VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajmo malo odmaknuti se od Zuckera. Btw 3% je premalo..bit ce to mnogo vise jednog dana…uh milijarda prihoda..to je to…danas sam opet u viro. i to jako dugo, sve dok budemo tankali etanol u auta.

pogledajte sto je covjek s "grande cohones" sto bi rekao blazicko pricao kad drugi nisu imali to. I to nakon emisije u kojoj gostuje MŽ…nevjerojatne oprečnosti.

http://www.youtube.com/watch?v=7UBE737lcl0&feature=player_embedded#!


Da li je neko proucio koliki ce biti BV sa pripajanjem sladorane?
U ovm clanku http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Rezultat-Vira-i-Ine-bolji-u-2010.-Podravka-ENT-Adris-i-HT-nesto-slabiji?homesrclink=carousel najvaljuje se konsolidirani prihod od oko 1 milrd kuna , a neto dobit 3% , znaci cca 30 mil kn. Jasno rijec je o konsolidiranim podacima

Ukljucujuci sve kupljene dionice? dobit je realno mnogo veca? ulaganja u 2010? ovo mora jednom ici na 100 mil kn dobiti.

šećer u sad-u raspitajte se za cijenu tamo.

http://www.pulpfusion.com/pulpfusion/uploadfiles/ASA_9/Sugar_Price_Survey.pdf

preslozeno je ovo….ali energija u kemijskim vezama ostaje energija…iz 4 kalorije u šećeru…odemo na 7 kalorija u etanolu…uz gubitke naravno…ali kako onaj zakon glasi…energija ne nestaje, ona prelazi…a gdje su jos potrebe farmaceutske industrije, piling kreme na bazi secera….

cone još jednom bravo,ja sam odustao od pisanja,ali vidim da se ljudi lagano bude iz sna -bid sve jači- ask standard,nekoliko plašitelja koji se brzo povlače sa prve linije i na bidu kupe mrvice koje nisu stigli uzeti na vrijeme.Imamo priliku vidjeti kako svaki dan pojedina dionica leti.Viro je na redu za let ,ali takav uzlet koji nas čeka, naša burza još nije vidjela.Svi moji postovi i čačkanja se lagano ostvaruju,pa sad još jedino SRETNO SVIMA.

peyo



Da li je neko proucio koliki ce biti BV sa pripajanjem sladorane?
U ovm clanku http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Rezultat-Vira-i-Ine-bolji-u-2010.-Podravka-ENT-Adris-i-HT-nesto-slabiji?homesrclink=carousel najvaljuje se konsolidirani prihod od oko 1 milrd kuna , a neto dobit 3% , znaci cca 30 mil kn. Jasno rijec je o konsolidiranim podacima

Ukljucujuci sve kupljene dionice? dobit je realno mnogo veca? ulaganja u 2010? ovo mora jednom ici na 100 mil kn dobiti.
[/quote]

pa vec je bilo oko 100 mil, 2006 ili 2007 ako se ne varam

e pa da, to i cekam…a onda mozemo dalje…EU je spustila brutalno zastitnu cijenu…ali zato postoje brojne opcije kud dalje s energijom kemijskih veza u zuckeru…jel se uopce ista drugog secera prodaje u hr a da nije viro-zupanja ili kandit? ne mislim na franckov u prahu…

Lijepi moj stoper bog ti dušu prosti……………………………sve ovo je sad svi oni šta su ušli na 300,ali poštujem odluku svakoga lova je lova,ja vjerujem u puno,puno više.IL si bos,il si hađija….

peyo


Lijepi moj stoper bog ti dušu prosti……………………………sve ovo je sad svi oni šta su ušli na 300,ali poštujem odluku svakoga lova je lova,ja vjerujem u puno,puno više.IL si bos,il si hađija….

Ja vjerujem da nema šanse da ću ovo prodavat ispod 800, a dok ne dođe do 700 neću ni gledat šta se događa na burzi s cijenom.

Ako po svemu ina vrijedi 3500, igh 2000, a ledo 6500, onda viro vrijedi 800. Točka. Ne znam zašto se uopće natežete oko širenja proizvodnje, modernizacije, povećavanja zarade, etanola i koječega. Vrijedi 800 kuna.

never surrender




Da li je neko proucio koliki ce biti BV sa pripajanjem sladorane?
U ovm clanku http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Rezultat-Vira-i-Ine-bolji-u-2010.-Podravka-ENT-Adris-i-HT-nesto-slabiji?homesrclink=carousel najvaljuje se konsolidirani prihod od oko 1 milrd kuna , a neto dobit 3% , znaci cca 30 mil kn. Jasno rijec je o konsolidiranim podacima

Ukljucujuci sve kupljene dionice? dobit je realno mnogo veca? ulaganja u 2010? ovo mora jednom ici na 100 mil kn dobiti.
[/quote]

pa vec je bilo oko 100 mil, 2006 ili 2007 ako se ne varam
[/quote]

najveca 2006 101 i nesto mil., 2007 isto dobra, 2008 i 2009 koma, pa sto nema preko 30 milja vec s prva tri kvartala 2010?

Bravo kolege znao sam da razmišljate kao i ja,evo svima 100,ako Vam to nešta znači.Nisam bio za kompom kad je bila ona transakcija od 1500 komada-jel ko zna šta je bilo i ko-možda koji mirovinac se budi-dogovorena transakcija,ko prodaje ko kupuje?
Pozdrav Virani i sretno svima,jedva čekam jutro,jer danas je svijet crvenio a sutra………………..je sutra.

peyo

ima 31 mil u 3Q 2010, ali ja govorim za konsolidirano izvjesce, s obzirom da ovaj put sladorana ulazi kao subjekt konsolidacije – neznam kako oni posluju.
Jos uvijek nisam dobio odgovor koliki bi mogao biti novi BV.
Sigurno ce se povecati kapital i rezerve a time i BV . Sada je to to oko 360, pretpostavljam da bi sa sladoranom to bilo i vise od 500.





Da li je neko proucio koliki ce biti BV sa pripajanjem sladorane?
U ovm clanku http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Rezultat-Vira-i-Ine-bolji-u-2010.-Podravka-ENT-Adris-i-HT-nesto-slabiji?homesrclink=carousel najvaljuje se konsolidirani prihod od oko 1 milrd kuna , a neto dobit 3% , znaci cca 30 mil kn. Jasno rijec je o konsolidiranim podacima

Ukljucujuci sve kupljene dionice? dobit je realno mnogo veca? ulaganja u 2010? ovo mora jednom ici na 100 mil kn dobiti.
[/quote]

pa vec je bilo oko 100 mil, 2006 ili 2007 ako se ne varam
[/quote]

najveca 2006 101 i nesto mil., 2007 isto dobra, 2008 i 2009 koma, pa sto nema preko 30 milja vec s prva tri kvartala 2010?
[/quote]

Svaka čast bauštelci krenuli,ali moram ovo prokomentirati,mada imam i sam i INGRU i dalekovod iIGH,otprije.
Kako naša burza funkcionira-na samo jednu najavu od vlade,na samo jednu najavu od Hebenog MOLA,a sve ono šta stvarno vrijedi-zapećak.Reći ću Vam iskreno imam oko 300 komada IGH, sa dokupom sam ju skinuo na 2300,i jedva čekam da izletim i više nikad ne ulazim ,jer svaka čast pameti kojom IGH raspolaže,odnosno najjači mozgovi su zaposleni tamo,i ja sam im vjerovao-sad sam teški materijalista.Zašto-zato šta gledam kakvu čvrstu imovinu ili nekretninu posjeduje dotična firma.Svaka čast tako visoko obrazovanim ljudima ,ali čovjek ode,umre nedaj bože a nekretnina ostaje.Viro na svu svoju imovinu još širi svoju djelatnost i nepokretnu imovinu,gradi tvornicu,jača svoju poziciju u cijeloj regiji…………tome vjerujem,a ne danas 16000 kuna pa sutra 1200.Tako se zarađuje lova ali bogami i puši.
Sory ali malo sam se razočarao danas očekivao sam lijepi skok Vire,a IGH mi je rak rana već godinu dana,skoro milja zaštopana.Sad mi je glupo nakon toliko čekanja ne uzeti dugo očekivanu zaradu,ali ako uskoro izljetim,viro,viro,viro,i samo VIRO.
ps.pitali me prije na IGH da koja budala spuši samo tako,pa im nisam htio odgovoriti,ali evo danas odgovor-nažalost imao sam nesreću i završio u bolnici,a dok sam ja došao sebi i izašao van,već sam pušio 1000 po dionici.

peyo

je..na stvar ovaj forum. možeš džaba istresat dušu. šta bi plaćo psihijatra.

Lijepi prekrcaji na 415 KN.
Zna li se šta o tome?

opala!

New Report

Close