VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eurekaeu

Kvote su prošlost, a sadašnjost je svjetska cijena šećera koja uvećana za carinu daje prostora evropskim šećeranama da rade sa profitom.
Nadmetanje nekakvim damping cijenama između regija Evrope ( i pri tome svjesno stvaranje gubitaka ) mi izgleda sasvim besmisleno.
Znači, sve treba biti tako kako se upravo događa.
Uravnotežena proizvodnja i potrošnja na razini Evrope, sa carinom za zaštitu od vanjskog dampinga.
Kvote u takvom sustavu gube smisao.

Dugovi i gubici se mogu naći u financijskim izvješćima.
Očekujem da će izlaskom GFI za 2019. god. Bruto Vrijednost VIRA biti približno ista vrijednosti koju je VIRO unio u HIŠ. Ako se to ostvari, to bi bilo oko 198 Mil. Kn.
To bi značilo određenu dobit za 2019. god. a očekivanja za budućnost su još bolja.

Dokapitalizacija ?
Nakon kredita HBOR-a ?
Nađite nekog sa 50 Mil.EUR tko neće ugroziti većinsko vlasništvo sadašnih većinskih vlasnika i riješili ste problem.
Prodaja? To je već nešto drugo.

Upupup

Ne mogu se dugovi i gubici izbrisati. Pogledaj
financijske dugove i gubitke u zadnje 3 godine i koliko je kapital nestao iz firme, sa ukinutim kvotama i budućim šećerom iz Brazil, Indije i itd koje su šanse da Viro ostane u takvim okolnostima, sada je kredit odobren za preživljavanje.

Tko je dao kredit hbor ili privatne banke, ako nisu privatne branko, zašto da li ima više što založi ti za kredit?

Hoće li ovdje biti kao što su još neke firme završile koje je država pomagala?

@eurekaeu

Postavljate pitanja na način kao da ne postoje brojevi kojima se mogu prikazati neke vrijednosti.

Ako firma ima neku BV onda točno znamo koliko je to i kolika je vrijednost po dionici.
Ako očekujemo dobit, vrijednost će rasti.
Nitko ne negira niti zaboravlja gubitke ili zaduženja.
Jednostavno imamo firmu koja sada radi u uvjetima koji su za nju povoljni.
Sve informacije sa tržišta upućuju da će biti još bolje.

Ako Vi očekujete propast, nemojte ovdje ulagati.

Upupup

Sa ukinutim kvotama i jeftinim šećerom iz Brazil, Indije i itd teško se može očekivati dobar rezultat.
Kada opet navali šećer po 3 kune gdje će završiti Viro, tko će ga spasiti hbor?


Upupup

Sa ukinutim kvotama i jeftinim šećerom iz Brazil, Indije i itd teško se može očekivati dobar rezultat.
Kada opet navali šećer po 3 kune gdje će završiti Viro, tko će ga spasiti hbor?

Kada opet navali šećer po 3 Kn to će biti zato što će Kuna toliko ojačati da će biti berem u rangu Eura. 🙂 🙂
Mislim da bi na takvu matematiku pristali Brazil, Indija i Hrvatska.
Na ovu Vašu matematiku više nitko ne pristaje.

Porez na šećer: Veće trošarine na bezalkoholna pića

Najava poreza uz ukinute kvote i jeftini strani šećer, samo još treba porez na šećer.

Vidim da se ovdje spominje sve više problema koji bi mogli zadesiti VIRO.
Problemi dolaze kao na serijskoj traci.
Ako ovako nastave, VIRO bi mogao bankrotirati do ponedjeljka.

Meni je ova “zabrinutost” interesantna, pa sam malo pogledao tko nam je to tako zabrinut za poslovanje i budućnost.
Srdačan pozdrav kolegi eurekaeu.
Iz postova se vidi da ste stranac i koristite prevođenje da bi se sa nama dopisivali.
Drago mi je da nam dolaze strani investitori. Ovdje Vas svi željno očekujemo.
Iz Vaših postova vidio sam da od samog dolaska na naše tržište pokazujete interes za šećerane, što mene, kao dioničara VIRA, izrazito raduje.
Nadam se da ćete uspjeti u svojoj namjeri sa šećeranama, a i moje dionice će Vam biti ponuđene na prodaju u pravom trenutku i po pravoj cijeni.
Nadam se da ćemo se još neko vrijeme ugodno družiti na ovoj temi.
Problemi?
Sve će to nestati kada dođe pravi trenutak.
l.p.

Upupupu

Problemi su počeli ima 3 godine.

Nisam stranac.


Šećer najbolja roba u 2020. 👍👍👍
https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2020-02-04/sugar-market-escapes-virus-vortex-as-open-interest-hits-record?__twitter_impression=true

Ovo je jedina važna stvar u ovom trenutku za VIRO i za dioničare.


Upupupu

Problemi su počeli ima 3 godine.

Nisam stranac.

Prije 3 godine cijena dionice VIRA bila je između 400 i 500 Kn.

Ako se problemi vrate ponovo ćemo spustiti dionicu sa 500 Kn na 70 Kn.
Do tada……………………po 3 Kn ništa, a na policama je po 5,99 Kn.

Upupup

Cijena je bila 500 do oko ukidanja kvota,
ukidanjem kvota krenuo je potop dionice.

Gubici su u 3 godine u stotinama milijuna kuna, kapital spaljeno, dug ogroman.

Kako se to može vratiti ako su kvote i dalje ukinute.

Hoće li EU konkurencija do kraja ugasiti proizvodnju šećera u RH?

Kolega eurekaeu do sada se koliko pratim ovu temu niste uopće javljali na ovom forumu što se vira tie ili vrlo rijetko… Interesira me vaše objave eksplodirale u zadnjih par dana kako je viro skočio 20-ak % u zadnja 3 dana pa mi nije jasno viro gore, a vi pišete samo negativno o tom viru što je uzrok gorčini što ga niste dočekali na30-ak kuna ili???? Ako mislite da je to stvarno tako loša dionica makni te se od nje i manite se čorava posla,


Od silnog prometa izgleda da je bio vrhunski pump&dump . Svaka čast na odrađenoj igri . Moram priznati da sam i sam 2 puta zavrtio, uljepšalo mi je vikend 😎🥩🍻🍷🥂

Čestitam kolega.
Pump&dump je zabavna i korisna igra.
Meni je ovaj pump&dump više sličio brzom izbijanju dionica traderima i bijegu cijene tako da više ne mogu natrag u dionicu ( osim po višim cijenama ).
Možda je glavni organizator ovog poteza ipak u-pump-ao dionice koje će zadržati, a dump-anje će ostaviti za vrijeme kada dionica postigne “malo” drugačiju cijenu.
Ipak, burek je burek. Dobar tek.
Novi auto ili stan nije burek. 🙂 🙂


Upupup

Cijena je bila 500 do oko ukidanja kvota,
ukidanjem kvota krenuo je potop dionice.

Gubici su u 3 godine u stotinama milijuna kuna, kapital spaljeno, dug ogroman.

Kako se to može vratiti ako su kvote i dalje ukinute.

Hoće li EU konkurencija do kraja ugasiti proizvodnju šećera u RH?

Jednostavno.
Preporučam poteze slijedećim redosljedom:
1) Lobirajte za ponovno uvođenje kvota.
2) Izborite ponovno uvođenje kvota.
3) Tek tada preuzmite VIRO ( HIŠ ).
4) Pobijedite i preuzmite EU konkurenciju.

Sretno.
Javite nam kada stignete do broja 3 da prilagodimo cijenu dionice.


Od silnog prometa izgleda da je bio vrhunski pump&dump . Svaka čast na odrađenoj igri . Moram priznati da sam i sam 2 puta zavrtio, uljepšalo mi je vikend 😎🥩🍻🍷🥂

naravno, svi smo zavrtili ovdje bar 1-2 kruga i pobrali zaradu pa sad neka kupci rade šta hoće s dionicama 😉

New Report

Close