VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


genera preuzima imunološki zavod,pozdrav

http://www.seebiz.eu/genera-spasava-imunoloski-zavod/ar-37139/

Nije mi jasno zašto je Imunološki zavod u takvim problemima a gotovo da je monopolist na tržištu, mislim da bi se poslovanje i te kako moglo srediti a i ostvariti sinergija u slučaju da Genera to preuzme.

Izjava Hanžekiovića:
"U Generi imamo vrlo razvijen farmaceutski dio, pogotovo cjepiva – u cjepivima za piliće smo jedan od pet najvećih proizvođača na svijetu. Paralelno smo ušli i u humanu, u generičke lijekove s kojima ćemo sredinom ove godine krenuti u prodaju, a jedan dio ćemo raditi sa Pfizerom. Treći dio je dragulj gdje nikada ne znate što će biti – tvrtka Genera istraživanja, koja ima 22 patenta Slobodana Vukičevića."

prošlo godine u ovo doba je trezor kupovao i dosta digao cijenu, ne znam je li to u sklopu nagrađivanja i je li to u planu i ove godine..

mišljenja sam da će veterina(draže mi je tako zvati 😀 ) eksplodirati u godinama što dolaze jer marljivo rade i imaju dobre rezultate i dosta dobro se drže na stranim tržištima,ja nemam mnogo dionica,mada mislim da ću počako još nadokupit i držat ,nije nagovor na K/P pozdrav svima

eksplodirati? je li to misliš otići u bescijenje ??!!

Strašno je P/E visok!

Što više dobrih vijesti za Generu cijena sve niža
Još sad kad krene prodaja generičkih lijekova i rast prihoda, nadajmo se još povoljnijim cijenama


Strašno je P/E visok!

Istina. Al zašto? To izgleda loše, ali ne bih rekao da je to nužno loše, već mislim da se od Genere jako puno očekuje.
A osim toga, P/S i P/B su vrlo niski.

Osim toga, ni financijski pokazatelji nisu sve. Dugo sam vagao i ovih dana sam bio u šopingu.
A ono što je prevagnulo je dio Hanžekovićeve izjave: "…Ali, mene priče o stečaju ne zanimaju, mene zanimaju cjepiva…"
Tip je zakon.
[thumbsup]

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Financijski pokazatelji za 2011.godinu su dobri.Iz Bilance se da isčitati da društvo ulaže u dugotrajnu nematerijalnu imovinu (koncesije,patente,licence..) kao i u materijalnu imovinu(nekretnine).
Također kratkotrajna imovina raste, prihodi rastu….
Dovoljno je pogledati prosječnu plaću Genere iz čega se vidi da drže i do ljudskih resursa, sve u svemu kad se sagleda strategija za budućnost, mogu samo žaliti što nemam dovoljno keša za kupnju ove dionice.Ovo nije nagovor na kupnju i posjedujem dionice Genere.

kakav forum, oni koji su unutra drukaju za gore, oni koji su vani drukaju za dolje… smiješno

U što sam se uvaljao ovdje…..dovraga i bestraga……
Jedan pogled na bid je dovoljan za……. [bye]

ma netko iskorištava paniku na tržištu da jeftino kupi, jedan igrač se stalno igra…


U što sam se uvaljao ovdje…..dovraga i bestraga……
Jedan pogled na bid je dovoljan za……. [bye]

Za utjehu pogledaj bid KOEI , zaslužuje li on takav bid i to pred dividendu i naspram svih rezultata društva!

+14,85 [smiley]

21,62 točnije, ali neće opstati do kraja dana.
Ali jeftin je VERN, a niti nije jedini.

New Report

Close