TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jedva čekam Purkov odgovor na ovakav diletantski nastup iz tankerske. Tko je Mario Pavić i tko stoji iza njega kad se usudi javno preispitivati i imovinu drugih.

Ponudu Jadrankapitala ne želimo komentirati. Gospodin Miroslav Jeličić Purko stoji iza te tvrtke u zadnje vrijeme agresivno nastupa u javnosti, a njegove ničim izazvane aktivnosti sve više liče na reket kojem je jedini cilj izvući maksimalnu korist za sebe osobno, pritom hineći zabrinutost za male dioničare. Za zapitati se je otkud pojedincu toliki novac za špekuliranje na burzi i tko stoji iza njega. Trenutno smo u konzultacijama s našim odvjetnicima da utvrdimo elemente kaznenih djela u njegovim aktivnostima. Svatko tko pozna Upravu i Nadzorni odbor Tankerske plovidbe zna da su im interesi ove kompanije ispred svega, a Državni ured davno je objavio reviziju pretvorbe i privatizacije Tankerske plovidbe, koja je potvrdila suglasnost sa Zakonom. Ukupan broj zaposlenika u grupi Tankerske plovidbe raste, a nadamo se da će tako biti i u budućnosti. Da je privatizacija išla po modelu kakav nam se čini da zagovara gospodin Purko, pitanje je bismo li danas imali Tankersku i kakva bi bila, rekao nam je direktor Mario Pavić.

http://www.zadarskilist.hr/clanci/05062016/dionice-zamijeniti-za-tng-ili-prodati-jadrankapitalu

molio bih forumaše da ne brigu našu brigu. kraj takve prijateljske i antropofilne uprave, kome uopće trebaju neprijatelji

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@katarina
moje isprike kolegice, uvidio sam da sam pogriješio kritizirajući Vas

Vi ste ustvari citirali navode iz teksta u Zadarskom listu…a ja sam reagirao brzopleto

..još jednom se ispričavam

Hm, počelo nabacivanje blatom. Zaista ne znam otkud Pavicu hrabrosti da se imenuje gubernatorom i stavi na celo “Komisije za ispitivanje porijekla imovine”? A očito je zaboravio kako se dijelilo sakom i kapom i koliko je desetaka milijuna kuna isplaćeno samo Mustacu kad je otišao s čela firme. K tome, ako je istina da knjigovodstvena vrijednost primjerice ne odgovara stvarnom ili približnom stanju vrijednosti imovine i obveza društva onda on čini izravnu štetu samom društvu jer kao odgovorna osoba nije poduzeo sve aktivnosti da realno i fer iskaze financijske rezultate odnosno NO-u i skupštini prezentira validna financijska izvješća.

Jos je čudnija izjava o konzultiranju odvjetnika za podizanje bilo kakvih kaznenih prijava jer je notorna činjenica da mali dioničar tražeći fer otpremninu zasigurno nije nanio štetu društvu već pozitivno utjecao na iskazivanje fer vrijednosti istog. Sama okolnost za isplatu jos nije ni nastala, pa ne razumijem ni čemu tolika nervoza u redovima uprave? Bojim se da netko počne istraživati sve njihove aktivnosti posljednjih 20-tak godina, a i ove recentne, da ce na površinu isplivati vrlo neugodni dogadjaji.

Racionalan i odgovoran upravitelj ne postupa ovako diletantski i zapravo je iznenađenje i dosta govori karakterno o samoj osobi.

Da skratim priču, ne vjerujem da ce mali dioničari ovdje proći kratkih rukava, naprosto jer financijski izvještaji ne lažu ili barem ne bi trebali jer su u ovakvom obliku prezentirani NO-u i dioničarima na skupštini. Osim, kažem ako su namjerno skrojeni da odražavaju lažno stanje i vrijednost imovine i obveza društva.

Ne znam, vidjet ćemo. No iz trenutne situacije treba biti strpljiv i prepustiti da ako do toga dodje, represivni aparat i pravosudni sustav odrade sve zakonom predviđene aktivnosti i donesu validan pravorijek o vrijednosti.

Kome se ne čeka, može pristati na ponuđeno s jedne ili s druge strane, iako je prilično jasno koja strana u ovom i ovakvom kontekstu vise nudi za dionicu.

trezor je lijepo mezio…
3. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. (44952903763) (1/1) 3.610 0,65% Osnovni račun +2.446 kom

Očito je Jadran Kapital zakasnio par dana sa svojom ‘kontraponudom’ po 700 kn.

cca. 8000 im još fali

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


cca. 8000 im još fali

i što onda?



cca. 8000 im još fali

i što onda?
[/quote]

onda će ponuditi 700 kn i busati se kako su fer i pošteni i čuvaju svoje dobro ime.

i onda će oni koji nemaju novac i živaca uzeti to.

i onda će oni koji imaju novaca i živaca pobijati to na sudu dokazujući da pravična naknada kod dionica koje ne kotiraju može počivati samo na revizorskoj procjeni. a to nije 700 kn.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://radio.hrt.hr/aod/pomorska-vecer/165446/

Pavić opet o poštenju 😂 ..od 0:37:45

Koliko ovdje pameti ima?????
Tankerska kupuje u trezor i to je ok, ali da netko to proda po 630 kn a ima ponudu i na 700 sa druge strane, stvarno bi trebao svatko posjetiti čovijeka u bijeloj kuti….
da se javi brokeru može ih prodati odmah po 700….
OOO – Ovce Ostaju Ovce

http://www.057info.hr/gospodarstvo/2016-07-15/tankerska-uz-dobit-od-1185-milijuna-dividendu-dijeli-iz-zadrzane-od-prije-10-godina

Ispali iz Top 10:
x STANOVI JADRAN D.O.O.
x JADRAN KAPITAL D.D.
x JELIČIĆ-PURKO MIROSLAV
x KAMBER HELIO
x FRANULOVIĆ DAMIR

29.6.2016. HITA-VRIJEDNOSNICE D.D. 1610 kom. 0,29%
6.7.2016. HITA-VRIJEDNOSNICE D.D. 13332 kom. 2,39%

Poziv na Glavnu Skupštinu je objavljen u Narodnim novinama br. 64 od 13.07.2016.

A i u top 10 su stvari presložene;
1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. (14473963654) 519.104 92,94 Osnovni račun
2. HITA-VRIJEDNOSNICE D.D. (32998446701) 13.332 2,39 Skrb. račun
3. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. (44952903763) (1/1) 4.022 0,72 Osnovni račun
4. KEMIKA D.D. (38181641213) 800 0,14 Osnovni račun
5. TOMASOVIĆ BOŽICA (45081861713) 477 0,09 Osnovni račun
6. ŽUPANIĆ BORIS (05515248327) 444 0,08 Osnovni račun
7. LUKMAN ANICA (88422621725) 300 0,05 Osnovni račun
8. BOGDANOVIĆ ZORAN (67789051313) 274 0,05 Osnovni račun
9. KOVAČIĆ MARIN (25365248951) 263 0,05 Osnovni račun
10. CICVARIĆ ANKA (74449535702) 251 0,04 Osnovni račun

Dividenda 43 kune za dio dobiti iz 2006 i 7. A dobit koju ce zadrzat iz prosle godine 213 kuna po dionici. Nije lose. A neki su ovo prodavali po 300.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@Frankie

u ovih 13332 su i onih 503 ?

New Report

Close