Zemlje Europske unije, članice eurozone ali i one koje nisu u zoni primjene zajedničke europske valute, trebale bi priznati da je euro 'strateška greška', ustvrdio je u komentaru u Financial Timesu (FT) guverner mađarske središnje banke.
Mađarska nije članica eurozone i nije utvrdila datum kada želi pristupiti zoni primjene zajedničke europske valute. Otkada je 2010. na čelo vlade došao Viktor Orban, zemlja provodi samostalnu ekonomsku politiku, kombinirajući različite mjere.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.A mi k’o guske u magli!
Mozda da umjesto eura,, europska valuta bude mađarska forinta
Uključite se u raspravu