ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja zivim i radim u njemackoj,kupujem njihove cokolade,ali nema mi nista draze da kad dodem doma,kupim i nasu Mikadu,ili ti bronhi bonbone,a tek Kiki.Sve super,ali jedno morate znati,na policama Reala(prije Walt-Mart)nema nasih proizvoda,pa kako da ih kupite,oprostite ima a to je Vegeta i Sljivovica od Badela,dizein je ostario,nasuprot ostalim alkoholnim picima koji se nalaze na policama.nezamjetljiv je ,nikakvi marketing,pa sto ocekivati onda od naseg proizvoda.

I jos jedno moje iskustvo,sa firmom bili u tvornici neke svicarske tvornice cokolade.Pokazali nam iznutra proizvodnju,na pocetku prije nego sto ulazis u proizvodni pogon je mali ducancic sa njihovim cokoladama i pralinama,zaboli te glava kad vidis cijene.100gr.=10 eura otprilike,obiteljska tvornica,laga cu sada koliko se dugo nalazi u obiteljskim rukama,izvoze za Dubai,Japan itd..

Ja probala NISTA POSEBNO,da bi ostao paf.A to su ti svizarci,rekli bi njemci…i to vam je to,specijalizirali seu tom pravcu.I zato imaju ime.

jel ovo zajebancija ili što. 536 kuna po dionici u dokapitalizaciji??? nevjerojatno, a novi kapital se uplaćuje u novcu. fenomenalno je i ovo isključivanje postojećih dioničara…kao da bi mi platili 536 kuna po dionici…hehe. pa ne treba se alvir nas siromaha bojati, a niti bakića. sumnjam da bi on plaćao 536 kuna za dionicu danas kad je cijena 76 kuna. zanimljivo postaje ovdje.

...povijest se ponavlja...


Po 536 kuna. Imaš disleksiju?

u pravu ste – nominala ide u temeljni, a sve iznad (tj 336 kn po dionici ) u kapitalne rezerve.

OVO JE ZASTRAŠUJUĆE. to znači da ljudi financijaši u ovom trenutku cjene fer tržišnu cijenu, dakle ne burzovnu, ne knjigovodstvenu, nego neto utrživu cijenu na 536 kn. 7 PUTA VIŠE OD BURZOVNE. ako je i od grobexa, previše je.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

to znači da onaj koji plaća, a to su vjerojatno banke kreditori, procjenjuju dionicu na više od 536 kuna??? jer kapital se plaća u novcu…nevjerojatno. a ja bih rekao da će preuzimanje…nema što drugo biti jer ovo je suludo.
a gdje ćemo stati u ponedjeljak…baš me zanima…

...povijest se ponavlja...

eto malo optimizma na zse. Ovaj sigurno mora dobro surađivati sa alvirom, jer ne samo da placa 536kn po dionici, vec preuzima i dug od 100 eur po dionici. Vrlo, vrlo skupo.

kanabis, mislim da alviri i dokapitalizator znaju nešto što mi još ne znamo i da je tih 40m kuna samo nekakav međukorak prema realizaciji velikog posla.

pa sjetite se samo kako je onaj mali konditor iz Siska prodan za 20m €

(3) Ako se nove dionice izdaju za veći iznos od dijela temeljnog kapitala koji na njih otpada, u odluci o povećanju temeljnoga kapitala društva mora se odrediti iznos ispod kojega se dionice neće izdati.

što ovo znači prevedeno na hrvatski – zna li tko. to je taj članak 304, st. 3 zakona o trgovačkim društvima na koja se uprava poziva

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

očito ćemo u ponedjeljak gledati najbrži prst i to ljetno jutarnje izdanje…nešto se kuha, a ja tipujem na preuzimanje. naravno, to je samo moje mišljenje i nije provjerena informacija, no tako izgleda. drugo nema logike.

...povijest se ponavlja...


eto malo optimizma na zse. Ovaj sigurno mora dobro surađivati sa alvirom, jer ne samo da placa 536kn po dionici, vec preuzima i dug od 100 eur po dionici. Vrlo, vrlo skupo.

bit će da vlasnik i njegov kreditor nešto znaju što mi ne znamo. hoće to na burzi. vlasnik mi ne ulijeva povjerenje jer svatko svog konja hvali, ali ulagač iskrcava svoj novac i to dosta njega – njemu vjerujem da zna što radi sa svojim novcem

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

njih dvoje zajedno ce imati preko 75% tvrtke. U tome je cijela stvar. A da je preplaceno to je sigurno, no to u ovom slucaju za njih nije ni bitno

po čemu je preplaćeno. plaća se imovina i budući novčani tokovi. očito kupac očekuje povrat na svoj uloženi novac ili mu jednostavno smeta u džepu. i toda je iskrcao 70 000 eura za koločep po sobi – to toliko ne vrijedi, ali vrijedi ako će onuda teći novćanoi tokovi koji će isplatiti tih 70 000 eura.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zvečevo je na granici profitabilnosti već dugo… i to uglavnom na onoj lošoj strani granice. 😉
ovih 40m kuna im sigurno neće ništa bitno riješiti u poslovanju… nego vidim da i drugi misle u tom smjeru: da se nešto veliko već dogovorilo i da je ovih 40m dio realizacije tog velikog posla… u smislu: za 6 mjeseci prodaješ babinu kuću za 200k eura, al sad ti treba 10k da to legaliziras, dozvole osiguras, prebacis vlasnostvo, itd… a nemaš 10k!
al imaš dobrog pajdu kojem kažeš: daj pajdo 10k, vraćam 15k za 6 mjeseci!

i svima dobro… ti riješio svoje, a pajdo uzeo 50% za 6 mjeseci.

osobno, ja *tek sad* neću prodavati! jer me živo zanima rasplet i ne želim ga pratiti bez ‘listića’ 😉

Dali razumijete da ovdje novac nije bitan. Radi se o tome da se sto lakse dodje do 75% firme. Jedino realno
je da imaju dogovor sa kupcem. Inace bi svako normalan skupljao na burzi ili dao javnu ponudu za kupnju dionica. Zasto mislite da kolocep ne vrijedi toliko? Jeste li gledali cijenu nekretnina na njemu? Pustite to sto je poslovanje u klincu, zna se tko je gospodario.

kolocep vrijedi toliko jer će zaradivati toliko.

zvecevo vrijedi toliko jer će zaradivati toliko. ili će netko drugi zaradivati, mi necemo. ne bih znao, nešto se iza brda valja, samo što.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close