VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako su poslovali u 2017?


Mali ispravak. Postoji, u stečaju je. Naravno ne postoji sa stanovišta burze i neke mogućnosti prodaje, ali još uvijek nije likvidiran, nego je društvo još "živuće".

Ima čak i FI za 2017. godinu predano

mikro ispravak, teoretski postoji mogućnost prodaje – hita otc

slijedi nam precesija


Mali ispravak. Postoji, u stečaju je. Naravno ne postoji sa stanovišta burze i neke mogućnosti prodaje, ali još uvijek nije likvidiran, nego je društvo još "živuće".

Ima čak i FI za 2017. godinu predano

Jel ti znaš koja je razlika između stečaja i likvidacije?

Mislio si vjerojatno napisati brisan iz registra?

Ne slijedi nakon stečaja likvidacija. Likvidacija je postupak unovčenja imovine iznad obveza koju dragovoljno inicira vlasnik ili vlasnici. Stečaj ne iniciraju vlasnici (osim kad su pritisnuti nelikvidnošću odnonso insolventnošću, zakonski gledano), a dafcto stečaj je unovčenje imovine najčešće “ispod obveza” zbog nemogućnosti plaćanja odnosno insolventnosti koje iniciraju defacto vjerovnici. Dakle, likvidacija je dobrovoljna odluka vlasnika, a stečaj, u suštini nije.


Jel ti znaš koja je razlika između stečaja i likvidacije?

Mislio si vjerojatno napisati brisan iz registra?

Ne slijedi nakon stečaja likvidacija. Likvidacija je postupak unovčenja imovine iznad obveza koju dragovoljno inicira vlasnik ili vlasnici. Stečaj ne iniciraju vlasnici (osim kad su pritisnuti nelikvidnošću odnonso insolventnošću, zakonski gledano), a dafcto stečaj je unovčenje imovine najčešće "ispod obveza" zbog nemogućnosti plaćanja odnosno insolventnosti koje iniciraju defacto vjerovnici. Dakle, likvidacija je dobrovoljna odluka vlasnika, a stečaj, u suštini nije.

Ne znam u kojoj si briji ti 🙂 Napisao si da Validus više ne postoji. Što nije istina i što sam samo ispravio. Uostalom dovoljno ti je sudski registar pogledati.

Da, likvidiran u smislu brisan iz sudskog registra. Što još nije.

Ajde ne drobi. Postoji, ali kao društvo u stečaju sa svojim povezanim društvima. Ako i kad ne znaš, uputi se, a ne pisi bedastoce.

Likvidacija nema veze sa brisanjem iz sudskog registra.

#DonJuan

🙂

Izjava da Validus više ne postoji jednostavno nije točna. Pa naveo sam ti i činjenica, fakt, kako god hoćeš, da imaš i dostupna financijska izvješča za 2017. godinu.

Ako ne znaš gdje pogledati, pitaj, nije sramota.

Ponavljam, odvoljno ti je provjeriti sudski registar i lijepo ćeš vidjeti daje društvo aktivno, još uvijek. Naravno to, vlasnicima apsolutno ništa ne znači, ali eto, validus još postoji. Da, u stečaju, kao što sam i napisao. I u teoriji (što naravno neće) može i iz stečaja izaći i opet dalje živjeti. Što neće. Ali eto, sve dok postoji, postoji.

Možda dođe onaj naš samoprozvani milijarder pa isplati validusove dugove i tako preuzme validusovu imovinu, primjer preko 70% heliosa farosa pa podmiri i tamo i izvadi obje firme iz stečaja… to je tamo u budućnosti jedan fini resort kad ga valamarovci srede

Ovo je naravno suluda ideja, al šta milijarderi znaju, oni kupe i nose..

slijedi nam precesija


Možda dođe onaj naš samoprozvani milijarder pa isplati validusove dugove i tako preuzme validusovu imovinu, primjer preko 70% heliosa farosa pa podmiri i tamo i izvadi obje firme iz stečaja… to je tamo u budućnosti jedan fini resort kad ga valamarovci srede

Ovo je naravno suluda ideja, al šta milijarderi znaju, oni kupe i nose..

Zašto bi preuzeo cijelu validusovu imovinu a ne samo kupio njihov udjel u helios farosu?

Pa Helios je davno bio završio u stečaju i prodan je kao imovina odnosno radi naplate potraživanja vjerovnika. Validus odavno nema to u portfelju. Odnosno ima “0”.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/valamar-riviera-i-pbz-croatia-osiguranje-preuzimaju-helios-faros-20170720

Mada, kada pogledaš vlasničku struktura Helios Farosa, Validus je još uvijek upisano kao 70%-tni vlasnik. Znači to se onda još nije dogodilo ili je negdje zapelo?

Gdje je vlasnik? U čemu točno?

Dionica je odavno delistirana. Oni su vlasnici ničega. Bezvrijednog papira. Imovina je davno prodana Valamaru. Prodao ju je stečajni i namirio u djelu tražbina vjerovnike.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/eMjGNgARzhSTIN5MNLgSug==.pdf

#DonJuan

SKDD. Jedino mjerodavno vlasništvo nad dionicama. Koje veze ima što je delistirana, to nema veze sa vlasništvom. Ne shvaćam kako uopće možeš to pitati u diskusiji o investiranju

Pogledaj pod HEFA u SKDD-u

Nije ju prodao ili još nije provedeno jer je Validus još upisan kao vlasnik dionica nad Helios Farosom.

ja sad ne znam jel se ti zajebavaš, ili brkaš izlistanje sa burze sa vlasništvo ili jednostvano ne razumiješ neke stvari

Prva tri u strukturi HEFA

1. VALIDUS D.D. U STEČAJU (07838648475) 70,79% Osnovni račun
2. SIMIĆ SVETISLAV (08757195075) 7,85% Osnovni račun
3. CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA 7,38% Zast. račun


#DonJuan

SKDD. Jedino mjerodavno vlasništvo nad dionicama. Koje veze ima što je delistirana, to nema veze sa vlasništvom. Ne shvaćam kako uopće možeš to pitati u diskusiji o investiranju

Pogledaj pod HEFA u SKDD-u

Nije ju prodao ili još nije provedeno jer je Validus još upisan kao vlasnik dionica nad Helios Farosom.

ja sad ne znam jel se ti zajebavaš, ili brkaš izlistanje sa burze sa vlasništvo ili jednostvano ne razumiješ neke stvari

Joj daj ide nekog drugog maltretirat. Firma je delistirana u stečaju. Njezinom imovinom su namireni vjerovnici, a dioničarima je ostao srednji prst. Ne namiruju se vjerovnici u dionicama nego u imovini nad kojom su očito imali razlučna i ostala prava. Imovina ima vrijednost, a ne dionice. Dionice ostaju ovakvima poput tebe da fantaziraju i prave feštu nad odavno zaklanom i pojedenom pečenkom.

#Don Juan

Pa raspravljamo o tome da li je Validus i dalje vlasnik Heliso Farosa ili nije. Ja vidim da jeste, znači ili nešto još nije provedeno ili je nešto zapelo.

Inače, stečaj još uvijek traje u Validusu, on još nije završen, tako da nitko tu još nije namiren. Da su se vjerovnici namirili po imovini Validusa u Helios Farosu, oni bi bili upisani kao vlasnici istoga, to je prosto ko pasulj. Zato i pitam jeli tu nešto zapelo ili samo tehnička provedba traje malo duže.

Ja sam zapravo kriv što uopće obraćam pažnju izgleda na tvoje postove, isprika, činilo mi se da nešto znaš, ali vidim da ti najosnovniji pojmovi i temelji nisu jasni, gdje što pogledati, potražiti, a kamoli protumačiti. Moja krivica, posipam se pepelom.

New Report

Close