VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja ne jedem šečer pa me boli racku…čak i kafu bez šečera pijem…

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

vladimir9, 19.11.2010. u 15:04
Tako da rast cijene šećera ne utječe jako na poslovanje Vira jer oni ionako izvoze na tržište gdje je cijena bitno viša. Ali rast cijene šećerne trske utječe na poslovanje Vira jer mu je trska ulazna sirovina u proizvodnji.

Za ovo ste u pravu ali VIRORA voli dobro (onda bez-veze) odreagirat na rast šečera (vidi prošlu godinu)
pa se da dobro zaradit (valjda dok jednom ekipa ne skuži da je ovaca sve manje). [lol]

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

Načuo sam da se Viro sprema isplatiti dividendu za 2010 početkom iduće godine od 50 kn po dionici i to nešta u dionicama nešta u kešu.Ponavljam načuo-znači nije provjerena informacija.Da li netko zna više o tome i da li zato VIRO ove godine učestalo kupuje svoje dionice.Gdje ima dima ima i vatre,dobit mu je dobra………molim raspitajte se i javite ako neko nešta zna.

peyo

Nemam pojma ali ako trezor učestalo kupuje dionice, dobar je znak.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]


Načuo sam da se Viro sprema isplatiti dividendu za 2010 početkom iduće godine od 50 kn po dionici i to nešta u dionicama nešta u kešu.Ponavljam načuo-znači nije provjerena informacija.Da li netko zna više o tome i da li zato VIRO ove godine učestalo kupuje svoje dionice.Gdje ima dima ima i vatre,dobit mu je dobra………molim raspitajte se i javite ako neko nešta zna.

Kolega, a kako bi se ta dividenda (dio u dionicama, dio u kešu) isplatila nekome tko ima npr. 3 dionice i po vama treba dobiti 150 kn?
Strašno me to zanima pa ako bi mogli pitati tu osobu od koje ste to načuli i nama naknadno javiti.
Hvala.

Ne znam zašto se sprdate poštovani kolega,lijepo sam napisao -neprovjerena informacija i da li netko nešta zna o tome.A vidam da ste dobro upućeni reći ću Vam slučaj sa ATPL prošle godine-dobili smo predujam od 50 kuna po dionici početkom godine,a drugi dio sredinom godine i to na svakih 10 dionica 1 dionicu a svi koji su imali manje od 10 ili prelaz recimo 103 dobili su na 100 dionica 10 komada,plus lova za one tri.Te godine je ATPL učestalo kupovala svoje dionice isto kao sada VIRO i imala je dobru dobit.Evo Vam moje objašnjenje.Ja bih jako volio da ove- ponovno ponavljam-NEPROVJERENE INFORMACIJE-budu točne i zato sam pitao da li možda netko nešta više zna.

peyo

Kolega frckavi proucite kako je atpl isplatila dividendu u dionicama i kesu.

Nije bolest sve što boli

U pravu ste.
Makar ne vidim da bi se takva isplata dividende za 2010. godinu mogla dogoditi – kolika bi dobit za 2010. godinu morala biti da bi Viro uopće smio isplatiti toliku dividendu? Izvan trezora je cca. 1.370.000 dionica. Dakle dobit raspoloživa za isplatu dividende (nakon izdvajanja za statutarne rezerve i sl.) bi morala biti 1.370.000 * 50,00 kn = 68.500.000,00 kn

Još samo jedno zanimljivo razmišljanje Viro je kupio svojih 12000 komada dionica po nekih 300 tinjak kuna ove godine,daje dividendu od 50 kuna po dionici znači sam sebi isplačuje na samo ove godine stečene dionice-cca-600000 kuna od dividende,a pošto na takvu informaciju dionica leti na cca 500 kn i tu ima čistih 200 kuna puta 12000 dionica to je još 2400000 znači to bi bila zarada od čistih 3 miliona kuna samo od dionica kupljenih ove godine,a da ne govorimo o stvarnom broju dionica koje posjeduju.Ako je scenarij takav svaka im čast prebrodit će ovu krizu bolje od svih a šta je bitno i mi mali ćemo se opernatiti

peyo


Načuo sam da se Viro sprema isplatiti dividendu za 2010 početkom iduće godine od 50 kn po dionici i to nešta u dionicama nešta u kešu.Ponavljam načuo-znači nije provjerena informacija.Da li netko zna više o tome i da li zato VIRO ove godine učestalo kupuje svoje dionice.Gdje ima dima ima i vatre,dobit mu je dobra………molim raspitajte se i javite ako neko nešta zna.

50 kn je ipak malo puno, 1/6 cijene dionice , Dividend yield =16% , to ja jako puno, sumnjam!


Još samo jedno zanimljivo razmišljanje Viro je kupio svojih 12000 komada dionica po nekih 300 tinjak kuna ove godine,daje dividendu od 50 kuna po dionici znači sam sebi isplačuje na samo ove godine stečene dionice-cca-600000 kuna od dividende,a pošto na takvu informaciju dionica leti na cca 500 kn i tu ima čistih 200 kuna puta 12000 dionica to je još 2400000 znači to bi bila zarada od čistih 3 miliona kuna samo od dionica kupljenih ove godine,a da ne govorimo o stvarnom broju dionica koje posjeduju.Ako je scenarij takav svaka im čast prebrodit će ovu krizu bolje od svih a šta je bitno i mi mali ćemo se opernatiti

osim što je ovo debela špekulacija, trezorske dionice nemaju pravo na dividendu…dakle, oni sami sebi ne mogu isplatiti dividendu (uostalom, to bi bilo nakaradno).
lp


Još samo jedno zanimljivo razmišljanje Viro je kupio svojih 12000 komada dionica po nekih 300 tinjak kuna ove godine,daje dividendu od 50 kuna po dionici znači sam sebi isplačuje na samo ove godine stečene dionice-cca-600000 kuna od dividende

Ovo neće ići.
Članak 235. ZTD-a.

Svi logično razmišljate ,ja osobno bi volio da sam u pravu.Kolega monk dobro razmišljanje ali niste računali na to da se menadžeri i poslodavci isplaćuju u dionicama,čija dobit bi to tada bila i da li Viro kupuje za sebe ili za …………u svakom slučaju kupuje i to na veliko, a sad šta će se dogoditi ne znam.Bid je iz dana u dan sve jači -ask stoji ,a nalozi iza blokade točnije 20-ti nalog koji ja vidim 375.
KUHA SE GADNO.
PS.molio bi kolegu verdija ako je blizu da malo prokomentira,jer jako poštujem njegove iskaze i razmišljanja.S poštovanjem i sretno.

peyo

Ps.-svima stotke odlična razmišljanja.

peyo

vladimir9, 22.11.2010. u 11:26
znači sam sebi isplačuje na samo ove godine stečene dionice-cca-600000 kuna od dividende

Bez uvrede ali ovo je već presmiješno, dobro da niste napisali da se Viro sprema preuzeti sam sebe.
Da mi je vidjeti kako ta novčana transakcija izgleda kada sami sebi plaćaju. [lol]
..odma im ide prijava za pranje novca.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

New Report

Close