VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni je izvjesce za 1Q ok, osim sto je zakukuljeno. Sasvim solidno. Bombu od izvjesca nisam niti ocekivala.

Vidim da je trosak placa 1 milijun kuna. Tko tamo radi i koliko imaju zaposlenika. Trosak amortizacije je 1 milijun kuna. Na kojoj imovini.

Marielena, 01.05.2022. u 14:24

Meni je izvjesce za 1Q ok, osim sto je zakukuljeno. Sasvim solidno. Bombu od izvjesca nisam niti ocekivala.

Vidim da je trosak placa 1 milijun kuna. Tko tamo radi i koliko imaju zaposlenika. Trosak amortizacije je 1 milijun kuna. Na kojoj imovini.

Pa imaju 54 zaposlene osobe..kad podijeliš to na kvartal ispadne prosjecna plaća 6172 kn…Samo da što prije završi nagodba🚀🚀🚀

Sugar futures on ICE traded at the $19.5 per pound mark, rebounding from the five-week low of $18.95 touched on April 25 amid lower supply and high oil prices. Brazilian industry group Unica said sugar production in the center south region of the country fell 80% year-on-year to 126,630 tonnes in the first half of April, well below expectations of 279 thousand. The group noted that 74% of sugar cane production in early April was allocated for ethanol production, picking up from 61.2% in the corresponding period of the previous year as higher oil prices increased the demand for biofuels. Meanwhile, Rabobank said that raw sugar prices are expected to increase in the third quarter of 2022, given potential Russian energy disruptions in Europe, fertilizer shortages, and political risks linked to the presidential election in Brazil.

Az ima jos 9000 kom i game over..raste aktiva i book value💪💪

U mojoj trgovini od jutros za jedan kg šećera je cijena 9 kuna.

Rege, 11.05.2022. u 10:00

U mojoj trgovini od jutros za jedan kg šećera je cijena 9 kuna.

promijeni trgovinu..

Ignore: KressoM, delux

😘

Rege, 11.05.2022. u 10:00

U mojoj trgovini od jutros za jedan kg šećera je cijena 9 kuna.

A u mojoj 7.50 kn🤣🤣😅

podaci brazilske industrijske grupe Unica pokazuju da je proizvodnja šećera u toj zemlji u drugoj polovici travnja dosegla 934 tisuće tona, što je smanjenje od 38,7% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Dio nejednakosti uzrokovan je rastom cijena nafte nakon ruske invazije na Ukrajinu, budući da je 62,8% drobljenja trske tijekom tog razdoblja dodijeljeno za proizvodnju etanola, što je više od 55,5% u odnosu na godinu prije..dakle očekuje se rast cijene šećera u trećem kvartalu😉

Cijena šećera najveća u zadnjih 10 godina..

Po informacijama koje imam šećer se za pojedine inozemne kupce prodaje i po 800 €/ tona !

Fjučersi šećera na ICE-u kretali su se oko 4-tjedne visoke razine od 20 centi po funti, usred znakova nižih zaliha. Indija, drugi najveći svjetski dobavljač, trebala bi ograničiti izvoz šećera po prvi put u šest godina, potencijalno ograničivši ovosezonski izvoz na 10 milijuna tona. Najnoviji potez ima za cilj osigurati domaće zalihe hrane i osigurati odgovarajuće zalihe prije početka sljedeće sezone šećera u listopadu. Istodobno, više cijene sirove nafte i žitarica navele su poljoprivrednike da preusmjere proizvodnju na biogoriva i profitabilnije usjeve, koji se obično uzgajaju u područjima Crnog mora zahvaćena ratom. U međuvremenu, S&P Global Commodity Insights smanjio je prognoze proizvodnje šećera za marketinšku godinu 2022/23. na 17,3 milijuna tona sa 17,5 milijuna, koliko je ranije procijenjeno

Izgleda da Az izlazi i na 29,00 kn..po mojoj računici još im je ostalo 5 000 komada samo,još dan dva i oni su out off game

i tako, ovdje bi se izgleda trebalo kroz maksimalno mjesec dana održat glasovanje o predstečajnoj. Mogli bi se malo ubrzati 🙂

U biti ovo neko preslagiva dionice s jednog računa na drugi,az ipak ne prodaje ispod 32,00 kn..neko se igra prebacivanja od 29-32..ne znam zašto ali eto?Bitno da će brzo predstečajna se okončat..trebala je davno biti gotova..

New Report

Close