ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

maneken, 07.04.2024. u 15:25

Nelikvidne dionice

Kod objave javne ponude ne uzima se ni cijena stjecanja, ni prosječna burzovna cijena, neg’ se radi elaborat iz koga je razvidna vrijednost dionice ne na današnji dan nego na dan nastanka obvezne javne ponude.

Nisam pravik, ali ovo nisam nigdje nasao. Citao sam zakon o preuzimanju d.d., tamo se ne spominje.

Clanak 16 NN148-13 cijena u ponudi za preuzimanje

Cijena nesmije biti manja od najvise cijene stjecanja ponuditelja u zadnjih godinu dana.

Ovo sa nelikvidnim dionicama je koristan info, gdje si to nasao?

Ništa,ako bude loša ponuda, jednostavno se ne treba odazvati na ponudu.Nwka odlwže još koju godinicu pa onda naplata “vrhnjq”…

Nakon ove sramote objavljene u petak i članka koji je lijepo prikazao trenutnu situaciju bilo kakva ponuda Rusa podnesena Hanfi će biti odbijena.

Čak ni oni kakvi god jesu ne mogu dozvoliti da ovako nesto prodje.

O tome da je prešao prag od 75 posto burzu i javnost morao je – po zakonu – izvijestiti odmah nakon tih transakcija, i to još u kolovozu. Kako to nije učinio, pretpostavlja se da je Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga stopirala prodaju Zvečeva ruskom biznismenu.

 

 

 

Veliki obrat: Alvir opet vlasnik Zvečeva! Propada deal s ruskim bogatašem?!

barem znamo da je Klavirčeku cijena od 12€ ok…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

S obzirom da nemam dionice Zvečeva, i da ih nikada nisam imao, ja se neću upuštati u raspravu sa imateljima papira ZVCV-R-A. Neki dan sam u dva reda napisao kako ide s obvezujućom javnom ponudom nelikvidnih dionica. Ima tu još poneka caka.

Pišite HANFI, teško da će ona sama od sebe reagirati. Lijepo kratko napišite HANFI tko je stekao prek 25% dionica jednog dioničkog društva i kada.  Napišite zašto je nastala obvezujuća javna ponuda i koja bi cijena u ponudi trebala biti.

Možda nekaj bidne!

Status “quo”.Čekamo ponudu…

maneken, 08.04.2024. u 12:30

S obzirom da nemam dionice Zvečeva, i da ih nikada nisam imao, ja se neću upuštati u raspravu sa imateljima papira ZVCV-R-A. Neki dan sam u dva reda napisao kako ide s obvezujućom javnom ponudom nelikvidnih dionica. Ima tu još poneka caka.

– ja sam mislio da si ti zimzi-pozicija br.10

-nema rasprave samo ucenje, dvije i vise glava su pametnije od jedne. Podijeli znanje

– daj pls ponovno kopiraj ta dva reda i dodaj cake da nesto naucim-o, ako nije tlaka!

Zivio

Iduća tri dana su presudna.

Ako dobro računam, do četvrtka bi trebala biti objavljena visina ponude.

Hanfa je odrzala zadnju sjednicu danas i nema nikakve odluke vezanu uz ZVCV.

Prema tome, a kao sto je vidjeno i ranije, oni odlucu mogu odugovlaciti koliko god je potrebno,

a vjerojatno se cekaju neke izmjene i dopune potrebnih dokumenata.

Ruski bogataš ipak preuzeo Zvečevo te postavio novu upravu (danica.hr)

Sudeći po cijeni dionice na burzi, svi su uvjereni da je to sad to, 23 eur po dionici ide ponuda?

Ovo izgleda solidno.22,23 eura  cijena peeuzimanje.Pitanje riješiti se dionica ili čekati,(slatka brige)…

Iz gospodina Alvira se mogu izvlačiti činjnice samo teškim pritiskom. Evo sad se sjetio objaviti da ima klauzula o dodatnom bonusu na cijenu ovisno o rezultatima poslovanja..

Tko zna ima li to ikakav utjecaj na formiranje cijene kod preuzimanja?

Trebalo bi imati.

Očekujem da bi javna ponuda mogla ići po 38 eura

New Report

Close