TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://finance.yahoo.com/q?s=tnk%5Bemo_palacg%5D


http://finance.yahoo.com/q?s=tnk%5Bemo_palacg%5D

Pa naravno, ako su vozarine visoko onda i cijena dionice raste. Ali ne i ovdje. A bit će, valjda.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vozarine i dalje rastu;
Baltic Tanker Dirty Index (BDIY)
Jan.13.2014 : 1053
Jan.14.2014 : 1090
Vaš link …


ko će preskočit ovoga sa 249 komada na 350 kn?? kojim se volumenom ovde trguje to će ić malo teže..

Evo popanan taj na 350.[emo_smijeh]

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jako lijepo iako sam bio skeptičan. Što se mene tiče samo neka udaraju po asku..

Jako lijepo:

Baltic Handysize 724 (-0.14%)
Baltic Dirty Tanker 1,142 (+4.77%)
Baltic Clean Tanker 611 (+0.33%)

koliko bi mogla biti vrijednost dionice uskoro[emo_smijeh][emo_novac]


Jako lijepo:

Baltic Handysize 724 (-0.14%)
Baltic Dirty Tanker 1,142 (+4.77%)
Baltic Clean Tanker 611 (+0.33%)
[/quot


koliko bi mogla biti vrijednost dionice uskoro[emo_smijeh][emo_novac]

Jako lijepo:

Baltic Handysize 724 (-0.14%)
Baltic Dirty Tanker 1,142 (+4.77%)
Baltic Clean Tanker 611 (+0.33%)
[/quot

uskoro ti je relativan pojam, ovisi šta misliš pod uskoro… 1 mjesec ili 3 mjeseca…?? ja bi recimo volio šta kolega randopph kaže, 600 kuna do sredine godine, ako Bog da i više.. 🙂 🙂

ja sam na 6 mjeseci hold tako sa se slažem [emo_palacg][emo_namigusa]

Flota im je:
4 VLCC
2 Suezmax
2 Aframaxa

Dakle, radi se o kompaniji koja ima samo tankere za prijevoz sirove nafte i to uglavnom najveće VLCC-ove koji su i u najvećim problemima.
Po mojim kalkulacijama NAV im je oko 92 mil USD, imaju 167 mil duga, pa im je dug/kapital (odnosno ovdje NAV) kako nas je kolega bigfoot učio, oko 181,52%.

No sve to im ne smeta da im tržišna kapitalizacija bude 75 mil $, što odgovara razini P/NAV oko 0,82.
Da podsjetim, za TNPL koja je u mnogo boljem položaju P/NAV je oko 0,17, a da bi bio 0,82 cijena TNPL bi DANAS trebala biti 1236 kn. Dakle, danas, ali ja sam eto spreman čekati. Jasno mi je da na ZSE nema povjerenja, nema likvidnosti, nema razuma. Strpljen, spašen.

Da ažuriram malo situaciju sa DHT. Od citiranog posta napisanog 31.10. do sada DHT je narastao 17%, mcap narastao sa 75 na 88 mil $ (trenutna cijena 5,70$).
P/NAV joj je sada oko 0,96. Da bi TNPL bila na istom P/NAV omjeru cijena bi joj sada trebala biti oko 1450 kn. No kako burza u trenutku pisanja ovog posta ne radi, na potencijalnu realizaciju te cijene morati ćemo pričekati do sutra :):

Inače, ako mislite da sam pronašao najskuplju tankersku dionicu (DHT), jako se varate. Primjerice NAT se trži debelo preko NAV-a.
[/quote]

Čisto kao zanimljivost da navedem kako je DHT danas dotakao 7,98 a zatvorio na 7,88 usd.
Rast od 38% u odnosu na razinu iz gore citiranog posta, kada sam rekao da bi tadašnja cijena od 5,7 usd odgovarala cijeni TNPL od oko 1450 kn uspoređujući im P/NAV omjere. Rast od 38% doveo bi cijenu TNPL na 2000 kn!

Kao što rekoh ovo navodim više kao zanimljivost jer ne smatram da su kompanije posve usporedive. DHT-u je velika većina nosivosti u VLCC-ovima koje TNPL nema.
Također i NAV se u međuvremenu mijenjao (rastao), ali u različitom postotku zbog različite strukture flote i udjela duga, no svejedno po meni i ovo pokazuje veliku potcijenjenost TNPL i nakon što se uključe raznorazni diskonti zbog ovog ili onog razloga.


ja sam na 6 mjeseci hold tako sa se slažem [emo_palacg][emo_namigusa]

Ja sam hold do 1000 kn.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



ja sam na 6 mjeseci hold tako sa se slažem [emo_palacg][emo_namigusa]

Ja sam hold do 1000 kn.
[/quote]

ako bude sve po planu i više ćemo hold…[emo_namigusa]

New Report

Close