ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



dodajem samo link: http://www.poslovni.hr/56594.aspx

sorry, ali Poslovni krivo računa to sve… P/B je iznad 1 a ne ispod, to već ne bi imalo nikakvog smisla. Multiple nisu baš takve kao što Poslovni kaže (računa samo sa po jednim rodom dionica, a to tako nema smisla raditi) ali to ne znači da je ADRS manje jeftin nego bi bilo i po takvim mutiplama (jer, pogotovo što se tiče BV, te multiple malo govore, BVPS je 345 kn, ali kada bi se sve revalorizialo "kako treba", možda ne bi bilo daleko i od te brojke koju Poslovni bubnuo)

[/quote]

Poslovni navlači
[lol]

Odustaje se od potpune zabrane pušenja

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,9,8,,132658.jl

Novi zakon o zabrani pušenja u javnim prostorijama, koji bi Sabor trebao donijeti do kraja listopada, najvjerojatnije neće potpuno istjerati pušače iz restorana i kafića, potvrdio nam je ministar zdravstva dr. Darko Milinović. Naime, iako u resornom ministarstvu još uvijek nisu odustali od potpune zabrane pušenja, Milinović kaže da zbog iskustava koja su s potpunom zabranom pušenja imale neke europske zemlje, u ministarstvu razmišljaju i o nekim blažim varijantama zakona.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Što se tiče preuzimanja mislim da ne postoje nikakve šanse za to.
I mislim da upravi i većinskim dioničarima to ne pada napamet

I meni kao manjiskom dioničaru to ne pada na pamet. da nije bilo TDR-a, ne bi bilo ni Maistre, ni iNovina, ni udjela u Tisku, niti hrpe još firmi iz portfolia. Teško da ijedan od njih može kontinuirano stvarati viškove za daljnji razvoj.

[/quote]
Mozaik ADRIS imat će još kamenčića!!! Tu je filozofija širiti posao, a ne prodati. Tako to rade sposobni.

Cilj TDR-a u Iranu uzimanje nekoliko postotaka tržišta

http://www.poslovni.hr/91797.aspx

Tvornica duhana Rovinj izvijestila je u ponedjeljak da je dobila dozvolu za plasman svojih cigareta u Iran, a prve količine Ronhilla već su isporučene. Prema dogovoru s iranskim duhanskim proizvođačem, Iranian Tobacco Company i najvećim lokalnim distrbuterom, Dokhan Parsian Co. TDR će uz uvoz cigareta s podravskih polja u Iran prenijeti svoju tehnologiju, znanje i iskustvo proizvodnje i obrade duhana. Također radi unapređenja i proširenja poslovne suradnje TDR će u roku od dvije godine u Iranu sagraditi novu tvornicu cigareta. Time je TDR dobio mogućnost prenošenja svoga know-howa i korporacijskih sorti, ali i mogućnost upoznavanja golemih gospodarskih potencijala i iskustava ove zemlje.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Cilj TDR-a u Iranu uzimanje nekoliko postotaka tržišta

http://www.poslovni.hr/91797.aspx

Tvornica duhana Rovinj izvijestila je u ponedjeljak da je dobila dozvolu za plasman svojih cigareta u Iran, a prve količine Ronhilla već su isporučene. Prema dogovoru s iranskim duhanskim proizvođačem, Iranian Tobacco Company i najvećim lokalnim distrbuterom, Dokhan Parsian Co. TDR će uz uvoz cigareta s podravskih polja u Iran prenijeti svoju tehnologiju, znanje i iskustvo proizvodnje i obrade duhana. Također radi unapređenja i proširenja poslovne suradnje TDR će u roku od dvije godine u Iranu sagraditi novu tvornicu cigareta. Time je TDR dobio mogućnost prenošenja svoga know-howa i korporacijskih sorti, ali i mogućnost upoznavanja golemih gospodarskih potencijala i iskustava ove zemlje.


to je dobra vijest za tdr a ja se nadam da nas ameri nece sad stavit na popis zemalja osovina zla
pofuk

Zagrebačka burza
Uz mizeran promet najviše narasla dionica Adrisa

Samo 29 milijuna kuna iznosio je promet na službenom tržištu, od čega je većna ostvarena trgovanjem sa šest dionica koje su imale promet veći od milijun kuna. Najviše je od tih šest porasla dionica Adrisa koji je danas objavio planove o širenju poslovanja u Srbiji, dok se negativno ističe dionica Ingre. Cijena Ine nije se značajnije mijenjala.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

hrvatska duhanska industrija
TDR širi poslovanje u Srbiji
Davor Tomašković, glavni izvršni direktor TDR-a

TDR, vodeći proizvođač cigareta u jugoistočnoj Europi, kupio je 25 posto udjela u Veletabaku, jednom od vodećih distributera u Srbiji, koji ujedno postaje i ekskluzivni distributer proizvoda TDR-a na srpskom tržištu, priopćeno je danas iz te rovinjske kompanije. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Širenje na Srbiju pretvorilo Adris u jednog od rijetkih dobitnika
ZAGREB – Dionice rovinjskog diva su uz rast od 1,6 posto skočile na 380 kuna, uz 2,8 milijuna kuna prometa. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup]SPAJANJA I PREUZIMANJA
TDR preuzeo 25% Veletabaka i dogovorio suradnju s Deltom
Autor/izvor: SEEbiz

ROVINJ – TDR, vodeći proizvođač cigareta u jugoistočnoj Europi, kupio je 25 posto udjela u Veletabaku, jednom od vodećih distributera u Srbiji. Veletabak ujedno postaje i ekskluzivni distributer proizvoda TDR-a na srpskom tržištu, priopćeno je iz te kompanije.

Ulaskom u vlasničku strukturu Veletabaka, TDR stvara preduvjete za bolju i izravniju komunikaciju s prodajnim mjestima te se dodatno približava svojim potrošačima. S ciljem dodatnog širenja prodajne mreže, TDR je sklopio ugovor o suradnji s tvrtkom Delta maloprodaja. Proizvodi TDR-a naći će se tako na policama najvećeg maloprodajnog lanca na tržištima Srbije i Crne Gore, čija mreža obuhvaća više od 500 prodajnih mjesta.

– Ova dva važna ugovora preduvjet su daljnjeg uspješnog rasta na srpskom tržištu. S tržišnim udjelom od 9,3 posto i godišnjom prodajom 9 milijardi komada cigareta, TDR je trenutno treći duhanski proizvođač na tržištu Srbije. Lansiranjem postojećih i novih proizvoda, daljnjim širenjem prodajne mreže i približavanjem potrošačima planiramo daljnje povećanje tržišnog udjela i prihoda”, izjavio je glavni izvršni direktor TDR-a, Davor Tomašković.

TDR u Srbiji posluje preko tvrtke kćeri Rovita Beograd koja zapošljava 43 djelatnika. Najprodavaniji brand je Ronhill koji je prema rezultatima nedavno provedenih istraživanja vodeći regionalni brand u duhanskoj industriji. Na tržištu Srbije TDR je prisutan i s brandovima Walter Wolf i York. Podsjetimo, TDR je jučer najavio gradnju tvornice u Iranu.
[thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Kakavi prekrcaji ovih dana na Adrisu i to sve baš sad kad su navalili sa svom ovom silom dobrih vijesti,čudno mi je to?


Kakavi prekrcaji ovih dana na Adrisu i to sve baš sad kad su navalili sa svom ovom silom dobrih vijesti,čudno mi je to?

A zašto bi prekrcaj bio loša vijest? Druga strana novčića je ta da je ipak netko utukao toliko love za kupnju.

Istina,netko je kupio,ali ja bi isto volio više znati tko se iskrcava…ako,ponavljam ako, su sve ove dobre vijesti tempirane da bi podigle cijenu da bi netko izišao na višim razinama( a svi smo svjedoci koliko je to "podiglo" cijenu) nije dobro,jer govori i o stanju tržišta,a i o samoj dionici i firmi,na to sam ciljao.


Istina,netko je kupio,ali ja bi isto volio više znati tko se iskrcava…ako,ponavljam ako, su sve ove dobre vijesti tempirane da bi podigle cijenu da bi netko izišao na višim razinama( a svi smo svjedoci koliko je to "podiglo" cijenu) nije dobro,jer govori i o stanju tržišta,a i o samoj dionici i firmi,na to sam ciljao.

Da li si ti mozda ta-j koji dobro zna da su strane banke stisnule ljude s kreditima, pa ovim postom jos doljevas vodu na njihov mlin kojim melju nase gradjane.
Ponovit cu jos jednom:
-Na ovako niskoj cijeni ADRS-p-a kupac ce imati veci prinos nego na INI sada i Plivi nekada. Kupac kupuje samo iz 1 razloga =DOBIT!
Ovako nisko prodaju samo oni koji su u i te kakvim problemima =iz neizbrojivih razloga.
Nije pametan tko ne kupi na ovim cijenama, a moze kupiti (ne iskoristi ovakve uvjete), a vidjelo se danas i da ima kupaca i novaca Onih koji su to i namjestili =strane banke!
Nesto mi govori da TI to dobro znas.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Koliko se obicnih gradjana moze pohvaliti da je uspjelo i koliko dionica ADRS-P-A kupiti danas?
Sve su pokupili fondovi! -stranih banaka! 42.000 dionica

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

e sutra cu i ja kupiti

za bjednih 5000 kn ali cu kupiti

New Report

Close