VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rusija povećava uvoz šećera

AGENCIJE – 08.12.2010 14:40
MOSKVA – Rusija će ove godine povećati uvoz sirovog šećera za 700.000 tona, na 2,1 milion tona, sa ranije planiranih 1,4 miliona.
Za iduću godinu ruski zvaničnici prognoziraju uvoz šećera na 2,2 miliona tona. Zbog jake suše koja je proteklog ljeta umanjila rod šećerne repe u Rusiji, proizvodnja šećera je smanjena za 1,3 miliona tona, na 2,7 miliona tona.
Planom za ovu godinu bila je predviđena proizvodnja od četiri miliona tona, izjavio je u srijedu ruski vicepremijer Viktor Zubkov na sednici vladine komisije za pitanja agroindustrije.
U isto vrijeme suša je anulirala i pozitivan efekat od povećanja sjetvenih površina pod šećernom repom za 40 odsto u 2010. godini na 1,16 miliona hektara, prenijela je ruska agencija Prajm Tas.
Ruska vlada planira da 2011. godine poveća sjetvene površine pod ovom kulturom za 16.000 hektara, očekujući rast proizvodnje šećera na 4,1 milion tona. Ovogodišnji rod šećerne repe u Rusiji znatno je smanjen zbog uništenih usjeva na površini od oko 230.000 hektara, na 31,2 miliona tona.

who dares, wins

Sve nam ide na ruku.Sutra će biti nepamćena tarapana……….

peyo

po meni njjaci pik na ZSE ovo ide na 500ko od sale do proljeca ekipa uzivajte jednom sam ju i ja imao spusio na njoj grdne pare ali neka svaka skola kosta sutra ste u pozitivnoj blokadi sve manje ne zasluzujete


po meni njjaci pik na ZSE ovo ide na 500ko od sale do proljeca ekipa uzivajte jednom sam ju i ja imao spusio na njoj grdne pare ali neka svaka skola kosta sutra ste u pozitivnoj blokadi sve manje ne zasluzujete

Rekao bi jedan od dva najjača….Osobno mislim sav portfelj u dvije dionice….Ova je jedna od njih….(ali s manjim udjelom ) [wink]


Sve nam ide na ruku.Sutra će biti nepamćena tarapana……….

Ti još uvijek ne razumiješ efekte svjetskog kretanja cijena sirovog i rafiniranog šećera na poslovanje Vira. Makar ti je sve objašnjeno prije par strana.

Pretpostavljam da je lakše vikati "UP, UP" nego pokušati shvatiti.

frckavi ,a šta ti ustvari hoćeš-jel imaš VIRU ili nemaš,ili bi ga htio po koliko-250?????????
Ja možda i ne razumijem ,ali imam i Viru i para za još i uz to i bauštelaca i brodara i ine i spremam se ući u PTKM.Znači da nešta radim makar zarađujem za svog brokera ako ništa drugo.
A na našoj burzi niko ništa ne razumije-firme koje su pred stečajem na burzi se trguje,-odlične firme kao VIRO slabo……?????????????????
Dionice su danas dostupne svima i zato burza tako i funkcionira.Danas sa par kuna zabiješ pojedinu dionicu u blokadu.Da li ti to prijatelju frckavi razumiješ…..?????????????????

peyo

Ne daj se obeshrabriti peyo. Ovoj burzi je potrebno vise investitora kao ti.

Krepat ma ne molat.

sjajna izvedba

otvoren put do 400-500 kn


frckavi ,a šta ti ustvari hoćeš-jel imaš VIRU ili nemaš,ili bi ga htio po koliko-250?????????
Ja možda i ne razumijem ,ali imam i Viru i para za još i uz to i bauštelaca i brodara i ine i spremam se ući u PTKM.Znači da nešta radim makar zarađujem za svog brokera ako ništa drugo.
A na našoj burzi niko ništa ne razumije-firme koje su pred stečajem na burzi se trguje,-odlične firme kao VIRO slabo……?????????????????
Dionice su danas dostupne svima i zato burza tako i funkcionira.Danas sa par kuna zabiješ pojedinu dionicu u blokadu.Da li ti to prijatelju frckavi razumiješ…..?????????????????

[thumbsup] peyo samo naprijed…ja sam izgubio volju za pisanjem na ovom forumu zbog neukih likova koji konstantno mjesaju pojam kvalitete firme sa pojmom trzista kapitala…vijest od neki dan:

Virovitica, 10. prosinca 2010. – Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Virovitica dodijelila je Viro tvornici šećera priznanje Zlatna plaketa za najuspješnije veliko trgovačko društvo u Virovitičko-podravskoj županiji u protekloj godini.

Najprestižnija godišnja nagrada Hrvatske gospodarske komore dodatna je potvrda uspješnog poslovanja Viro tvornice šećera i njenog doprinosa razvoju Virovitičko-podravske županije kao i cjelokupnog hrvatskog gospodarstva.
Od privatizacije 2002. godine Viro šećerana ostvaruje kontinuirani rast poslovanja i dobiti. U proteklih nekoliko godina uloženo je više od 300 milijuna kuna u novu opremu što je virovitičkoj šećerani osiguralo značajno povećanje učinkovitosti proizvodnje i kvalitete proizvoda.

«Četvrta Zlatna plaketa potvrda je kontinuiteta uspješnog poslovanja koje je Viro tvornicu šećera učinilo jednim od najvećih izvoznika u prehrambenoj industriji. Međutim, svjesni smo da prostora za daljnji rast i razvoj uvijek ima te naše ambicije sežu daleko preko granica naše regije», izjavio je Ivan Duvnjak, rukovoditelj prodaje u Viro tvornici šećera.

Kontinuirana ulaganja edukaciju zaposlenika, modernizaciju pogona i proširenje kapaciteta učinila su tvornicu jednom od najprofitabilnijih tvrtki hrvatske prehrambene industrije, te jednim od najvećih hrvatskih izvoznika

OBAMA................SPASITELJ

Viro drugi put za redom dobio priznanje Industrijska dionica godine

Zagreb, 29. svibnja 2008. – Viro tvornica šećera je dobitnik priznanja Industrijska dionica godine u sektoru hrane i lijekova drugu godinu za redom. Uspješno poslovanje i povećanje tržišnog udjela na 66 posto na hrvatskom tržištu, dobivanje halal certifikata i završetak certifikacijskog procesa za dobavljača Coca-Cole u Hrvatskoj i Srednjoj i Istočnoj Europi doprinijeli su atraktivnosti dionice Vira. Na kraju 2007. godine cijena dionice iznosila 1625 kuna, odnosno 144 posto više nego krajem 2006. Promet dionicama premašio 621 milijun kuna, dok je tržišna kapitalizacija bila veća od dvije milijarde kuna. Kao jedna od najlikvidnijih dionica na hrvatskom tržištu kapitala Viro je uvršten i u burzovni indeks Crobex.

OBAMA................SPASITELJ

13.12.2010. – Viro prijavljuje stjecanje 103 vlastite dionice na dan 13. prosinca 2010. godine.
03.12.2010. – Viro prijavljuje stjecanje 1.311 vlastitih dionica na dan 3. prosinca 2010. godine.
26.11.2010. – Viro prijavljuje stjecanje 2.278 vlastitih dionica na dan 26. studenog 2010.
19.11.2010. – Viro prijavljuje stjecanje vlastitih dionica na dan 19. studenog 2010
16.11.2010. – Viro prijavljuje stjecanje vlastitih dionica
29.10.2010 Prijava stjecanja vlastitih dionica
20.10.2010 Prijava stjecanja vlastitih dionica
30.7.2010 Prijava stjecanja vlastitih dionica
23.7.2010 Prijava stjecanja vlastitih dionica
21.7.2010 Prijava stjecanja vlastitih dionica
16.7.2010 Prijava stjecanja vlastitih dionica
12.7.2010 Prijava stjecanja vlastitih dionica
5.7.2010 Prijava stjecanja vlastitih dionica
15.6.2010 Prijava stjecanja vlastitih dionica

OBAMA................SPASITELJ

kolega flyer, ne budite tako tajnoviti, a koja je druga?



po meni njjaci pik na ZSE ovo ide na 500ko od sale do proljeca ekipa uzivajte jednom sam ju i ja imao spusio na njoj grdne pare ali neka svaka skola kosta sutra ste u pozitivnoj blokadi sve manje ne zasluzujete

Rekao bi jedan od dva najjača….Osobno mislim sav portfelj u dvije dionice….Ova je jedna od njih….(ali s manjim udjelom ) [wink]
[/quote]


kolega flyer, ne budite tako tajnoviti, a koja je druga?



po meni njjaci pik na ZSE ovo ide na 500ko od sale do proljeca ekipa uzivajte jednom sam ju i ja imao spusio na njoj grdne pare ali neka svaka skola kosta sutra ste u pozitivnoj blokadi sve manje ne zasluzujete

Rekao bi jedan od dva najjača….Osobno mislim sav portfelj u dvije dionice….Ova je jedna od njih….(ali s manjim udjelom ) [wink]
[/quote]

[/quote]

…nisam htio ovdje reklamirat nešto drugo…radi se o Belju…

Zašto je bijela boja najzahvalnija-jer najlakše ode u zeleno………ha,ha,a to je tek početak.

peyo



kolega flyer, ne budite tako tajnoviti, a koja je druga?



po meni njjaci pik na ZSE ovo ide na 500ko od sale do proljeca ekipa uzivajte jednom sam ju i ja imao spusio na njoj grdne pare ali neka svaka skola kosta sutra ste u pozitivnoj blokadi sve manje ne zasluzujete

Rekao bi jedan od dva najjača….Osobno mislim sav portfelj u dvije dionice….Ova je jedna od njih….(ali s manjim udjelom ) [wink]
[/quote]

[/quote]

…nisam htio ovdje reklamirat nešto drugo…radi se o Belju…

[/quote]
da, odlično, hvala- i ja ih imam obje, samo kod mene je omjer u korist VIRO-a

New Report

Close