VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

drage kolege i sudioničari. već dugo vrijedno čitam ovu temu i pratim sve što pišete i izgleda da se viro polako vraća na stare staze slave. Uz njega sam također emocionalno vezan jer je ovo jedina dionica uz INA-u i HT na kojoj nikad nisam izgubio novce [smiley].

Veselim se povoljnoj kupnji [thumbsup]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Raiffaisen OMF izlazi. U dva dana su prodali oko 2.500 komada. Što i ne čudi kad tvrtka dijeli dividendu od 22 kune a zaradila je 20. Isto kao i HT dijele veću dividendu nego su u stanju zaraditi. A to znači samo jedno… [bye] Tvrtka izvlači lovu van umjesto u investicije i razvoj. Što je pak opet logično kad je od strane od nekih lidera EU-a najavljeno smanjenje izvoznih kvota zemljama u regiji.

Viro se trži na previsokih P/E 22 i jedna je od najskupljih dionica na burzi jer je i na 1,25 knjigovidstvene. Dakle kapital Vira nije 600+ milijuna kuna kao što su navlakači ovdje pisali nego 400+ jer se udio u Sladorani vodi kao stavka u dugoročnoj imovini u aktivi.

U ovu cijenu, koja je u nepunih 2 mjeseca aprecirala na nerealnim očekivanjima čak 60%, ne da je uračunata dividenda nego i najbolje izvješće na svijetu i to ne jedno, nego njih nekoliko sljedećih. Nažalost, stvarnost je nešto sasvim drugo.. izvješće je hladan tuš, kao i očekivanja… i tržišni pozitivan sentiment omogućuje velikim ribama natprosječno dobar izlaz po precjenjenim valuacijama između 400 i 500 kuna.

A vi slobodno kupujte, dapače. Tako ste i neki dan po 500 kuna nakon izvješća [bye]


Raiffaisen OMF izlazi. U dva dana su prodali oko 2.500 komada. Što i ne čudi kad tvrtka dijeli dividendu od 22 kune a zaradila je 20. Isto kao i HT dijele veću dividendu nego su u stanju zaraditi. A to znači samo jedno… [bye] Tvrtka izvlači lovu van umjesto u investicije i razvoj. Što je pak opet logično kad je od strane od nekih lidera EU-a najavljeno smanjenje izvoznih kvota zemljama u regiji.

Viro se trži na previsokih P/E 22 i jedna je od najskupljih dionica na burzi jer je i na 1,25 knjigovidstvene. Dakle kapital Vira nije 600+ milijuna kuna kao što su navlakači ovdje pisali nego 400+ jer se udio u Sladorani vodi kao stavka u dugoročnoj imovini u aktivi.

U ovu cijenu, koja je u nepunih 2 mjeseca aprecirala na nerealnim očekivanjima čak 60%, ne da je uračunata dividenda nego i najbolje izvješće na svijetu i to ne jedno, nego njih nekoliko sljedećih. Nažalost, stvarnost je nešto sasvim drugo.. izvješće je hladan tuš, kao i očekivanja… i tržišni pozitivan sentiment omogućuje velikim ribama natprosječno dobar izlaz po precjenjenim valuacijama između 400 i 500 kuna.

A vi slobodno kupujte, dapače. Tako ste i neki dan po 500 kuna nakon izvješća [bye]

tko je kupovao neki dan taj će se morati strpiti. mi koji nismo veselimo se jeftinijoj kupnji..
[thumbsup]

ja sam si ulaz zacrtao na xx1 kuna [thumbsup] i izlaz na xx9 kuna [thumbsup]

ova izvješća i slično, to sam proučavao dok sam kupovao fundamentalno potcijenjene dionice s potencijalnim rastom od 200 do 500%. llrb, eig, bzjk.. tehnomont , vlho, dioki..

Danas kupujem precijenjeni šrot i puno mi bolje ide

[thumbsup]

naravno, svako trgovanje na burzi nosi i određene rizike.. kako za navlakače, tako i za navučene.. često se ni ne zna tko tu koga

http://www.youtube.com/watch?v=cCVsO6V6aJI&feature=related

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

He he, pa evo ga opet, pojavio se glavom i bradom glavni špekulant – reifač omf.
I naravno kako sam rekao, na drugoj strani kupovao viro d.d. ( i ja osobno uz još nekolicinu ).

Vidiš kako je život pun paradoksa. Fond menađer opet pokušao trenirat svoj omiljen posao na neukim ulagačima, kad li ono opet polomio zube. Pa izgleda da rba-ovcima nije bilo dovoljno poučno kad su nedavno ingeniozno prodavali istu ovu dionicu po 350 kuna, naravno isto viru d.d., iako su vjerojatno ( na žalost njihovih korisnika, budućih umirovljenika ) kupovali iste ionice po valjda 3 puta većoj cijeni.

No nije na nama malim investitorima da brinemo šta glavni špekulant ove dionice radi, bitno je da dionice polako i sigurno prelaze gdje im je mjesto, u čvrste ruke, a to je vlastito dvorište, pa šta ima bolje od toga. I još se dijeli dividenda. Školski primjer i znak da dionica vrijedi. A koliko vidim ne može reifač toliko dionica zašortat i prodat koliko ih viro može kupit. No samo neka nastave, njihov gubitak je naš dobitak, jer ovog puta u cijeloj priči neki drugi igrač ( konačno ) ima glavnu riječ. Il šta bi rekli u narodu : kurc palc lep pozdrav!

I još poruka kolegi oklahomi, odi na forum ernt prosipat svoju pamet, siguran sam da i tamo žude za jednom ekspertizom, pa si slobodno daj oduška.

never surrender

Inače, ova lova koju je rba keširao na Viru je vrlo vjerojatno završila u kupnji "perspektivnog" blsc-r-a kojeg su nedavno dokupljivali, a gdje su drugi vlasnik s ogormnih 8 posto udjela.

Al pogledajte samo fundamente belišća, tiha jeza. Nemam sad vremena al poslije ću stavit head to head komparaciju fundamenata vira i belišća, da vidite šta znači farsa.

Ukratko, ja bih se upucao da ja njima ostavljam mirovinu u rukama.

Hvala Bogu pa sam odabrao normalan omf.
[pray]

never surrender


No nije na nama malim investitorima da brinemo šta glavni špekulant ove dionice radi, bitno je da dionice polako i sigurno prelaze gdje im je mjesto, u čvrste ruke, a to je vlastito dvorište, pa šta ima bolje od toga. I još se dijeli dividenda. Školski primjer i znak da dionica vrijedi.

To nije školski primjer da dionica vrijedi. To je školski primjer krađe dioničara.

Novac u kasi trvtke nije novac uprave, nego novac Vas dioničara. Znači tvrtka po nalogu uprave sa vašim novcem zatvara pakete Obveznog mirovinskog fonda po precjenjenim valuacijama i omogućuje mu izlaz.

Znate li što se zatim događa sa tim dionicama koje tvrtka otkupi? Jako se dobro zna:
Te se dionice onda kroz program nagrađivanja dijele članovima uprave i višem managmentu kako bi ovi na osnovu tih dobivenih dionica povukli što više novca kroz dividendu i koje će u konačnici (kao i 2007.) opet prodati na burzi Vama malim investitorima i na taj način izbjeći plaćanje poreza. Umjesto da taj novac trvtka ulaže u poslovanje. I to se sve događa sa vašim novcem. I vi se tome veselite?? To je za plakati,a ne veseliti se..
[bye]



No nije na nama malim investitorima da brinemo šta glavni špekulant ove dionice radi, bitno je da dionice polako i sigurno prelaze gdje im je mjesto, u čvrste ruke, a to je vlastito dvorište, pa šta ima bolje od toga. I još se dijeli dividenda. Školski primjer i znak da dionica vrijedi.

To nije školski primjer da dionica vrijedi. To je školski primjer krađe dioničara.

Novac u kasi trvtke nije novac uprave, nego novac Vas dioničara. Znači tvrtka po nalogu uprave sa vašim novcem zatvara pakete Obveznog mirovinskog fonda po precjenjenim valuacijama i omogućuje mu izlaz.

Znate li što se zatim događa sa tim dionicama koje tvrtka otkupi? Jako se dobro zna:
Te se dionice onda kroz program nagrađivanja dijele članovima uprave i višem managmentu kako bi ovi na osnovu tih dobivenih dionica povukli što više novca kroz dividendu i koje će u konačnici (kao i 2007.) opet prodati na burzi Vama malim investitorima i na taj način izbjeći plaćanje poreza. Umjesto da taj novac trvtka ulaže u poslovanje. I to se sve događa sa vašim novcem. I vi se tome veselite?? To je za plakati,a ne veseliti se..
[bye]
[/quote]

a gdje biste to vi ulozili?

Dakle kolega oklahoma smatra da sve trvtke koje daju dividendu a usput same posjeduju svoje dionice zapravo na taj način kradu svoje dioničare?! Super kolega, ma izvrsno!

Mislim da vam nema pomoći ako ulažete na burzi, jer po vašem pisanju burza je mjesto zločina gdje se uopće ne ulaže već se gleda kako pokrasti male dioničare.

never surrender

I da, to šta tvrtka brani svoju cijenu kupnjom jeftinih i podcjenjenih dionica ( a u svom posjedu ima tek 2 posto od ukupnog broja izdanih ) to po vama nije u redu, a uredu je da OBAVEZNI MIROVINSKI FOND rasprodaje perspektivne dionice PO TRI PUTA MANJOJ CIJENI OD ONE PO KOJOJ JE KUPOVAO, a samo da bi ŠPEKULIRAO ??!!!

Pa nije ni čudo da nam je burza ovakva kakva je. Na kraju će, ako se ovako nastavi, sve perspektivne firme s burze htjeli mi to il ne završit u rukama Mađara, Austrijanaca, Njemaca i drugih pravih ulagača, a mi ćemo gledat kako oni "sebi" zarađuju kroz isplate dividendi, dok budemo uživali u mizeriji od mirovina.

never surrender

Lijepo je vidit kada fond menažder argumentirano crni dionicu.
Još je ljepše kad samo neke stvari ističe, a druge prešučuje…, a najljepše je kad ga ti crnjaci ne smetaju na dionicama koje je skupo već platio…

opala!


I da, to šta tvrtka brani svoju cijenu kupnjom jeftinih i podcjenjenih dionica ( a u svom posjedu ima tek 2 posto od ukupnog broja izdanih ) to po vama nije u redu, a uredu je da OBAVEZNI MIROVINSKI FOND rasprodaje perspektivne dionice PO TRI PUTA MANJOJ CIJENI OD ONE PO KOJOJ JE KUPOVAO, a samo da bi ŠPEKULIRAO ??!!!

Pa nije ni čudo da nam je burza ovakva kakva je. Na kraju će, ako se ovako nastavi, sve perspektivne firme s burze htjeli mi to il ne završit u rukama Mađara, Austrijanaca, Njemaca i drugih pravih ulagača, a mi ćemo gledat kako oni "sebi" zarađuju kroz isplate dividendi, dok budemo uživali u mizeriji od mirovina.

Imamo Hrvatsku! Najjace mi je kad netko kaze, HT ove godine isplacuje samo 22,76 kn po dionici, a ne kazu da je to vise nego TK Podravke. Ht ce u periodu 2007-2011 isplatiti a vecinu je vec isplatio, oko 11,8 milijardi kuna, a od toga je blizu 6 milijardi kn otislo u blagajnu Deutsche telekoma. Viro ce dobro raditi, a kad sto zaskripi, ima zainteresiranih to je posve sigurno. Inace, da vas tj sve nas pohvalim. Jucer je JK nazvala emisiju Misija na HRT i rekla da ce Vlada RH dati 1 mil kn za Onkoloski odjel djecje bolnice u Rijeci, bravo svi mi. JK je odvojila svojih 20 lipa, kao i ostalih 5 mil gradjana RH.

ipak je bio rast. slab promet ali rast.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Još jednom za one koji nevjeruju,divideta če biti koliko odredi uprava na sjednici i niko nije rekao da je 22kn moguče da bude i izvanredna.Sad dali čekat potvrdu dividente ili polako skupljat po ovim cijenama mislim da možete zaboravit 350kn,prošla baba sa kolačima.Stvarno nikog ne želim nagovarat ja vjerujem da se sve nesuglasice mogu riješit rješeno je 90% od strane firme ostalo je na vama,ja sam in i kad vi budete prodavali opet ču dokupit. [kiss]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode



No nije na nama malim investitorima da brinemo šta glavni špekulant ove dionice radi, bitno je da dionice polako i sigurno prelaze gdje im je mjesto, u čvrste ruke, a to je vlastito dvorište, pa šta ima bolje od toga. I još se dijeli dividenda. Školski primjer i znak da dionica vrijedi.

To nije školski primjer da dionica vrijedi. To je školski primjer krađe dioničara.

Novac u kasi trvtke nije novac uprave, nego novac Vas dioničara. Znači tvrtka po nalogu uprave sa vašim novcem zatvara pakete Obveznog mirovinskog fonda po precjenjenim valuacijama i omogućuje mu izlaz.

Znate li što se zatim događa sa tim dionicama koje tvrtka otkupi? Jako se dobro zna:
Te se dionice onda kroz program nagrađivanja dijele članovima uprave i višem managmentu kako bi ovi na osnovu tih dobivenih dionica povukli što više novca kroz dividendu i koje će u konačnici (kao i 2007.) opet prodati na burzi Vama malim investitorima i na taj način izbjeći plaćanje poreza. Umjesto da taj novac trvtka ulaže u poslovanje. I to se sve događa sa vašim novcem. I vi se tome veselite?? To je za plakati,a ne veseliti se..
[bye]
[/quote]

to moze biti…ali ovdje nije slučaj…slozio bih se da zaista ima boljih načina upravljanjem dobiti, organizacijom npr fonda za kontolu nad dionicama unutar tvrtke(ono sto su radili zadnjih par mj)… zadrzavanje dobiti u slučaju elementarnih nepogoda itd…tako i tako ta dobit ostaje dioničarima, a mogu je podijeliti bilo kada, i u većoj količini kada se nakupi dovoljno…kupljene dionice od strane ttrezora pripadaju svima, ne njima…ako dode do prodaje kupljenih dionica npr nekom fondu…oni s tim novcem raspolažu kao i sa dobiti…

mislim da su trebali bar 10mil kn ostaviti za daljnju kupnju dionica, jer novac od dividende, nece, po mom misljenju u toj količini, biti ulozen na burzu…

korist od dividende jedino imaju mirovinci, i zadro, koji na taj naćin izvlaći dobit, koju ulaže vjerovatno u kupnju nove tvornice, i pozicionira se visoko u vlasničkoj strukturi…međutim, to mu ne treba zamjeriti…vec cestitati na odličnom radu

OBAMA................SPASITELJ

jednostavno netreba gledat sve kao da je crnjak…kupljene dionice od trezora…recimo da jednog dana cijena vira naraste 3 puta u odnosu na danas…i viro kupljene dionice proda fondu…za 30-40 mil kn…napravili su nam uslugu..od 10 mil dobiti stvorili su 40…ono sto mi radimo…neki svakodnevno…

OBAMA................SPASITELJ

New Report

Close