TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ investimir

 

Biznis nema sentimenta.  Zato im preostale dionice koje žele treba prodati što skuplje.

Firma se sada zove Tankerska Holding GMBH i imaju 95,39 % dionica što znači da nisu istisnuli onih manje od 5 % dioničara. A pitanje je zašto to ne čine?   Čak su im prema javno dostupnim podacima  za 2020. godinu isplatili 42,21 kunu dividende, što je u odnosu na zadnju protrgovanu cijenu od 633 kune (6. svibnja 2016. g) visokih 6,67 %.  Moguće je da ide dividenda i za prošlu i ovu godinu.

U svakom slučaju, i ovdje idu na preko 95 %.

Sutra nas očekuju nova veselja i uzbuđenja. 🙂

 

https://www-firmenabc-at.translate.goog/tankerska-holding-gmbh_IkBE?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=sc

Ajmo o buducim mogucnostima.


Dakle, u doba najgorih vremena za product tankere, zbog korona virusa, TPNG je refinancirala svoje kredite, samim time morali su raditi procjenu flote. Tada je njihova vrijednost bila na samom dnu. Zbog toga su svoju dobit u toj godini prikazali ka gubitak, jer im je flota izgubila na vrijednosti zbog refinanciranja kredita.


Kad bi ove godine radili procjenu vrijednosti flote, ona bi bila mnogo mnogo veca, pa bi i book bia i duplo veci.


Sad, posto mislim da ce ovaj nalog od 100 000 komada stajati dok god ne skupe, zbog buducih mogucnosti moguce da ce i podignuti na visu cijenu. Zasto? Jer ce im tribati i vise od tih 100 000 komada, mislim da ce zeljeti tih 95 posto. Koje je misljenje vas imatelja, i ostalih, da li sutra prodati dionice, cekati visu cijenu, ili uopce ne prodavati(sto meni nije opcija jer ce ici vjv na delist, a ne nateze mi se i ceka preko Hite)?

Moje mišljenje je da ne treba prodavati dokle god na bidu budu značajni nalozi na 75 kuna.  Naročito ne treba prodavati ako se nad tim većim nalogom budu naslagivali  bid nalozi sa ponudom većom od 75 kuna.

Ne treba prodavati sve dok ne dođu do vrlo blizu 95 %, a to ćemo znati kada bude.

Jedina potencijalna opasnost je da kad istresu sve dobrovoljce po 75 kuna i budu blizu 95 % da spuste bid nalog naniže i potom objave da planiraju delist.  U tom slučaju će im po gotovo daj što daš principu panično prodavati svi oni koji ne žele ostati u delistiranoj dionici, a takvih nas je velika većina. Tada će ovi koji su se odlučili prodati po  75 kuna ispasti pametni, a mi koji smo čekali višu cijenu naivci. Ipak,  ne vjerujem da će u to ići  prije nego budu zaista  nadomak 95 %. A naročito u to neće ići ako se na burzionu pojavio još netko tko je krenuo kupovati da im pomrsi račune.

Vjerujem da ima i poneki vrlo sitni postotak  imatelja dionica koji to ne prate i zapravo uopće ne znaju što se ovdje upravo događa.  Kad stvari dođu na vrlo knap i tih 1 % mogu imati značaja.

 

Zadnji javno dostupan podatak je da je book na 70,74 kuna. S obzirom da su ovdje trenutno vrlo velika i prilično opravdana očekivanja jako dobrog nadolazećeg poslovanja, trenutna  realnija vrijednost je negdje oko 80 – 85 kuna.  Ne znam da li ćemo to dočekati, ali na 80 kuna bih bio vrlo napet da prodam. A vjerujem da bi na ponuđenih 80 kuna vrlo brzo skupili sve što žele.

Sačekajmo, sutra počinje tjedan novih uzbuđenja.

kada većinski ovako kupuje book uopće nije važan

Tu se čeka što će napraviti ovaj mirovinski koji još nije prodao.Bez njega im je 95% neostvarivo ako im je to cilj.

Saznat ćemo, samo još strpljenja.

Nažalost, sada je očito da im se nitko sa strane ne misli miješati u planove, da malo uzburka duhove. 🙁

Kad ovaj ode, stavit će oni novi bid sa 100.000 dionica. Pa tako dokle god bude išlo.

 

Po 75 jos malo pa nestalo. Tko je zelio zaraditi 100% mogao je. Preko toga je trazenje kruha pored pogace…

Tako je BabaLuji, 100% se slažem s tobom i kako sam rekao čestitam svima koji su ovdje zaradili, a najviše onima koji su strpljivo čekli 2 godine da cijena poraste

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Sačekajmo da vidimo promjene dioničara i koliko imaju bez ovoga od petka i danas.

OTP ako je pametan prodat će lijepo ovo što ima, uzeti zaradu i pozdravit se sa još jednom dionicom sa ZSE, jer pitanje je da li će poslije ponovno dobiti priliku prodati po ovoj cijeni.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Moguće je da će danas imati 8 milijuna dionica. Ali nisam baš siguran.

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/TPNG/ZPI-TPNG-7873dff9635be9c146239cb130a674f9.pdf

Po ovome, uključujući i današnju kupnju  imaju 7,1 milijun dionica. Fali njima još podosta. 🙂 Ako sam dobro izračunao.

New Report

Close