VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


asdfgh123: ” Ima li snage Viro da preuzme Sladoranu Županja? ” ima…..inace imas tekst o tome vec se pisalo, cini mi se 6 mj prosle godine..ili peti, malo kopaj!izrazili su zelju da bi je preuzeli i da imaju kapitala za to!govorilo se da bi u to usli s ipkk ali su naglasili da mogu sami…robic je dosta jak igrac uopce nesumnjam da zaista to mogu!inace imaju u jaku potporu banaka sto se vidi u top 10…sve najace banke u hrv[cool]

Kolko se sjecam neki ugovor o poslovnoj suradnji je vec potpisan s IPKK!?

ddarioo:
“Za programe poticanja poduzetništva u proračunu za ovu godinu ukupno je rezervirano 1,87 milijardi kuna, što je povećanje od 25 posto u odnosu na 2007. godinu. Od toga je izvoznicima namijenjeno 247 milijuna kuna (povećanje od 21 posto), a za razvoj poduzetništva planira se utrošiti 712 milijuna kuna (što je povećanje od čak 66 posto). Posebni programi za povećanje konkurentnosti domaće privrede dobit će oko 130 milijuna kuna, što je povećanje od 48 posto”

Odlicno razmisljanje, svaka cast. Inace 72% portfelja mi je u viri a 28% u ipkk. Mislim da bi Vam ovo trebalo reci koliko ocekujem od ove tvrtke u ovoj godini. Hoce li se moja predvidjanja pokazati tocnima vrijeme ce pokazati.

1)koji su uvjeti dobijanja dividende tj kada treba imati dionice da bi se dobila dividenda?

nikao da dodjem do prosječne cijene po kojoj sam kupio dionice vire(1437kn).

Evo 1 file u prilogu pa pogledajte malo što čeka VIRO!!!
A pogledajte i ostale u tablici pa onda procjenite podatke sami!!!
[thumbsup][color=blue][/color]

Preokret u SAD-u kakav sam i ocekivao pod brojem 7. Split009 analiza ti je osrednja ali si nekako pogodio pravu ocekivanu vrijednost Vira ove godine. Kao sto sam i rekao spekulanti ce u ponedjeljak kupovati po 1400kn.


Evo 1 file u prilogu pa pogledajte malo što čeka VIRO!!! A pogledajte i ostale u tablici pa onda procjenite podatke sami!!! [thumbsup][color=blue][/color]

Kolega sve bi bilo super samo da ste Viro usporedili sa kompanijama iz sektora, ovako usporedba ne vrijedi nista.
[undecid]

ja bi se dodao na dobit vira po kvartalima….usporedite dobiti iz 2006 u odnosu na 2007, a pri tome dobro pogledajte dobit 4Q iz 2006…i recite mi sto mislite sto nas ceka u 4Q 2007….[proud]..bojim se pomisliti..koliko je kolaca pojedeno za bozic i novu godinu…mi smo doma potrosili oko 10kg secera…[smiley]

OBAMA................SPASITELJ

Koliko je bila dobit u prva tri kvartala 2006,a koliko u zadnjem kvartalu?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

2006g

1Q-11.179
2Q-11.051
3Q-27.347
4Q-67.434

2007g

1Q-21.062
2Q-32.453
3Q-51.043
4Q-vjerujem oko 100

OBAMA................SPASITELJ

Hvala

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

to bi trebalo bit dosta za 2000kn?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

najmanje 2000…sad je 1800 realno…i to 1/1…plus dokap, plus prosirenje tvrtke odnosno povecanje proizvodnje, o cemu se jako malo govori, a i ugovor s coca colom

OBAMA................SPASITELJ

ima clanak o navodnoj privatizaciji sladorane u glasu slavonije [thumbsup]

Vaš komentar na ovaj tekst

24.2.2008
GRADSKI VIJEĆNICI ŽUPANJE AKTUALIZIRALI PITANJE PRIVATIZACIJE SLADORANE
Ulica šuška o tihoj privatizaciji, a političari neinformirani

ŽUPANJA – Predstojeća privatizacija Sladorane jedna je od središnjih tema koja zaokuplja županjske političare, te stoga nije čudno što je o tome bilo riječi i na posljednjem aktualcu Gradskog vijeća. Tako se Ivica Šarić iz HNS-a zanimao u kojoj je fazi privatizacija županjske Sladorane. Naime, Šarić je podsjetio na to da je još prije godinu dana na sjednici Gradskog vijeća Županje oko privatizacije šećerane postignut konsenzus svih političkih stranaka u gradu. Od Vlade je zatraženo ustupanje 25 posto plus jedne dionice lokalnoj samoupravi, odnosno Gradu Županji, 25 posto radnicima prema diskontnoj cijeni, isto toliko predviđeno je za strateškog partnera koji će prepoznati viziju razvoja Sladorane, dok će preostalih 13 posto biti izlistano na burzi. Iako je zahtjev upućen još početkom veljače prošle godine, nikakav odgovor još nije stigao, rekao je Šarić. “Riječ je o vrlo osjetljivom i važnom pitanju za naš grad i za uposlenike i kooperante ovog značajnog gospodarskog subjekta. Prošlo je dosta vremena i vijećnici ne znaju što se trenuta;no događa u Sladorani. Po gradu se šuška da se tamo provodi tiha privatizacija, mijenjaju se predsjednici uprave, nadzornog odbora. To je donekle i razumljivo, jer država je većinski vlasnik Sladorane, no možemo postaviti pitanje hoće li lokalni HDZ preuzeti svu odgovornost za događanja u županjskoj šećerani, jer iz njihove stranke je i predsjednik Uprave, ali i Nadzornog odbora “, upitao je Šarić. Odgovarajući na vijećničko pitanje, županjski gradonačelnik koji je prije desetak dana preuzeo i dužnost predsjednika Nadzornog odbora županjske Sladorane Davor Miličević, poručio je kako se privatizacija Sladorane očekuje u sljedeća dva do tri mjeseca prema već poznatom modelu koji je Gradsko vijeće tražilo, i u kojem će Gradu biti ustupljeno 25 posto plus jedna dionica te tvornice. “Znamo da je riječ o vrlo značajnom gospodarskom subjektu čija je kvalitetna privatizacija od velikog značenja kako za uposlenike ove tvrtke, tako i za cijeli grad i županiju i ona će sasvim sigurno biti kvalitetno obavljena i na dobrobit svih nas odrađena”, zaključio je Miličević.

New Report

Close