VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još jednom ovo šta si pitao dokapitalizacija,znaš šta možda je čak i ne bude.Ako su sadašnji vlasnici otkupili 2002 viru za 110 miliona,podmirili dugove,modernizirali tvornicu,kako vele postrojenje otpadnih voda je najmodernije i zadovoljava sve uvjete EU,a sad em posluju sa dobiti i šire se strahovito brzo-znači sve šta smo do sad vidjeli,plan za tvornicu etanola,uz otpadne vode u Viri,zaštita okoliša koja je jedan od uvjeta za članstvo mogla bi donesti puno više novaca iz pristupnih fondova.A i sami vlasnici ako su već ušli u taj ogromni projekat nisu pikzibneri,možda još iskoriste povoljne kredite,ili nepovratna sredstva koja Hrvatska mora dati zbog uvjeta EU,a znamo da bi naši guzice dali samo da se dodvore.
A opet sa druge strane trezor se natrpao sa svojim dionicama………………
U svakom slučaju mi mali ćemo dobro proći,jer ovo su sve projekti kakvih je danas jako malo.INA je stvarno sad modernizirana od glave do pete i išlo se na modernizaciju baš zbog EU.Danas su naše dvije rafinerije najmodernije i konkurentnima svim ostalima u EU,a to vidite i na burzi.To isto čeka i Viru,ali živi bili pa vidjeli………………..SRETNO.

peyo

ima toga jos, prodao sam viro na 350 ako se dobro sjecam. hm…ima mnogo dionica na zse koje su dobra kupnja, a viro je jedan od zicera…ja sam malo presao na podravku. inace, hajde da ne budem tajnovit, sve je na netu…naletio sam slucajno: U Zupanji badel i badel 1862 sele proizvodnju octa u pogone sladorane???

http://vinkovci.com.hr/vinkovci/hrvatska/zupanja-sladorana-ce-praviti-ocat-kisko-i-zesticu/

Bravo cone evo još jedan dokaz da Viro udara na svim frontovima.Gle -ako bi se uprava očitovala o ovim mojim nagađanjima ja bi se odrekao dividende samo da uspiju.Ne zato šta ih volim nego šta bi moja zarada bila…………………$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.Znači uz Slavoniju novu sad i ovo-ljudi moji …………………………BRAVO VIRO,BRAVO CONE.

peyo

Malo sam bio danas za računalom ,a nisam ništa ni propustio .Danas je cijeli svijet u minusu ,a mi smo ih opet počeli pratiti šta mi se uopće ne sviđa.Gledam bid,gledam ask,pa svi su se povukli ko zmija noge.Ali ask se držao junački mislim da su ljudi shvatili šta imaju.Mislim baš me puno i ne zanima to natezanje za kunu gore dole,čekam pravu stvar,na predotvaranju na bidu, kao prije par tjedana na INI-duplo pa up na gore.Oću reći da je bid i ask na VIRI samo trenutačni orijentir za igru na malo.Kad krene veleprodaja,onda će biti tarapana.

peyo

SLAVONIJA INFO 20.01.2011.

Iako su ponudbenu dokumentaciju za otkup 76 posto dionica Slavonije Nove preuzele 4 tvrtke, ponudu za kupnju ponuđenog dioničkog kapitala Hrvatskom fondu za privatizaciju dostavila je jedino županjska Sladorana. Za navedeni dionički paket županjska Sladorana ponudila je 57 milijuna i 286 tisuća kuna, 7 milijuna kuna više od tražene cijene. Natječajem je predviđeno i poštivanje kolektivnog ugovora. Prema njemu, zatečenih 98 zaposlenika na svom radnom mjestu mora ostati minimalno godinu dana.

Slavonija u rukama VIRE…………………Ajmo po badel,bravo cone!
Najviše volim kad sam u pravu,i još kad mi to donese novac……….Zatvara se čarobni krug VIRE.

peyo

Ne znam da li uprava Vire čita ove naše postove,ako čita ja sam iz Siska,i kod nas je jedna od najstarijih tvornica alkohola u Hrvatskoj-Segestica koja je nedavno otišla u stečaj.Inače cijenjeni proizvodi otišli u zaborav,pa gospodo evo Vam još prilike za širenje.Moja slagalica je skoro gotova i ova tvornica alkohola je samo kruna mojih razmišljanja.I ona je ubačena u taj čarobni krug proizvodnje šećera,ali kao plasman šećera,jer se za proizvodnju alkohola troši puno šećera.Znači od šećerne repe sa polja,preko silosa u slavoniji koja je jučer kupljena,fali još javna objava na HTV-U,prekoSladorane,preko tvornice etanola koja bi proizvodila "besplatnu " energiju koja bi pokretala sva postrojenja U vlasništvu Vire,i sami Viro koji caruje sa svime,odnosno najjača industrija za proizvodnju šećera u Hrvatskoj ,a nadam se i u EU.Zamislite poštovani kolege koliko je to novih radnih mjesta,a popratne djelatnosti od održavanja, prijevoza i svega šta je vezano uz tu granu industrije,a najvažnija grana je pljoprivreda,koja bi napokon stala na svoje noge.A da ne govorim koliko sama država ima koristi samo od poreza ,a gdje su tek zbrinuti ljudi,za koje više ne izvdaja novac nego opet ubire porez. Ako sam u pravu u svemu šta pišem VIRO će stati rame uz rame najjačim industrijalcima u Hrvatskoj.
Poštovani kolege dajte se malo ubacite,dajte malo informacija,demantirajte me ako mislite da tučem,ali pa samo moj Ibanez ,moja gitara na postovima Vire,uz svaka čast ljudima koji se jave.Pa vidite da informacije dolaze na kapaljku,a svima nam je u interes isti-zarada.Jer sve ovo znači strahovito puno za cijenu dionice.
POZDRAV I SRETNO.

peyo

Sladorana radniku mora platiti 4 milijuna kuna:
http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=4&ID_VIJESTI=135792


SLAVONIJA INFO 20.01.2011.

Iako su ponudbenu dokumentaciju za otkup 76 posto dionica Slavonije Nove preuzele 4 tvrtke, ponudu za kupnju ponuđenog dioničkog kapitala Hrvatskom fondu za privatizaciju dostavila je jedino županjska Sladorana. Za navedeni dionički paket županjska Sladorana ponudila je 57 milijuna i 286 tisuća kuna, 7 milijuna kuna više od tražene cijene. Natječajem je predviđeno i poštivanje kolektivnog ugovora. Prema njemu, zatečenih 98 zaposlenika na svom radnom mjestu mora ostati minimalno godinu dana.

Slavonija u rukama VIRE…………………Ajmo po badel,bravo cone!
Najviše volim kad sam u pravu,i još kad mi to donese novac……….Zatvara se čarobni krug VIRE.

šećer u alkohol. alkohol u octenu kiselinu. šećer ugrađen u druge proizvode ne podlijeze carini?

Ma to ne znam,ista je fora kao isa inom i ptkm,odnosno ako ina vrati PTKM pod INA grupu,da li se plaća porez na plin i gnoj ili samo na finalni proizvod-gnoj.Ima tu još puno nedorečenog.
Kolega frckavi -šta vam je nelogično u vašem postu.Kad poslodavac povrijedi radnička prava,po kolektivnom ugovoru je dužan isplatiti sve odštete,a ako se povlači po sudovima izgubit će još više.Nažalost kad se ide na sud radnik izgubi skoro pola jer mu taj dio uzme odvjetnik.Imam par primjera u mojoj firmi.
A u EU i cijelom svijetu to je normalno da radnik tuži poslodavca, ali i obrnuto.
A još samo nešta nadam se da čovjeku iz Sladorane nije zdravlje tako jako ugroženo. Sladorana je dala 7 milja kuna više od tražene cijene za Slavoniju novu ,pa zašto ne bi i čovjeku isplatili njegovo.

peyo

Ljudi moji gledajte ovo-
1.
conetov post o preseljenju badelove proizvodnje u sladoranu-http://vinkovci.com.hr/vi…iti-ocat-kisko-i-zesticu/
2.
Moj upit upravi Vire za našu sisačku segesticu koja je u stečaju

3.sisak info
3, Sisak, Vijesti | dpreradus | 20. 01. 2011. u 15:52
——————————————————————————–

Za 24, 2 milijuna kuna novim vlansikom sisačke Segestice postala je tvrtka Badel d.o.o. proizvodnja alkohola, alkoholnih pića, octa i kvasca sa sjedištem na zagrebačkom Žitnjaku. Ova tvrtka nema veze sa Badelom 1862.Vlasnik je Segestice tako postao Ivan Vučković, koji je vlasnik Badela d.o.o., zagrebačkog Labuda te tvrtke Kutrilin TPV iz Zagreba. Direktorica Badela Marija Pintarić Tukara izjavila je kako će se o proizvodnom programu koji će se proizvoditi u Sisku odlučivati naknadno. “Osmislit ćemo što ćemo raditi ovdje, a što u Zagrebu jer tamo također imamo pogone za proizvodnju alkoholnih pića i octa.” – rekla je Pintarić Tukara.

Segestica je prvotno bila procijenjena na 48,3 milijuna kuna, a prodavala se od srpnja prošle godine. Indirektno se ovako u Segesticu vraća jedan od direktora ove tvrtke s kraja 90-ih godina – Mirko Herak. On je trenutačno zaposlen kod Milana Bandića kao voditelj Kontrolnog ureda Grada Zagreba, a ujedno je i direktor tvrtke Badel konzulting, također u vlasništvu Ivana Vučkovića

Pa bog sam-jedino ovo BADEL I BADEL 1862-ko je ko i da li Segestica ode pod VIRU????????????
Cone pomagaj to je nastavak na tvoj post.

peyo

Business.hr broj 811 od 24. siječnja 2011.

Viro i Ina bolji nego 2009., Podravka, Ericcson NT, Adris i HT nešto slabijiPROGNOZE GODIŠNJIH REZULTATA
Redakcija Business.hr
Za Viro i Inu 2010. godina mogla bi biti uspješnija od 2009., a nešto lošije rezultate nego lani mogli bi ostvariti Podravka, Ericcson Nikola Tesla, HT i Adris.
Sve iz: Broj 811

peyo


Sladorana radniku mora platiti 4 milijuna kuna:
http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=4&ID_VIJESTI=135792

cudno da mu nisu dali odmah neku naknadu ako je covjek svojom pamecu to rijesio i donio ekstra dobit firmi. da su bili pametni, dali bi mu novac prije, vjerojatno mnogo manje. ovo je dobro za drustvo, nek se pamet cijeni.

Da li je neko proucio koliki ce biti BV sa pripajanjem sladorane?
U ovm clanku http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Rezultat-Vira-i-Ine-bolji-u-2010.-Podravka-ENT-Adris-i-HT-nesto-slabiji?homesrclink=carousel najvaljuje se konsolidirani prihod od oko 1 milrd kuna , a neto dobit 3% , znaci cca 30 mil kn. Jasno rijec je o konsolidiranim podacima

VIRO +
Povećana sjetva kompenzira vremenske neprilike

Ana Franin iz Raiffeisena smatra da bi Viro mogao ostvariti znatan rast prihoda od 32 posto u odnosu na 2009. godinu. Ta se prognoza temelji na rezultatima za prvih devet mjeseci 2010., ali i na povećanju ugovorene sjetvene površine koja bi nadoknadila smanjeni urod zbog vremenskih neprilika.

„S obzirom na to da očekujemo objavu konsolidiranih rezultata, za 2010. godinu uključili smo proporcionalni dio rezultata Sladorane pa bi se konsolidirani prihod od prodaje trebao gotovo udvostručiti 1,03 milijarde kuna). Očekujemo znatno nižu konsolidiranu operativnu maržu u odnosu na prošlu godinu zbog niže profitabilnosti Sladorane, a razlog su viši troškovi zaposlenika u odnosu na Viro. Također, za 2010. godinu očekujemo niži gubitak iz financijskog poslovanja te neto maržu nešto višu od 3 posto“, poručuje Franin.

Poskupili mlijeko, voće, povrće, meso, šećer…

Nakon rekordnog skoka cijene benzina uslijedilo je povećanje cijena najosnovnijih životnih namirnica: mlijeka i mliječnih proizvoda, voća, povrća, mesa i šećera, navodi portal supermarketi.info

Supermarketi.info bilježe i poskupljenja šećera za 6,56 posto…………………………..

——————————————————————————–

Bankamagazin Objavljeno 24.1.2011

peyo

New Report

Close