TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo izgleda nekako ovako:

Na 75 kuna je – prodajte nam.

Na 80 kuna je – molimo Vas, prodajte nam.

Znači, treba samo lijepo zamoliti i želje će biti ispunjene. 🙂

Zanimljiva situacija bez daljnjeg….trenutno očigledno ne žele dati više od 75 kn ali ostao im je još jedan fond koji za sada čini se ne želi prodati po 75 kn a bez njega ne mogu do 95 %.

Tko će tu izvući deblji kraj,baš zanimljivo!?

Zanimljivo je da se iznad njihovog naloga konačno pojavio i onaj kojega sam očekivao. Nije me razočarao, jer bilo je skroz logično da se takav netko pojavi.

Mislim da je indexni koji mora kupovati kad dionica raste.

To šta sada kupuje po 75,20 će poslije moći objesiti mačku o rep

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Da li je nam je ovo više uopće bitno?

Gvajana isplivala kao značajan proizvođač nafte za EU  koja se na sve moguće načine trudi pronaći nerusku naftu na svjetskim tržištima.

 

… “Sve veće potrebe za uvozom sirove nafte u EU, koja dolazi s tržišta različitih od ruskog, dovodi proizvođače poput Gvajane u žižu. Ovaj razvoj događaja već dokazuje da nudi poticaj u određenim klasama tankera.  U svom posljednjem tjednom izvješću brodski posrednik Gibson rekao je da je “od početka proizvodnje nafte 2019. Gvajana u stalnom uzlaznom trendu u pogledu izvoza sirove nafte. Veliki skok u izvezenim količinama vidljiv je od travnja 2022. jer je južnoamerički proizvođač povećao svoju proizvodnju. Zemlja postaje sve važniji izvor budućeg rasta proizvodnje. Procjenjuje se da Gvajana ima povratne rezerve od približno 11 milijardi barela, a to bi se moglo dodatno povećati kako se bude dolazilo do novih otkrića u moru. Ovogodišnja geopolitička kretanja učinila su još važnijom budući da tradicionalni kupci ruske sirove nafte sada traže alternativne opskrbe, a Gvajana je u dobroj poziciji proširiti svoj tržišni udio u potrošačkim regijama poput Europe i Dalekog istoka. Kako bi razvila svoju naftnu industriju, Gvajana radi zajedno s konzorcijem poznatih međunarodnih partnera s već uloženih 30 milijardi dolara u smislu ulaganja”…

tin, 26.09.2022. u 15:03

Zanimljiva situacija bez daljnjeg….trenutno očigledno ne žele dati više od 75 kn ali ostao im je još jedan fond koji za sada čini se ne želi prodati po 75 kn a bez njega ne mogu do 95 %.

Tko će tu izvući deblji kraj,baš zanimljivo!?

Taj valjda čeka FI koji izlazi za mjesec dana, pa da vidi na koliko po novome  da procijeni svoje dionice.

Tankerskoj bi bilo jako pametno da cijelu priču zatvori i završi prije izlaska sljedećg FI  krajem listopada.

Sad je jasno da sve ovisi o erste oni drže još 10%….TPNG i intercapital su igrači od TPL tako da njihovih 50 000 komada možemo odmah pribrojiti TPL…za pretpostaviti je da su dokupili još ovih 100 000 komada u protekla dva dana….sve ukupno može se računati da su na 81%.

Meni ovo izgleda da neće skupiti 95 %.

 

Ako namole Erste banku da im proda, ili ih na prodaju stimuliraju ponudom većom od 75 kuna, pa pribroje još i Tankersku i Interkapital fali im još oko 330.000 dionica koje mogu kupiti jedino na burzi.

Dođe mi da dokupim još dionica po 75,20 kuna. Sada je već skroz izvjesno  da bih i na toj cijeni nešto zaradio. 🙂

tin, 26.09.2022. u 21:40

Sad je jasno da sve ovisi o erste oni drže još 10%….TPNG i intercapital su igrači od TPL tako da njihovih 50 000 komada možemo odmah pribrojiti TPL…za pretpostaviti je da su dokupili još ovih 100 000 komada u protekla dva dana….sve ukupno može se računati da su na 81%.

Mislim da neće davati više od 75 kn nego da će stavljati veliki kupovni nalog na toj cijeni dok god bude veće prodaje, a onda će se jednostavno maknuti

Ignore: KressoM, delux

Erste je samo banka skrbnik/depozitar, vlasnik dionica je PBZ/CO OMF . Dionice su ako se ne varam 2015 kupili po 65 kn tako da prodajom nece bit u gubitku ali ni dobit od 15 % za 7 godina i nije neka .

Neznam kojim su i jesu li OMF -ovi vezani nekim zakonom o ulaganju ali ni nije presudno jer i s njima TP nece prec 95% .

Svakako imaju izbor prvo ic na “zastrasivanje” sa prijedlogom o povlacenju sa zse a onda i sa javnom ponudom za ostale dionice da bi presli 95%.

Iskreno neznam koji im je motiv kupnje i sta mogu sa 75% ili sa 95 % sta nisu mogli sa 50 % ili koliko su vec imali ali to neka dionicari TP pitaju svoju upravu i NO.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Itekako je velika razlika posjedovati nečega pola  ili skoro sve. Duplo veća razlika.  🙂

već cca 940.000 …ovo je gotova priča

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Čini se da im je Erste prodao, ali za 78, a ne za 75. Dogovorili su se.  Sad jesu negdje na oko 90 %. Još im malo fali. Dignu li na 80 kuna ponudu sve su riješili.

Da sad im fali još oko 3%.

New Report

Close