VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pogledajte nekonsolidirani FI viro-a. postoji stavka od 3 mil kn koja glasi na "novac rezerviran za kupnju vlastitih dionica". svemu sudeci, jos ce oni kupovati.


pogledajte nekonsolidirani FI viro-a. postoji stavka od 3 mil kn koja glasi na "novac rezerviran za kupnju vlastitih dionica". svemu sudeci, jos ce oni kupovati.

to je dobro…tako osiguravaju vlasnicku strukturu…ocito je i njima dozlogrlilo da se trguje na ovim razinama…njima najvise steti..kao firmi…jer na osnovu cijene dionice na trzistu, koje je ogledalo rada i kvalitete firme, takodjer se izdaju krediti…a nisu krivi za ono sto se dogodilo…uprava i top 5 nisu prodavali dionice od prvog dana kupnje…

OBAMA................SPASITELJ

http://www.poslovni.hr/vijesti/prodajom-dionica-vira-robic-i-zadro-financiraju-pivovaru-u-bih-47077.aspx

Hm…ako ste mislili na robića i zadru,…ipak su dio prodali.

Inace, stavka za vlastite dionice je u Bilanci pod retkom 73. Meni se cini da imaju za jos nekih 6000 komada na ovim razinama.

to su prodali nekom fondu ako se dobro sjecam…za potrebe ulaganja u pivovaru…sada to rade malo drugacije…izvlace dividendu i kupuju…ista stvar se dogodila i prije preuzimanja sladorane…podjela dividende…sad su uzeli 21mil

OBAMA................SPASITELJ

danas sam shvatio sto je tocno znacilo da su troskovi radnika veci u zupanji. Pretpostavljam da se radi o netto plaći i da su na razini obje tvrtke, plaće za iste poslove jednake, ali u zupanji je prirez 12% dok je u virovitici 7%….hm…a i broj radnika je u sladorani veci. Nekako mi se cini da ce tek ova godina pokazati pravo lice, kad krene veca kolicina alkohola, octo, slavonija nova, sladoliq (županja) i šećer u kocki za njemacko trziste (viro). Steta ako su ovi nemiri poremetili dobavu jeftinijeg sirovog secera iz Afrike, jer je viro prilagodio pogone da mogu obradjivati i tu sirovinu. Mislim da dijele dividendu u pravom trenutku, jer ocito znaju da je najgore proslo.


pogledajte nekonsolidirani FI viro-a. postoji stavka od 3 mil kn koja glasi na "novac rezerviran za kupnju vlastitih dionica". svemu sudeci, jos ce oni kupovati.

hoće, Viro +560 [thumbsup]

and a P.S. – nekako mi se čini da Raiffeisen OMF baš i ne izlazi…

http://www.poslovni.hr/vijesti/francuzi-zbog-kostica-traze-da-nam-se-smanji-kvota-za-secer-172900.aspx

prokleti Francuzi, Societe Generale i njihovi slugani [angry]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

postoji rijesenje i za to, necemo glasati za ulaz u EU i gotovo.

Sad će pasti sigurno zbog toga

@vodoinst

A to bi po tebi bilo kao loše da se dogodi? Sjeti se samo od koga je VIRO kupovao opremu pred koju godinu i kako je završila ta priča u Sloveniji. Nema boljeg razvoja događaja za dioničare VIRO-R-A, od zatvaranje recimo Sladorane. Čak bih rekao da su Robić i Zadro i kupili Sladoranu upravo zbog toga [thumbsup]



@vodoinst

A to bi po tebi bilo kao loše da se dogodi? Sjeti se samo od koga je VIRO kupovao opremu pred koju godinu i kako je završila ta priča u Sloveniji. Nema boljeg razvoja događaja za dioničare VIRO-R-A, od zatvaranje recimo Sladorane. Čak bih rekao da su Robić i Zadro i kupili Sladoranu upravo zbog toga [thumbsup]

Edo, ajde jos jednom razmislite malo. Ako ce tko pasti, to je osijek, ili se svi srezati proizvodnju, ili jednostavno necemo pristati na to, ili ce se na neki treci nacin konsolidirati cijela poljoprivredna proizvodnja, pa se secer mozda moze smatrati sirovinom, a na to recimo nema carine. Da su kupili zupanju da je zatovore, to je jako pametno?????? Ma dajte molim vas.


… pa me zanimaju neke stvari na koje nisam našao prave odgovore.
Inače imam "samo" 26 komada ove dionice.

Koliko sam upoznat poglavlje o poljoprivredi još nije zatvoreno. Navodno se očekuje u travnju.
Dalje, zanima me ako znate da li Francuska još uvijek inzistira da visina kvote za proizvodnju šećera u Hrvatskoj bude određena na temelju stvarnog stanja na hrvatskom tržištu i prema stvarnoj potrošnji šećera.

Jel to znači da se još uvijek ne zna kolika bi trebala biti proizvodnja, odnosno kvote. Nadam se da nećemo ostati bez tvornica kao u Sloveniji i Mađarskoj.

S druge strane preveliko i brzo širenje Vira u proizvodnji i preradi šećera, te akvizicijama, nekako mi se ne čini baš najpametniji potez8zbog ovih gore navoda). A volio bi da me demantirate.

Nažalost ove moje tvrdnje bi se mogle i ostvariti. Nisam toliko zabrinut za sudbinu ovih mojih par komada, ali mi nije drago da u ovoj situaciji velikog broja nezaposlenih i inih problema, još moramo gubiti radna mjesta i moguću proizvodnju[sad]

Treba krenuti u ofanzivu, zasto recimo HBOR ne odobri kredit viro, osijeku i zupanji i nek kupe svu zemlju u vojvodini na kojoj se uzgaja repa, pa nek seljaci tamo odole recimo masnoj ponudi, pa nek im onda taj isit kostić izkešira više, ili nek budu ponosni pa ne prodaju, ali hrvatska ne bi trebala pristati na ove kvote. Treba jos konsolidirati industriju u RH, od secera, do knditora, vina…ima u proracunu rupa koliko hocete, a gdje je jos od naplate ukradenoga, mozda RH i bez EU par godina duze. Treba proizvoditi sto vise i prodavati tim istim francuzima, tko ih sljivi. A da su gradjani RH malo pametniji, kupovali bi Zvečku mislim na brandy, naše čokolade itd..čak imao i odličan električni automobil, ali imamo banana demokraciju gdje svatko moze postati premijer itd.



@vodoinst

A to bi po tebi bilo kao loše da se dogodi? Sjeti se samo od koga je VIRO kupovao opremu pred koju godinu i kako je završila ta priča u Sloveniji. Nema boljeg razvoja događaja za dioničare VIRO-R-A, od zatvaranje recimo Sladorane. Čak bih rekao da su Robić i Zadro i kupili Sladoranu upravo zbog toga [thumbsup]

A tko zna, mozda ste i u pravu, ali malo mi je to nestvarno.

New Report

Close