TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakve će biti vozarine u iduća 4 kvartala ne zna nitko. Ako ide recesija, pasti će i potražnja za naftom. To je sve nebitno.

Naravno da imaju lovu na računu. Ne znači da planiraju sve potrošiti na dionice Tpng.

Ja naravno ne znam što planiraju. Ovako na burzi bi jako teško skupili 95 posto.

Po mojo procijeni već sada sa onim što im je skupio intercapital imaju oko 92 %….još im treba oko 250 000 komada…ne znam hoće li ići na delist ili ne…za istiskivanje malih im treba 95% i čini se da je to plan….da li će otkupiti dovoljno po 75 kn…to je sad pitanje za one koji su ostali unutra….želim im bar 85 kn od srca.

Keša očito imaju. I stalno im pritječe. Da im je bilo samo do 75 %, već bi stali sa kupnjom.  Sada je očito da žele SVE. A očito je (mada i ne skroz sigurno)  da su sada aktivni na kupnji  na slobodnom tržištu burze. Preko koga god da to kupuju.

Da bi skupili 95 %, kada je zapravo i kraj priče,  treba im 8.296.668 dionica. Kada to skupe, mogu komotno u delistiranje i istiskivanje preostalih  5 % dioničara  i amen.

Još jedna je moguća opcija koja mi pada na pamet je da je  netko drugi kada je vidio koje su im  želje i namjere  počeo zadnjih dana na burzi kupovati još uvijek slobodne dionice i time ih onemogučiti da skupe 95 %. Ako to uspije, a možda i može jer za to sada više nisu potrebne silne desetine milijuna, u rukama drži jako, jako vrijedan paket dionica koje fale do 95 %.

Uostalom, tko skupi 436.669 dionica ima preko 5 % i ako ih ne želi prodati, drži Tankerskoj duboko zabijenu kajlu. A to je  po cijeni od oko 75 kuna za dionicu ukupno  cca 32,75 milijuna kuna. A neš ti novaca  ako im za taj paket u konačnim pregovorima možeš iskamčiti i 50 milijuna.

Vidjet ćemo što će biti drugi tjedan na burzi, ali ako  se dogodila ova opaka opcija nečijeg ulijetanja i miješanja u igru, cijena dionica na burzi će eksplodirati, a mene će samo uši spriječavati da se ne smijem oko glave. 🙂

S druge strane, ako i nije netko sa strane uletio u igru da im pomrsi račune, svejedno će morati u slobodnoj  kupnji još dizati cijenu da bi skupili 95 %.

 

Onaj paket od 100000 dionica na 75 kuna je od Tankerske plovidbe ili OTP indeksnog. Saznati ćemo kasnije.

Kad se sjetim kad smo po 38 kupovali, ima divnih prica na zse. Ulpl bulkeri + tankeri ali tu nije sreca jos pomazila kao ovdje.

Nove promjene u top 10.

Ne kupuje samo TP…

 

(uz napomenu…najvise kupuje TP 🙂 )

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

pero82, 23.09.2022. u 21:38

Nove promjene u top 10.

Ne kupuje samo TP…

 

(uz napomenu…najvise kupuje TP 🙂 )

 

Wiener je upao u top 10 jer su drugi ispali, nije ništa kupovao.

.

Interkapital skrbnički se povećao za svega 10.000 dionica u zadnja 3 mjeseca (od kada imam zadnju knjigu dioničara).

.

OTP indeksni kupuje ne zato što mu se kupuje, već zato što mora, to je indeksni fond, ima za cilj replicirati rast indeksa pa mora kupovati kada raste, a prodavati kada pada.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

tin, 23.09.2022. u 15:58

Vi kolegice Marielena stvarno pišete bez pokrića..delistiranje mogu napraviti ako imaju 75% a to već imaju…dakle ne moraju otkupiti više ništa a svima koji su protiv delista na GS moraju isplatiti fer cijenu ili ti tromjesečni prosjek dakle 75 kn.Da li će de listi biti ne znam ali ako žele mogu ga provesti.

 

Za delistiranje vam nije potrebno 75 % vec obicna vecina il 50% plus 1 dionica od  tri cetrvrtine temeljnog kapitala zastupljenog na g.s.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

I gdje ćete prodati dionice kad ih delistiraju? Možete si ih uokviriti na zid. Ili moliti boga da ih tnpl otkupa od vas za vrijeme vašeg ili njihovih života.

lucijan, žete i pojasniti ovo o delistu

 

čitao sam zakon 100 puta i dalje en razumijem

 

ptkm je delistana sa daeko manje od 75 posto. tek tada sam shvatio da ništa ne znam jer zakon je tako napisan da dosita nije lako shvatiti što jepisac htio reći

 

Odluka o povlačenju vrijednosnih papira s uvrštenja na uređenom tržištu


Članak 341.


(1) Glavna skupština društva sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, čiji su vrijednosni papiri uvršteni na uređeno tržište u Republici Hrvatskoj ili drugoj državi članici, može donijeti odluku o povlačenju dionica ili drugih vlasničkih vrijednosnih papira s uvrštenja na uređeno tržište.


(2) Odluka iz stavka 1. ovoga članka donosi se glasovima koji predstavljaju najmanje tri četvrtine temeljnog kapitala, zastupljenog na glavnoj skupštini pri donošenju odluke. Statutom se može odrediti i veća većina za donošenje ovakve odluke.


 

ovo zapravo znači da okupiš 50 plus 1 dionicu i onda ako tričetvrtine od tih 50 plus 1 glasa za, ode dionica

 

veelika svinjarija. summa summarum – DA JE TNPL HTJEL DELIST, TO JE MOGLA NAPRAVITI TEORETSKI I SA 50 PLUS DIONICA ŠTO J EBILA DRŽALA SVE OVE GODINE

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 24.09.2022. u 14:26

lucijan, žete i pojasniti ovo o delistu

 

čitao sam zakon 100 puta i dalje en razumijem

 

ptkm je delistana sa daeko manje od 75 posto. tek tada sam shvatio da ništa ne znam jer zakon je tako napisan da dosita nije lako shvatiti što jepisac htio reći

 

Odluka o povlačenju vrijednosnih papira s uvrštenja na uređenom tržištu


 

Članak 341.


 

(1) Glavna skupština društva sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, čiji su vrijednosni papiri uvršteni na uređeno tržište u Republici Hrvatskoj ili drugoj državi članici, može donijeti odluku o povlačenju dionica ili drugih vlasničkih vrijednosnih papira s uvrštenja na uređeno tržište.


 

(2) Odluka iz stavka 1. ovoga članka donosi se glasovima koji predstavljaju najmanje tri četvrtine temeljnog kapitala, zastupljenog na glavnoj skupštini pri donošenju odluke. Statutom se može odrediti i veća većina za donošenje ovakve odluke.


 

 

ovo zapravo znači da okupiš 50 plus 1 dionicu i onda ako tričetvrtine od tih 50 plus 1 glasa za, ode dionica

 

veelika svinjarija. summa summarum – DA JE TNPL HTJEL DELIST, TO JE MOGLA NAPRAVITI TEORETSKI I SA 50 PLUS DIONICA ŠTO J EBILA DRŽALA SVE OVE GODINE


 

Nisam strucnjak za ova pitanja, ali rekao bih da se to odnosi na tri cetvrine glasova prisutnih na skupstini. Dakle, ne tri cetvrtine svih dionicara.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Nije samo Petrokemija..imate puno primjera.

U zakonu je malo nejasno napisano..mozda ni moja pojasnjenja nisu jasna ali točno…Dovoljno vam je da na g.s. 75% glasa za delist ali ne od svih dionica vec od dionica koje su u tom trenutku na g.s. a g.s je valjana ako je 50% zastupljeno ( cak ako na prvoj nema kvoruma , moze se sazvat druga kad nije bitan ni tih 50% ..to bas nisam siguran ali nije nemoguce)

 

Pozdrav

 

 

svi smo mi Crobex

@ lojtra

Prodat ćemo ih prije nego ju delistiraju, i to kad bude skroz jasno da više neće rasti, a to će biti kad skupe  95 %.  U čemu je problem? Osim toga, sigurno ju neće delistirati prije nego skupe 95 %, jer gdje drugdje sada mogu skupiti još željenih dionica, tak da nema brige. A sve ćemo saznati na vrijeme.

To je ujedno i odgovor onima koji se brinu oko toga mogu li je,  pod kojim uvjetima i hoće li ju delistirati.

 

ako skupe 95 % onda idu na istiskivanje

ako ovo sve rade jer tpng imau nastupajućim godinama namlatiti ozbiljne pare uslijed embarga na rusku naftu, pa ne žele dijeliti, to je jadno i bijedno. isto su napravili stnpl tamo 15 ili 16, nesjecamse ali znam da su zavukli bili kajlu svim malima

 

kad su izlazili naburzi, obećavali su brda i doline – transparentnost, divka, dokap, dizanje vrijednosti za sve

 

šta su napravili – jedno velikkoništa

 

i sad kad bi mogli napraviti dokap i dući poslobanjei isplatiti divku, njimase anhusi stisli i zinula im strhažnica i ne daju nikom ništa, hoće sve za sebe

 

pevec je bio otprilike noga u tur, ovo je mars u pm uz smiješak. bijedno i jadno.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close