VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Švabo samo ludi će dalje nastavit ulagati na Zse.


Ja skinem cijene sa stranice zse.hr u excelu za razdoblje od 14.8 do 14.11 i onda u excelu računam s average. Ne znam kako vi. Na koji ste način vi došli do te cijene?

i, kolega deniro, jeste ustanovili sa cim se ponderira ta famozna ponderirana prosjecna cijena?
da ne bi opet tvrdili da samo postavljam retoricka pitanja i nista ne pomazem, odlucio sam vam objasniti. dakle ponderirana cijena je ustvari prosjecna cijena tog perioda. uzmete sveukupni promet u tom periodu i podijelite ga sa ukupnim volumenom u tom periodu i dobit cete prosjecnu cijenu. dakle odgovor na pitanje na pocetku je da se ponderira volumenom. pretpostavljam da ste vi samo uzeli dnevne prosjecne cijene i uprosjecili ih bez ponderiranja.

inace, strasno me zanima tko to kupuje po 533. pretpostavljam da se radi o AZ mirovinskom fondu. vidjet cemo sutra.


inace, strasno me zanima tko to kupuje po 533. pretpostavljam da se radi o AZ mirovinskom fondu.
Neki fond, vjerojatno. U svakom slučaju netko tko ima puno para i tko može stalno dopunjavati ponudu.

Da. Ja sam radio prosjek prosječnih cijena. Jer je dnevni ponder cijene zapravo razlika između dnevnog prometa i količine. I onda sam od svih dnevnih pondera napravio prosjek. Ali sad vidim da je između mog načina (525kn) i vašeg načina gdje sam dobio 516.90kn razlika 8kn. Ako vidite grešku nemojte pametovati nego sami izračunajte i objasnite

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Meni prosječna ponderirana cijena u ta tri relevantna mjeseca ispada 517,15 s tim da ja volim računati na puno decimala. Logično je da je ta cijena niža od običnog prosjeka (bilo dnevnih zadnjih, bilo dnevnih prosječnih cijena) jer su veći prometi bili na nižim cijenama pa je i njihova relativna važnost, tj. njihov ponder veći.

To međutim znači da je nekakav maksimum “fer” vrijednosti za sada 517+20kn dividende=537kn. S tim da će i Linić doći po svojih cca 2,5kn. Tako da je ova cijena od 533 do 535 OK tržišna cijena. E sad, jel neko očekuje premiju koja nije spominjana, jel očekuje preuzimanje u budućnosti, prodaju na MTP, ili hold i ROI iz eventualne dividende, to su sve rizici koji će biti proporcionalni mogućoj dobiti (osobno mislim da je VIRO podcijenjen), ali su opet rizici.

Ono što mi se ne sviđa je što je ovo samo još jedan primjer kolosalne nesposobnosti naših fondova kojima je ova dionica bila super na 800, kužna na 300, a sad je opet aktualna, iako u cijelom tom periodu posluje dobro i osim tržišnih hireva nije bilo razloga za tolike oscilacije.

Always sunny in the rich man's world.

Uzima se u obzir ponderirani prosjek svih cijena. Onako kako je Frckavi napisao.
Ako računaš preko prosječnih cijena onda i njih trebaš ponderirati.
I to zaključno do 13.11. s obzirom da je u NN objavljeno 14.

a nista bar na Az prati i kupuje

AZ je kupio samo 187 kom. Čini se da netko ispod crte dokupljuje za Viro

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


AZ je kupio samo 187 kom.
Ako je kupio toliko, vjerojatno kupuje i dalje.

Dan 15.11.- 1034 kom
16.11.- 892
19.11.- 6727
20.11.- 1748
21.11.- 1258
Ukupno: 11659 komada.
Ako oduzmemo čet(15.11) i pet(16.11) 11659-1926= 9733
Oduzmemo li AZ-ovih 187 dobijemo 9545 komada.
Deseti na listi ima 8400 komada.


Dan 15.11.- 1034 kom
16.11.- 892
19.11.- 6727
20.11.- 1748
21.11.- 1258
Ukupno: 11659 komada.
Ako oduzmemo čet(15.11) i pet(16.11) 11659-1926= 9733
Oduzmemo li AZ-ovih 187 dobijemo 9545 komada.
Deseti na listi ima 8400 komada.


Pa to i mene čudi. Kao da je raspoređeno na više računa da se ne vidi tko kupuje. Sutra ćemo biti pametniji

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 108.486 7,82 Skrb. račun
ok, sve ‘po knjizi’…

www.knjigara.com

Da. AZ je dokupio 6822 dionice. Znaci fondovi se ne predaju. To će biti zanimljivo

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

jel ide tko na skupštinu? dajem punomoć za glasanje protiv delistiranja.

To je ono što se čeka već jako dugo, da se fondovi konačno počnu boriti protiv delistiranja kompanija i propasti ZSE-a. Šteta što se i drugi fondovi ne priključe AZ-u

New Report

Close