TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


TNPL zaista JE definitivno najpotcjenjeniji brodar… preporuka malima i srednje malima: ako ste izdržali do sada, svaka čast, dolaze bolja vremena, strpljenje će vam se isplatiti… pozdrav!

tako je…ako vas ne delistiraju s burze, a što bi, obzirom na % koji imaju, mogli bez problema napraviti [embarass]

Ovdje upišite svoj komentar…

idući tjedan će bit bolje...

Baltic Dirty Tanker 752 (+1.48%)

Sudeći po ovome 4Q ne bi trebao biti loš…da,da, znam da to nema nikakvog utjecaja na cijenu dionice i bolje da nema,barem još godinu-dvije,dok ne rasprodam USA stocks pa opet u lijepu našu… 🙂
Ako ovdje uopće nešto ima budućnosti to su brodari,posebno TNPL.

"Only dead fish swim with the stream"

i ja se nadam pozitivnom 4q. naprosto mi je odvratna ova nasa burza, ako uopce ista na njoj valja onda su to brodari koji posluju 100% u inozemstvu, ali i njihova cijena pada kao pod utjecajem 5 gravitacija zajedno s ostalim firmama koje kotiraju tu, a posluju u RH ili nedaj Boze Bih i ostatku balkanskog dvorišta.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Ja vidim tnpl ovim tempom na 1200kn do nove godine. Očito da dionica ne vrijedi.
Jer da imalo vrijedi netko bi uložio u nju. Pa pogledajte usporedbu koju je ivedome postao za stanje prije 6mj. I danas.
Imaoci tnpl su izgubili veliku lovu.
Toliko od mene o ovoj velikoj firmi-sramota!

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


i ja se nadam pozitivnom 4q. naprosto mi je odvratna ova nasa burza, ako uopce ista na njoj valja onda su to brodari koji posluju 100% u inozemstvu, ali i njihova cijena pada kao pod utjecajem 5 gravitacija zajedno s ostalim firmama koje kotiraju tu, a posluju u RH ili nedaj Boze Bih i ostatku balkanskog dvorišta.

Ma neka pada,da barem na 1000kn dođe,nema žurbe,sve će doći na svoje mjesto…

12/15/09
Baltic Dirty Tanker 765 (+1.73%)

"Only dead fish swim with the stream"

Blago se vama,i večini forumaša, na svim temama ista priča:neka pada, što niže to bolje,da mogu dokupiti.
Svi veliki znalci vjerovatno u keš poziciji. Uzmeš temu što sam danas tržio, dođeš do milionske cifre prometa,a crobex cijeli jedva skupi 13mil. Izgleda samo forumaši trguju. Sve milijarderi,svaki dan samo dokupljuju. Interesantni milijarderi što život provode na poslovnom forumu. To im je najveći gušt u životu.
Ovdje se samo druka i pišu laži.
Neka pada… Al sve što sam vam htio napomenuti da je tnpl 65% od dna u ovaj krizi a recimo atpl na 120% od dna u ovaj krizi pa ako se nastavi ovaj trend na tnpl,tj da tone dvostruko brže od atpl oče vas i dalje veseliti što pada?
Omjer je nekad bio 1tnpl=2.2atpl
Sad je 1tnpl=1.55atpl

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Sigurno da ima navlačenja na forumu ali meni to zaista nije bila namjera,niti nisam milijarder niti veliki znalac.Nego jednostavno mi je 80% portfelja u USA gdje sam u jako lijepom plusu koji i dalje raste.
Žao mi je što nisam i 100% u američkim dionicama ali sad je prekasno za to.
Dakle meni odgovara pad hr tržišta radi dokupa jednog dana.
Za razliku od većine na ovom forumu ja nisam nikakav špekulant nego dugoročan igrač.
Što se tiče TNPL i dalje vjerujem u ovu dionicu,i nije me briga za ATPL,ovo je tržište totalno iracionalno i u kaosu kao i naša mila nam država i jednostavno treba vremena da se stvari iskristaliziraju.

"Only dead fish swim with the stream"

ma i mene je nekoć radovalo što pada cijena, jer računam, dokupit ću pa će prosjek biti niže. međutim, izvori su presušili, a ruku na srce tnpl i nije jeftin s obzirom da košta 1600 kuna. fundamentalno gledano, dionica je jako podcijenjena, međutim treba odnekud i iskopati 3200 kuna ako bi kupio 2 dionice po toj cijeni, što s obzirom na ovu krizu i nije baš malo, iako bi ja rado kupova. Radi se o tome da je vlasnička struktura tu jako čvrsta, silba ima preko 80’%, a sama tankerska d.d. jos 11.000 dionica. Uzme li se u obzir da upravi apsolutno nije u interesu raditi stock split radi eventualnog povećanja likvidnosti i mali free float nije ni čudo da ruke nekim manjim investitorima drhte i da prodaju uz gubitke kako bi eventualno pokupili profit na nekoj bržerastućoj dionici. Triba smao pogledati promet zadnjih misec dana koji možda jedva doseže milijun kuna, a trguje (uglavnom prodaje) se svaki dan po 30 – 50 tisuća kuna… malo.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

ja sam malo pomalo dokupljivao, 4-5 komada, pa valjda će doći dan kad će se to isplatiti, obzirom da je firma stabilna, a draže mi je imat TNPL nego mnoge druge.

sutra je novi dan.

Hebiga optimist, ne znam što očekuješ da napišemo, nema razloga za ovakav pad obzirom na poslovanje i fundamente. Moj je prosjek 2400 , i drzim, pa kud puklo.

kao što vidimo, vlada opća nezainteresiranost.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.


Ja vidim tnpl ovim tempom na 1200kn do nove godine. Očito da dionica ne vrijedi.
Jer da imalo vrijedi netko bi uložio u nju. Pa pogledajte usporedbu koju je ivedome postao za stanje prije 6mj. I danas.
Imaoci tnpl su izgubili veliku lovu.
Toliko od mene o ovoj velikoj firmi-sramota!

-Nisi izgubio dok nisi prodao,za dugoročne igrače svakako prilika za dokup.
-Imaoci nisu izgubili lovu.
-Ja nisam ništa izgubio, a duboko sam uvjeren da ću kad budem prodao, biti na dobitku.

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont


Ja vidim tnpl ovim tempom na 1200kn do nove godine. Očito da dionica ne vrijedi.

bome, skoro pa si i dobro reka. danas već na 1480. e moj pesimizme i močvaro od zse… 🙂

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Možda bude i niže od 1000 , budemo vidjeli?

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

New Report

Close