TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



DONAT 130 000 18.12.2009 WAFR STX WS 84 HESS

Nivoe ostavljam tehničarima, ali sam uvjeren da će 4q biti dosta bolji od 3q.

Od kud vam taj podatak kolega?

Fenomenalan je!
[/quote]

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=75608&Itemid=48

Na mediteranu 12 mjesec izgleda da će bit jako dobar

THENAMARIS TBN 80 000 11.12.2009 BSEA MED WS 160 CLEARLAKE

Uobičajeno, prodaja pobjegla kad je rastuci trend, sad je na 1790.

Bogami da,
A na kupnji svi se trgaju čiji će biti prvi nalog.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Mornaru gdje su brodovi tnpl, imaju li posla?

Kad stiže sljedeća novogradnja?

Zmiklic ima li kakvih novih cijena vozarina?
Donat 130k a ostali?

Glikos jesi jos u tnpl?

Oće li tnpl vratiti omjer 2:1 prema atpl?

Flota se širi, kapacitet raste, a omjer prema drugim brodarima sve manji.

Bdti?

Zašto više nema interesa za tnpl, još je uvijek u sastavu crobexa.

Kad će prva pozitivna blokada u brodara,već sam zaboravio kako to izgleda…

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Vidim jedino da ce 12 mjesec an Mediteranu biti dobar, posla za brodove sigurno ima, ostalo …..

HEIDMAR TBN 80 000 13.12.2009 BSEA MED WS 130 VITOL
MINERVA ZOE 80 000 13.12.2009 BSEA MED WS 127,5 LITASCO
EAGLE STEALTH 80 000 13.12.2009 BSEA MED WS 130 CLEARLAKE
PANAGIA ARMATA 80 000 15.12.2009 BSEA MED WS 130 CLEARLAKE

za Tankersku do daljnjega – bonaca, mada bi je bilo lipo vidit preko 2000 kn. [undecid]

sutra je novi dan.

realno, mislim da ce se tankerska pocet vrtit oko 2000 kad izbace 1Y izvjesce, koje ce nadam se biti pozitivno s obzirom da su vozarine tradicionalno vise u ovo zimsko doba godine. usporedjujuci ostale brodare, svi se oni prodaju na otprilike istoj razini p/e oko 8-9, s tim da se atlantska duze vrijeme prodaje iznad booka.

najslicnija poredba bi mozda bila sa ULPL, koja ima slicne pokazatelje kao tankerska p/e oko 6, a book oko 70%, s tim da su oni u problemima sa likvidnoscu, a i radni kapital je negativan zadnjih par godina.

usporedjujuci sve brodare, tankerska ima daleko najbolje pokazatelje zaduženosti i likvidnosti, a i omjer p/b i p/e. sto se trenutno dogadja i zasto trziste slabo "cilja" na tankersku nemam pojma, mozda neki znaju vise nego mi obicni, a i jako je tesko procijeniti zarade u ovim recesijskim vremenima, tako da mislim da ce trziste brodara stagnirati dok ne dodje godisnje izvjesce.

sto se tice novogradnji, gotovo je za 2009, a kad bi trebao izaci "kemikalac" kapaciteta 50.0000 dwt koji je planiran za 2010. nisam siguran.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

DONAT 22. prosinca u Bashayeru, ALAN VELIKI 23. prosinca u Novorosijsku, HRVATSKA 24. prosinca u Fosu, DUGI OTOK 22. prosinca u Falconari, KORNATI u Trstu, DALMACIJA 21. prosinca u Ras Lanufu, PETAR ZRINSKI 24. prosinca u Alžiru, SALI u Tartousu, FRANKOPAN u Zueitini, VELEBIT 21. prosinca u Callau, PRIVLAKA u San Lorenzu, NIN u Geelongu, MOLAT u Djendjenu, NOVIGRAD u Bejaia, DIKLO u San Lorenzu.
5.1.2009
Ovo je trenutni položaj brodova koji plove za tankersku.što se tiče ugovora, pratim ih na netu na:
http://reports.platou.com/wc2/WebForm1.aspx
znači ,kad tankerska sklopi bilo kakav ugovor, bilo kratkotrajni ili dugotrajni tu se može naći ruta svakog broda i cijena vozarina za te rute (ws).iz vozarina koje je proslijedio zmrklic može se zaključiti da su cijene otprilike:
32000-37000 $/danu za aframaxe.
S obzirom na pojačanu gospodarsku aktivnost Kine u slijedećim mjesecima, novi bulkići će doći u pravom trenutku.


Mornaru gdje su brodovi tnpl, imaju li posla?

Kad stiže sljedeća novogradnja?

Zmiklic ima li kakvih novih cijena vozarina?
Donat 130k a ostali?

Glikos jesi jos u tnpl?

Oće li tnpl vratiti omjer 2:1 prema atpl?

Flota se širi, kapacitet raste, a omjer prema drugim brodarima sve manji.

Bdti?

Zašto više nema interesa za tnpl, još je uvijek u sastavu crobexa.

Kad će prva pozitivna blokada u brodara,već sam zaboravio kako to izgleda…


Hvala što si me se sjetio kolega Optimist, naravno još uvijek sam u TNPL, nemam nekih posebnih zapažanja ovih dana. Osobno mislim da je TNPL trenutno najpodcijenjeniji brodar na ZSE i to prvenstveno zbog slabe likvidnosti na ZSE, a ne zbog firme ili stanja u sektoru.

TNPL zaista JE definitivno najpotcjenjeniji brodar… preporuka malima i srednje malima: ako ste izdržali do sada, svaka čast, dolaze bolja vremena, strpljenje će vam se isplatiti… pozdrav!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

evo članak u danešnjem liderpressu o tankerskoj.malo je veći pa čitajte
http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=91361


evo članak u danešnjem liderpressu o tankerskoj.malo je veći pa čitajte
http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=91361

Hvala za odličan članak kolega! Ovaj članak nam govori koliko je veliki potencijal TNPL i kako je lijepa perspektviva pred ovim brodarom, zato mi i nije teško biti unutra bez obzira na trenutne cijene ove dionice.

Baltic Exchange Dry Index 4107 UP 45
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6655 UP 15
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3928 UP 98
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2382 UP 14
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1182 UP 12

mala promjena u top 10, a nitko ni da spomene…

New Report

Close