VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nekakva dividenda se spominje u iznosu od 14 kn/dionici.
zna li netko kakva je procedura oko toga?
moram li ih odregistrirati sa investora/staviti na sda?


nekakva dividenda se spominje u iznosu od 14 kn/dionici. zna li netko kakva je procedura oko toga? moram li ih odregistrirati sa investora/staviti na sda?

nemoras

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

dobit od 90 mil je losa,npr,ingra ima 70 mil i to je super itd,

Stvari nisu onakve kakvima se čine...

Coca cola je prosla,a izvjesce kao lose a sto bi vrijedilo da je i bolje
pametno su ostavili dobit za bilja vremena jel ima netko jaci

Stvari nisu onakve kakvima se čine...

@cipp

Badava vam to kolega jer tu su sad “ulagači” koje je samo zanimalo ovo
izvješće od jučer a sutra za njih ne postoji. Ti “ulagači” vam dobro znaju kako
treba poslovat uspješna firma jer su to naučili traydanjem na burzi ili možda
koji radi u knjigovodstvu…

ovi sto su prodali su bas bas PANICARI

Certifikat za dobavljača Coca-Cole u Hrvatskoj i Srednjoj i Istočnoj Europi Viro je dobio u siječnju 2008. Budući da certifikat obuhvaća kristalni i tekući šećer, osim Coca-Coli Hrvatska Viro ima mogućnost plasmana šećera svim Coca-Colinim tvrtkama u regiji.

Ovaj dio izvještaja očito nije važan za naše ulagače,a dobit od 90mil i da ne spominjemo…..

Ako zarada nije min. 70% po GFI onda to nije firma već gubitnik……[lol] [lol] [lol] [lol]

ma narode sve ce biti ok s viro
ako nece biti s njim onda nece s nicim
ali sto mene najvise pali, ono sto sam
nazvao hranjenjem na 1200 par dana
prije GFI, znaci da je netko znao GFI
prije svih, fuj
ali sad treba cekati kad ce pocet kupovina
nazad jer mislim da ce 1Q biti opet
sasvim solidno, a netko ce ga opet znati
unaprijed

promaknulo mi je za Coca colu jer moze neko stavit hyper link gdi je to objavljeno

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Jedino loše u ovom izvještaju je povećanje u jednom kvartalu broja dioničara
sa 1200 na 2500, što se vidi iz priloženog na trgovanju.

Izvor: http://www.pioneer-investors.com
26/11/2007
Viro Sugar signs deal with Coca-Cola

In the first half of 2008, Viro sugar refinery will sign an agreement to become the supplier for Coca-Cola, the world’s best-known producer of non-alcoholic beverages. The proceeds from the agreement for Viro sugar refinery are estimated at EUR 50mn per year, ‘Croatia Today’ reports.
Since neither Viro nor Coca-Cola Hellenic Bottling Company (one of Coca-Cola’s key bottlers in the world) were ready to comment on it, Business.hr portal talked to a source close to the company. Coca-Cola HBC merely said that the issue of suppliers is a very delicate one for Coca-Cola and no information on this can be revealed.

Viro sugar refinery has been preparing for the deal for a year and a half; because of Coca-Cola’s strict rules, Viro has invested EUR 3-4mn in equipment. A recent inspection from Coca-Cola showed that only a few minor conditions are to be met in order to obtain the required certificate. Viro could be producing 90,000 tonnes of liquid sugar for Coca-Cola alone – a job worth more than EUR 50mn every year.

Viro’s entire annual production – some 60,000 tonnes – is currently exported to the EU market. This quantity cannot be exceeded because of the quota for exporting sugar into the EU – in the Croatian case, it is 180,000 tonnes (60,000 tonnes for each of the country’s three refineries). From now on, the whole quantity will be shipped to Coca-Cola instead of to current EU clients. Switching to the new client would bring the refinery EUR 17mn. Viro will also be Coca-Cola’s first certified regional supplier of sugar.

http://www.secerana.hr/default.aspx?id=213

Certifikat za dobavljača Coca-Cole u Hrvatskoj i Srednjoj i Istočnoj Europi Viro je dobio u siječnju 2008. Budući da certifikat obuhvaća kristalni i tekući šećer, osim Coca-Coli Hrvatska Viro ima mogućnost plasmana šećera svim Coca-Colinim tvrtkama u regiji.

….


ma narode sve ce biti ok s viro ako nece biti s njim onda nece s nicim ali sto mene najvise pali, ono sto sam
nazvao hranjenjem na 1200 par dana prije GFI, znaci da je netko znao GFI prije svih, fuj ali sad treba cekati kad ce pocet kupovina nazad jer …
mislim da ce 1Q biti opet sasvim solidno, a netko ce ga opet znati unaprijed

Pa i svi mi koji imamo ovu dionicu već sada znamo da će 1Q biti jako dobar. Ne trebaju nam insajderske info za to… [smiley] pa zahvaljujući ‘slučajnim prolaznicima na Burzi’ i poluobrazovanim parainvestitorima koji panično prodaju (kao da je Viro pred stečajem ??) eto, sada možemo i dokupiti jeftinije. [cool]
Nego, za kada je točno zakazana Skupština?

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Kako to da je VIRO rasao +21,48 % u godini dana, a GFI je u gadnom gubitku.???
Čini mi se da će se to uskoro iznivelirati.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Kako to da je VIRO rasao +21,48 % u godini dana, a GFI je u gadnom gubitku.???
Čini mi se da će se to uskoro iznivelirati.

Očekivanja kolega očekivanja novih ugovora i budući razvoj firme.
Znate li koliku težinu ima ovaj ugovor sa Coca-Colom, hehe, mogli bi popraviti sliku dobiti u rasponu od 30-50 % sljedeće godine! To su njihova očekivanja u svakom slučaju pa sad vi izračunajte koliko Viro uistinu vrijedi.

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

New Report

Close