VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/MW0QLL0q3H1xbUwQqSCatg==.pdf
http://zse.hr/default.aspx?id=39700

Eto, i tko bi rekao da će dobrovljna javna ponuda ići bez neke premije… Sad će opet bit suza kod onih koji su zanemarivili osnove logike.

kakvih suza? neće im nitko prodat po ovoj cijeni a ako žele kupit morat će ponudit više

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

kako sam napisao bar ce se sad trgovati


Evo ovako će bit, sad će vam James reć…
Ide minimalna ponuda +/- 3%, cijena pada na cijenu ponude.
Ja kupim ako nabavim keš dotad, zasad izgleda da neću.
Par dana kasnije OMF-ovi zajedno objavljuju da ne pristaju na ponudu jer dionica vrijedi više od toga.
Cijena dionice skače 20-30% na tu objavu i kontinuirano raste s ostatkom tržišta kasnije.

Prvi dio je odrađen.
Ok, ko mi sa dmože posudit neke pare na mjesec, dva? [lol]

uf, dobro je , je sam se već uplašio da će ovi tražti da im uplatimo po 160 kn/kom, kako bi bili na cijeni od prošle godine

http://www.zse.hr/userdocsimages/2012-03-31RjesenjeVIRO-obustava.pdf

U Rješenju Agencije navedeno je da društvo EOS‐Z d.o.o. iz Zagreba, Dežmanova 5 (dalje: Ponuditelj),
djeluje zajednički s Marinkom Zadrom iz Zagreba, Dežmanova 5 i društvom ROBIĆ d.o.o., Velika Gorica,
Kolodvorska bb i utvrđeno je da cijena koju se Ponuditelj u ponudi za preuzimanje obvezuje platiti po
dionici iznosi 430,00 kn

zavrsili ste na 465.
dosla neka skrta vremena…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Može li netko nama laicima objasniti koji je cilj "preuzimanja"? Što će se dogoditi s malim dioničarima?

| Sitna riba. |

u slucaju da skupe 75pct mogu nas prebaciti u trgovanje za bedake ali po meni je to i nije tako lose sa obzirom da je ovo dividendna dionica, po dividendi od prosle godine koja je bila 37kuna daje skoro 9pct kamate.U slucaju squz-outa treba im 95pct firme sto po ovoj ponudjenoj cijeni od 430kn nema sanse da skupe jer im na ovu smjesnu cijenu fondovi nece pristati kako sam prije pisao prvi je krug za bedake u ponedjeljak ocekujem pad na nekih 435-440kn i vrtnju cca nekih mjesec dva oko te cijene a onda up,u svakom slucaju fondovima ce biti za nekih 6-8mj ponudjena fer cijena i ko ima para isplati se pricekati jer smatram da Mf nece pristati na manje od 650-700kn


kakvih suza? neće im nitko prodat po ovoj cijeni a ako žele kupit morat će ponudit više

da su mislili dati više, onda bi tako i napravili….dakle, uzmi ili ostavi…ili čekaj koju godinu za novu ponudu [yawn]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

Ovakva ponuda se ODBIJA!!!


Ovakva ponuda se ODBIJA!!!

Uglavnom će se odbiti.Tako sada izgleda.Ali i cijena dionice će se odbiti prema 430 i ako se tu zadrži
moglo bi biti i više onih koji će pristati i na ovu cijenu.Sam posao oko preuzimanja većinski i nisu
baš dobro odradili.Radili su kao da su htjeli kupiti što manjoi broj dionica isplatom velike dividende
prošle godine,kao i kupnjom vlastitih dionica što je bitno podiglo cijenu.Gledajući duže razdoblje
ova cijena je fair,ali vjerovatno mirovinci neće dati po ovim cijenama što za cjelokupno tržište
nije dobro,jer je ovo trebalo donijeti nova likvidna sredstva.A ovako šipak.

Predviđanje:slijedeće sedmice smo na 430,jedino ako se pojavi princ na bjelom konju i iskoristi
ovu priliku za jaći ulaz na 450.

uz zadrzavanje postojeceg poslovanja gledano fi, ja bih u ovoj dionici bio dugorocno. takodjer sve sto sam cuo o upravi i stanju pogona je ok. ne znam kolika bi trebala biti ponuda koju ne bih mogao odbiti. nadam se da nece lako do 95%. takodjer se nadam da se u odnosu prema malim dionicarima nece pretvoriti u tnpl ili frnk.

Link od RBA http://www.rba.hr/web/pdf/analize-dionica/rba-analize-2012-03-21-Viro_Company_Update.pdf

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI

NEZADOVOLJNI PONUDOM Većina dioničara odbit će ponudu EOS-Z-a za preuzimanje Vira
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 31.03.2012. – 13:45:16
ZAGREB – Velika većina malih dioničara Vira odbit će ponudu EOS-Z-a za preuzimanje ostatka dionica Vira, doznaje SEEbiz. Razlog je jednostavan, cijena od 430 kuna po dionici koju nudi EOS-Z je prema njihovu mišljenju preniska i ne donosi nikakvu premiju. Dapače, dionice Vira su jučer zaključile na 465,60 kuna što znači da je ponuda više od osam posto ispod aktualne tržišne cijene. Među deset najvećih vlasnika Vira su i mirovinski fondovi koji kombinirano drže gotovo 13 posto dionica. Najveći udjel među mirovincima u Viru drži AZ OMF koji je vlasnik 6,4 posto dionica Vira.
Ponuditelj i osobe s kojima djeluje zajednički, na dan nastanka obveze za objavljivanje ponude za preuzimanje drže ukupno 916.000 redovnih dionica Vira, što predstavlja 66,06 posto udjela u temeljnom kapitalu virovitičke šećerane i daje 70,36 posto glasova od ukupnog broja glasova koje daju dionice s pravom glasa.
Cijena koju se ponuditelj u ponudi za preuzimanje obvezuje platiti je 430 kuna po dionici, a u obrazloženju rješenja Hanfe se navodi kako prosječna cijena izračunata temeljem zakonskih odredbi iznosi 413,89 kuna, pa je cijena iz ponude od 430 kuna u skladu sa zakonskim odredbama.
Ponuda za preuzimanje Vira odnosit će se na 470.667 redovnih dionica, pa računica pokazuje da bi, s obzirom na cijenu od 430 kuna, za preuzimanje svih tih dionica koje nisu u vlasništvu tvrtke EOS-Z i osoba koje s njim djeluju zajednički trebalo osigurati 202,4 milijuna kuna.

Fakat mi ne pada ideja zašto bi im dao svoje dionice.
Ali da sam davao dobrovoljnu ponudu i ja bi ponudio isto.

New Report

Close