti kapitala, sada je vrijeme kada se treba keša imati što je ikako moguće više, pretvoriti u EUR, pa u šoping, po vani najprije, a onda i kod nas kad kuna malo devalvira i mnogi zapadnu u probleme i budu morali prodavati. Ali to ne bi uspijelo, zar ne… nitko sada niti nema čime sudjelovati u dokap, ali kada bi se našao neki modus, recimo nekakva kreditna linija pomoću koje bi se financirialo dioničarima sudjelovanje u dokap., zar ne bi moglo na taj način?, samo kada bi neka banka htjela sudjelovati u tome, al mislim stvarno, kada kreditiraju državu… žašto da ne bi hjeli male dioničare koji bi dokapitalizirali svoju super-firmu a od dividende im vraćali kredit (pa zar banke sada misle dovijeka samo 2-godišnje kredite izdavati, zar ne bi bilo normalno i neki dugoročniji plasman imati…), treba financirati nešto što će stvoriti novu vrijednost, a ne bacati pare u crnu rupu.

New Report

Close