VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


graf treći,

još nema breakouta, al nije ni daleko, još se možda par dana nastavi rotirati cijena na razinama 7,8-8,5, al oscilatori su posve spremni ko zapeta puška

promet na ovim skokovima cijene raste, nekom to možda ne znači ništa, al lijepo je za vidjet stvaranje poznatog tehničkog obrasca ( nakon double botomiranja ), no comment. Potvrda breakouta probojem 8,50 na velikom volumenu. Jeste primjetili mnogo dionica na asku oko te razine?

Svakako preporučljiv ulaz tek nakon breakouta, naravno ako se stigne ući po pristojnoj cijeni, a trebalo bi, ako se znaju dobri targeti. Propadanjem formacije i potpore se vraća sve na početnu poziciju ( 6,50 ). Sretno trejdanje.

volumen je tu, sad još nedostaje proboj

ala se nakotilo trejdera,omjr k/p 26311/19325 (prvih 20) [shocked]

nedaju nam preko 8

Lopina je postao riječit…znači treba se kvalitetno iskrcati…
U slučaju da neko preuzme Vis…ako ovo, ako ono…i dolazi do nekih na osnovu tih "ako" super brojki…
A bolji od njega su mi ovi koji dobivaju i cifre od 50 kn/dionici za VLDS…ne znam jesu li ozbiljni ili se šale…
a da vidimo kako stoje fondovsko smeće unatrag 3 mjeseca (10.09.)…
ATGR 751 kn…danas 805 kn
HT 270 kn….danas 272 kn
KOEI 493 kn…danas 518 kn
itd…
a sad da vidimo gdi je VLDS…
10.09 na 13 kn…danas na 8 kn…s neizvjesnom budućnošću…i s hrpom dionica gubitaša u vlasništvu kroz svoje fondove…
i pred stečajem…pitanje je dana…
a to da država neće dopustiti…to možete zaboravit…jer ako je dopustila ono u DKVS…onda je ovo mačji kašalj…
ne vidim ni meda ni mlijeka ovdje…

[bye]

dakle,ti si danas prodavao.. i meni također.. [lol] ,

imam namjeru prodati idući tjedan ,do 9 Kn . Ti,vjerojatno imaš namjeru kupiti idući tjedan po 6 .

Veliki raspon u očekivanjima i nadanjima .

Od silnih špekulanata" ne vidim ni meda ni mlijeka ovdje…"

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


dakle,ti si danas prodavao.. i meni također.. [lol] ,

imam namjeru prodati idući tjedan ,do 9 Kn . Ti,vjerojatno imaš namjeru kupiti idući tjedan po 6 .

Veliki raspon u očekivanjima i nadanjima .

Od silnih špekulanata" ne vidim ni meda ni mlijeka ovdje…"

pa zašto ćeš prodavati po 9 kad ti vrijedi 50 kn?
pa nemoj biti pohlepan…
prodat će tebi lopina, ima on toga dovoljno…



Kad zbrojim ova tri teksta i podijelim sa 3 , dolazim do fer cijene za VLDS od oko 50 Kn.

Legice apsolutno se slažem s Vama, samo je pitanje koliko će vremena proći da VLDS dođe na narečenu cijenu. Gledajući TA i EWT, slašem se s Perom madjarom, sorry Pero ovako mi je draže… VLDS odrađuje a što ću Vam ukazati na grafu vrlo čudan flat, dali je to korektivna četvorkica, vidjet ćemo možda već danas ako ne probije ONO na što je Pero ukazao, onda (f) dole ispod 6,40 kn. Ovo govorim s moga stajališta, "Prem da bih volio", kao i večina Vas da probije gore i da započme impuls kao npr jučer kod DLKV.
LP svima !!
[/quote]

Da, nažalost po neke nije se dogodio proboj prema gore, uslijedila je prilično loša svijeća na još većem volumenu koja svojim zatvaranjem narušava ionako krhku potporu. I dalje je jednostavno previše prodavača a premalo kupaca da bi došlo do proboja prema gore, a zna se šta dolazi nakon neuspjelog proboja…

rsi je na pragu negativnog proboja, slow stochastic se previše raskoračio za nikakav korespodentni skok cijene tako da i on indirektno sugerira novu korekciju.

Po ovome je gotovo neminovna korekcija. Minimalno do 6,50, gdje je moguć odbijanac, a vrlo vjerojatno slijedi i puno veći pad, kako mrgud sugerira, možda i do 4,50.

Sve u svemu, planirao sam prvo uletit po 6 kuna, obzirom da nisam uspio kupit ništa odlučio sam pričekta proboj, pa kupovat i po 9 ako treba ( u tom slučaju bi bili solidni ratući targeti ) no slijedom događaja, odustajem od svega, pa tako i daljnjeg praćenja ove dionice.

Ostalima, sretno trejdanje.

never surrender

samo vi filozofirajte jedna vijest mjenja sve i to ce uskoro bit

gosp.marcipan

Hotel VIS ćini u konsolidiranom izvješću Validusa 8,2 mil kn ili cca 3 kn po dionici i predstavlja
samo 3% konsolidirane imovine.Hotelska poduzeća vjerovatno neće u stečaj jer gotovo sva imaju
iste probleme sa likvidnošću i lošim poslovanjem.Kako je turizam najjači hrvatski izvozni brend
mora se naći model kako pomoći tim lošim firmama.
Da li je to možda model C?Ja mislim da će to biti strateški plan hrvatske države da se ne pomogne
već kapitalizira sa ulaskom u vlasničku strukturu slično Badelu,ili SUNH.

Fondovsko smeće raste ili stagnira.A VLDS je u tri mjeseca pao sa 13 na današnjih 7,80 kn
Dakle,dok su drugi rasli Validus je pao visokih 40%.A nalazi se u istoj situaciji kao i prije tri mjeseca,a Šelebaj obečava bitno: deblokadu računa.Ja danas dokupio 700 kom.Zašto?

Riječ stečaj je korištena u kontekstu hotelskog Vis,a ne u kontekstu Validusa.
A ova cijena od 7,8kn/današnji prosjek/je stečajna.Zar mislite da eventualna deblokada računa
neće eksplozivno utjecati na cijenu.
Normalno da rizik postoji ,jer da Validus nema ovih problema tržio bi se na daleko većim cijenama.

Na Validusu će biti meda i mlijeka!

heheh ekipa kad lopina krene s završetkom postova ”svako ulaže po svojoj savjesti” ili ” ovo nije nagovor na kupnju i slično” onda je već kasno [lol] ELPR, DKVS, BZJK, VLDS… nastavi niz [lol]
A tko će kupiti mojih pedesetak komada božjakovine sad kad lopina više neće? Pa book je 800!Ali nitko neće niti po 100. E moj lopina, svaka ti čast, uživam prateći te ovdje [smiley] samo daj, ima ovdje vune više nego na đakovštini [kiss]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


heheh ekipa kad lopina krene s završetkom postova ”svako ulaže po svojoj savjesti” ili ” ovo nije nagovor na kupnju i slično” onda je već kasno [lol] ELPR, DKVS, BZJK, VLDS… nastavi niz [lol]
A tko će kupiti mojih pedesetak komada božjakovine sad kad lopina više neće? Pa book je 800!Ali nitko neće niti po 100. E moj lopina, svaka ti čast, uživam prateći te ovdje [smiley] samo daj, ima ovdje vune više nego na đakovštini [kiss]

Nemojte tako.
Još uvijek sam ful u ELPR i VLDS.U Validusu jučer potrošio posljednju kunu.
U Božjakovinu smo svi ulazili na 110 do 120.Mislim da je izlazio neki fond.Ja sam pobiga sa minimalnim gubitkom.

ELPR ima BV oko 400,BZJK 800 a cijene su desetak puta manje.Za strpljive BZJK na 100 i ELPR na 40
može donijeti višestruku zaradu.Ali strpljenja treba.
Ipak Validus je posebna priča jer diše pa se nešto i istrejda,a trejdati se mora.I sada u Validusu
ima trejdera ka u priči,koji će srušiti ovu dionicu u prah i pepeo,ako se ne pojavi kupnja.
A kada bude deblokiran žiro račun,naravno ako bude, slijedi raketa.Euforičnih kupaca ko u priči
ili ako budu loše vijesti paničnih prodavača još i više.Idealna dionica da manipulatori i veći špekulanti skinu veliku zaradu.
Ja imam prosječan ulaz ispod 8 i kupujem jer mislim da je jeftino.
Uvijek može biti jeftinije,ali i puno skuplje.
Ipak prvih deset čuvaju svoje dionice ko zjenicu oka,već mjesecima.

U Validusu će teči med i mlijeko.

Rekvijem,pošto uživate čitati moje matematičke egzibicije,evo jedne.

VLDS je 9,9%/50.000 dionica/vlasnik BRIN što po zadnjoj cijeni od mislim 20 kn čini točno 1.mil kn.
Međutim ,kako se BRIN trži sa 60% diskonta iza tih 1 mil kn krije se 2,5 mil kn imovine.
Kako Brin ima strategiju ulaganja dividendne dionice ostvariti će vjerovatno dobit od dividende
od 1,3 mil kn,tj .Validusu pripada desetina tj.130 kn.
Po konsolidiranoj bilanci ovaj 1 mil kn BRIN je:
1/mil kn/:276/mil.kn/=0,36% ukupne imovine Validusa
Ako kupim Validus po 8 kupio sam protuvrijednost od cca 96kn
96:8=12 diskont je dvanaest puta.
Brin diskont 2,5 puta.
Dakle,kupnjom validusa po 8kupio sam u BRINU l 12 x 2,5=30 puta veći kapital

30 x 8=240,

Za 8 kupujem dio imovine po 240.

Ali da bi ovih 8 došlo u tom dijeliu portfelja na 240 potrebno je vrijeme.A Šelebaj dogovorom sa
vjerovnicima kupuje vrijeme,da bi ovih 20 mogao prodati barem na pedeset,a mali diuoničari bi
u tome ostvarili višestruku korist.
Da li se isplati igrati na tu kartu,odlučite se sami,a ne kriviti Lopinu i proglašavati me bezočnim drukerom.
Istina DKVS je bila pogreška zbog falsificiranih izvješća.

Na VALIDUSU će poteči med od kadulje i alpsko mlijeko ili……….

Bez ibzira na ishod držim 5 % u portfelju ove poker dionice , pa kako se okrene .


Bez ibzira na ishod držim 5 % u portfelju ove poker dionice , pa kako se okrene .


Ingra je bila poker prije godinu dana.sada je zicer.Ako malo posklizne ne dozvolite da vam udio u portfelju padne ispod 5% tj dokupite.

U Ingri ćer teči med i mlijeko!

Uvijek se lomim između – koliko izgubiti i koliko dobiti , ali biti u igri me nikada ne napušta. Gubici me bruse , a dobit sve nadoknadi.

New Report

Close