VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Smješna ponuda, imao sam osjećaj da se ipak radi o ozbiljnijoj firmi…

Očito im se ne žuri.. S obzirom na strukturu malih dioničara i ”dividendni” karakter, te cijene po kojima su mirovinci kupovali (a sada bi se našli pod još jačim rašetanjem da iziđu na ovim razinama..) morati će dooobrano povećeti cijenu.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

oni jednostavno žele da bude što više malih dioničara koji će sa njima u EU,

ponuda je ravna blatu sa repe

Ne vidim baš neku svrhu ovakve ponude. Cijenu će i dalje određivat tržište a kretat će se iznad ponuduđene cijene. Ak mi netko može objasnit kaj su točno htjeli. Mislim, svi bi rado kupili “mečku” za male novce, ali “mečka” ima svoju cijenu i to tak neide.

Narodna: Da ti Bog dao imao pa nemao

svrha je da nakon ponude mogu skupiti i iznad 75% bez da daju novu ponudu


da su mislili dati više, onda bi tako i napravili….dakle, uzmi ili ostavi.

Ja mislim da ponuditelj kaklulira s time da će se uvijek naći neki neznalica koji ne shvaća da je ponuđena cijena vrlo niska pa, ono, što uspiju skupiti…njima ok.


Smješna ponuda, imao sam osjećaj da se ipak radi o ozbiljnijoj firmi…

i radi se o ozbiljnoj firmi koja se ne želi razbacivati novcem, ovdje je 10 kn više preko 3 mil. kn,
ali da su se stisli jesu, valjda je bilo malo blata na repi prošle godine, jer je bila sušna

nema sanse da skupe dovoljno po ovoj cijeni…istina je da uvijek ima onih kojima treba hitno lova ili slicno…tako da ce kupiti odredjenu kolicinu ali ne i potrebnu…biti ce tu zanimljivo

OBAMA................SPASITELJ

Mozda se ponovi i prica sa korfom

Nije bolest sve što boli

Ufff, nebi znao jel bi plako il bi prodavao po ovim cijenama. Sjecam se onih divnih cijena nase dionice od 1650 kn po kolko sam kupio prva 3 komada, pa onda po 1200 pa po 850 i na kraju po 320…..sve u svemu prosjecna cijena mi je 470 kn. E buduci da sam ostao bez posla i ikakvih primanja i kako kredit kuca na vrata svaki mjesec, mislim da cu morati pokleknuti ovoj traljavoj cijeni. Koja ironija, 7 mjeseci bez sljake i svu zaradjenu kintu po inostranstvima upuco u dionice. Strpljivo sam cekao da cica dodje na kolica al eto iako sam cvrstog uvjerenja da cu zaliti zbog primoranih odluka, morati cu prodati ViRO….Vama svima drzim fige za bolje dane, A ko zna mozda mi se sreca osmijehne pa me ponovo eto nazad 😉

Ajmo iz pocetka!!!

zanimljivo je kako cijena nije skliznula ispod 430 kn sto je obicno praksa prilikom trajanja ponude za preuzimanje. ocekujem da ce reakcija biti slaba na ponudu i da ce se decki morati potruditi sa boljom ponudom ako zele skupiti dionice od malih.

biti ce zanimljivo vidjeti kako ce mirovinci reagirati (nisam 100% ziher ali koliko se sjecam sva cetiri su unutra). zanima me sta mislite kolege, u kojem ce ovo smjeru i koja je krajnja namjera vecinkog vlasnika?

lp,

buksa

"Day after yesterday"

Ma nema uopće rasprave o ovakvoj ponudi. Ovo je situacija ono – kad već djelujemo zajedno ajmo objavit smješno nisku ponudu pa se možda netko zaleti i prikupimo štogod. Uopće ne misle ozbiljno sa ovakvom ponudom.

Mene više zanima hoće li skoro Skupština. Prošle godine su imali 25 mil. dobiti konsolidirano i dali su 22kn dividende, plus ona sića [proud] iz ’06. Ove godine 130 mil. konsolidirano u Q4, prema tome imaju kešnit 35kn po dionici bez rasprave.

Always sunny in the rich man's world.


Ufff, nebi znao jel bi plako il bi prodavao po ovim cijenama. Sjecam se onih divnih cijena nase dionice od 1650 kn po kolko sam kupio prva 3 komada, pa onda po 1200 pa po 850 i na kraju po 320…..sve u svemu prosjecna cijena mi je 470 kn. E buduci da sam ostao bez posla i ikakvih primanja i kako kredit kuca na vrata svaki mjesec, mislim da cu morati pokleknuti ovoj traljavoj cijeni. Koja ironija, 7 mjeseci bez sljake i svu zaradjenu kintu po inostranstvima upuco u dionice. Strpljivo sam cekao da cica dodje na kolica al eto iako sam cvrstog uvjerenja da cu zaliti zbog primoranih odluka, morati cu prodati ViRO….Vama svima drzim fige za bolje dane, A ko zna mozda mi se sreca osmijehne pa me ponovo eto nazad 😉

kolega o čemu pričate? pa bolju cijenu možete postići na burzi. ne puno ali ni 5-10 kuna nije za bacit a i manje je papirologije

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


pa bolju cijenu možete postići na burzi. ne puno ali ni 5-10 kuna nije za bacit a i manje je papirologije

Ma naći će se uvijek poneki mazohist koji će dionice htjeti prodati po nižoj cijeni i na kompliciraniji način. A i općenito, moraš biti stvarno "genijalac" da prodaš po ovim cijenama.


Ma nema uopće rasprave o ovakvoj ponudi. Ovo je situacija ono – kad već djelujemo zajedno ajmo objavit smješno nisku ponudu pa se možda netko zaleti i prikupimo štogod. Uopće ne misle ozbiljno sa ovakvom ponudom.

Mene više zanima hoće li skoro Skupština. Prošle godine su imali 25 mil. dobiti konsolidirano i dali su 22kn dividende, plus ona sića [proud] iz ’06. Ove godine 130 mil. konsolidirano u Q4, prema tome imaju kešnit 35kn po dionici bez rasprave.

sve ovisi o odazivu na ponudu…..

New Report

Close