ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prve naznake blagog ograničavanja rasta …

u neku ruku, svi mi koji smo nutra, čekali smo prodaju .

sad čekamo ponudu 🙂 , a puno mi je lakše kad vidim tko se iskrcava :

kad god je bilo:  prodavač banka, a ja kupac     -dobro sam prošao !

 

ovdje čak nije ni prava banka, nego stečajni…

 

 

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Crumarix, 03.04.2024. u 10:00

u neku ruku, svi mi koji smo nutra, čekali smo prodaju .

sad čekamo ponudu 🙂 , a puno mi je lakše kad vidim tko se iskrcava :

kad god je bilo:  prodavač banka, a ja kupac     -dobro sam prošao !

 

ovdje čak nije ni prava banka, nego stečajni…

 

 


Točno to, plus možemo očekivati povlačenje naloga sa kupnje da se stvori spread i pokuša uhvatiti po nižoj cijeni.

 

Rekli bi analitičari Strong Hold!

 

Kako napisah, ovo preostalih dionica je sića za Rusa da dodje do 95%

Danas zatišje na burzi.Sad čekamo”regulatora” pa ćemo biti pametniji…

Netko 12, a netko 45Eur po papiru uf, uf uf

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/54333

Ne pise cijena. 

I sad ti ulazi i dalje na nasoj burzi.


Prosto nevjerojatno da se takve stvari i dalje dogadjaju.


Hanfa, kao i obicno, na nivou.



Sto se tice kupaca / prodavaca, mora se priznati da je Nava Banka ( u stecaju)


ovo majstorski iskoristila. Da li su imali kakav info ili ne – pitanje je svakako validno.


Kupci – vise srece drugi put.



Bio sam i sam medju njima, ali sam srecom uvalio zadnjih 100 komada u petak u 16:00h.



Sve u svemu, pitanje je kako ce se ovo rasplesti.


Da li ce Alvir sada morati dati svoju ponudu za preuzimanje ako zeli da ne ostane bez prava glasa.



Mislim da bi najpostenije bilo da se poniste sve transakcije unatrag svih dana otkad je izasla vijesti o ugovoru s Rusom kad je i nastala ta prva ponuda za preuzimanje.

Može pojašnjenje o čemu se radi?

 

Puno prašine… malo perja…

 

https://www.hanfa.hr/podrucja-nadzora/trziste-kapitala/zlouporaba-trzista/transakcije-rukovoditelja-i-usko-povezanih-osoba/

 

Da ne tumačim, Klavirko ( možda i bude svirao jednog dana ), NIJE  u roku prijavio stjecanje . Ok TO JE MORAO. ali nije…jeli se upisao, po SKDD, nije, tako da mi tu baš ništa nije jasno, ali ni ne mora.

 

Ono što Vi svi niste proučili, a mogli ste, obaveza javne ponude za preuzimanje, prenesite i ekipi s drugog foruma🙈, nastaje PRELASKOM PRAGA 25% !!

 

Kako naš Klavirček ima preko 69, sa ovim dodatnim ispovijedima, preko 75… ali svejedno, jednom kad pređeš 25%, više nemaš obavezu javne ponude.

 

Također, dosta je bitno, formiranje cijene , kako je kupac došao iz vedra neba u rebra, cijena u ponudi može biti ili ona na koju je Klavirček pristao, ili tromjesečni prosjek unazad od dana nastanka obaveze javne ponude. Tu smo pushing rodjo. A Klavirček zavrnio dva pajdota, jednom platio 12, drugom 45….pa ti misli koga više voli, očiti primjer za POSKOK, neka istraže što je tu još plaćeno…

Bojim se da i tu ne bude neka virtualna cijena,zbog ponude, a stvarni keš završi u ” kriptu”.

Nažalost, HANKA je kurva,izvinite što psujem, al i ja samo tako čujem, i ako su lagali mene…i ja lažem Vas….

 

Tješi me , da kupac ima namjeru zaraditi kupovinom. Ako je njemu dobro, dobro je i meni s njim.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

 

Također, dosta je bitno, formiranje cijene , kako je kupac došao iz vedra neba u rebra, cijena u ponudi može biti ili ona na koju je Klavirček pristao, ili tromjesečni prosjek unazad od dana nastanka obaveze javne ponude. Tu smo pushing rodjo. A Klavirček zavrnio dva pajdota, jednom platio 12, drugom 45….pa ti misli koga više voli, očiti primjer za POSKOK, neka istraže što je tu još plaćeno…

Bojim se da i tu ne bude neka virtualna cijena,zbog ponude, a stvarni keš završi u ” kriptu”.

 

Mislim da novi gazda ima obvezu isplatiti sve dionicare minimalno po cijeni stjecanja paketa (parag 25%). Nemoze on tu improvizirati i gurati neke tromjesecne prosjeke za relevantnu cijenu.

Ovo sa Papak Rajkom je sve legitimno, meni zao sto nije mene zvao ja bih mu dao za 43eur.

speeddy22, 06.04.2024. u 16:22

Može pojašnjenje o čemu se radi?

 

Nista posebno, Alvir je kupio dionice prosle godine i nije prijavio stjecanje. Jednom je platio 12, a drugom 45 eura komad. Izgleda da je uvijet kupnje bio paket veci od 75%. Tom kupnjom on nije dosao u nikakvu obvezu kako sugeriraju neki.

adoz, 07.04.2024. u 11:46

 





speeddy22, 06.04.2024. u 16:22



 

Može pojašnjenje o čemu se radi?

 

 



 

Nista posebno, Alvir je kupio dionice prosle godine i nije prijavio stjecanje. Jednom je platio 12, a drugom 45 eura komad. Izgleda da je uvijet kupnje bio paket veci od 75%. Tom kupnjom on nije dosao u nikakvu obvezu kako sugeriraju neki.

Najbitnije pitanje je po koliko je Alvir utrapio Zvečevo rusu.Naravno da je problem što nihe prijavio stjecanje ova 2’paketa na burzi i bio transparentan.Ostali dioničari bez takvih informacija su u podređenođ položaju.Da smo normalna država dobio bi kaznu zbog toga x2 vrijednosti zatajenih transakcija.Pa tko voli nela izvoli…Naravno da je to utopija  u “slučajnoj državi”…

 

Nelikvidne dionice

Kod objave javne ponude ne uzima se ni cijena stjecanja, ni prosječna burzovna cijena, neg’ se radi elaborat iz koga je razvidna vrijednost dionice ne na današnji dan nego na dan nastanka obvezne javne ponude.

maneken, 07.04.2024. u 15:25

Nelikvidne dionice

Kod objave javne ponude ne uzima se ni cijena stjecanja, ni prosječna burzovna cijena, neg’ se radi elaborat iz koga je razvidna vrijednost dionice ne na današnji dan nego na dan nastanka obvezne javne ponude.

 

dajte mi molim vas recite… zvcv sa katastrofalnom bilancom i debelim dugovimase trži po ili oko bv!!!?? po koliko bi onda morala ići snba? vidim da imate obje…

Dva pitanja:

Koji je to drugi forum?

Odakle vam podaci po kojoj je cijeni Alvir kupovao lani dionice?

Hvala

New Report

Close