TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trial, 22.09.2022. u 15:22

Ako budu kupovali preko burze, bit će to prilično natezanje oko cijene dok ne skupe 95 %. U tom natezanju mali dioničari koji još uvijek drže dionice mogu samo profitirati.

 

Svoj deal danas možeš objaviti na tickeru

Što smo danas tržili!!!

 

 

Naprave dokap i ne trebaju više kupovati. S isključenjem malih što su i sami najavili.

Zašto bi uopće delistirali Tpng? Imaju jasnu većinu i rade što žele.

Da li su kupili ijednu dionicu direktno na burzi ovih dana?

Meni se otpočetka činilo da samo žele eliminirati nezadovoljne fondove.

Ali pričekajmo što će biti.

Nema logike da ju sa 20-tak % ili uskoro i bitno manje  free float dionica ostave na burzi. I TNPL su bili makli.  Nažalost, bit će delistirana.

Pojavio se, što je bilo i za očekivati, veliki nalog na bidu. Pitanje je samo da li je to nalog od TNPL ili nekoga drugoga (?), nekoga tko misli da će dionice kupljene po 73 kune kasnije skuplje prodati TNPL?

Uglavnom, krenuo je GRABEŽ  za preostalim dionicama koje još nisu u rukama TNPL. 🙂

Za TPL vam sve transakcije idu preko Intercapitala tako da su vam nalozi njihovi.Zvao sam prije neki dan u TPNG pa su mi objasnili da Intercapital radi sve ove velike transakcije u ime TPL.

Da li mi se čini ili Croatia Banka i OTP indeksni skupljaju TPNG?

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Tu treba obratiti pozornost na jednu stvar ako idu na delist. Ako ne prodate dionice na burzi da bi dobili pravičnu naknadu morate ići na GS na kojoj se izglasava delist i glasati protiv delistiranja…svako za sebe treba izračunati koji mu je trošak odlaska na GS i da li mu se to isplati.

 

Što ukoliko dođe do prestanka uvrštenja dionica na kotaciji burze odnosno delistiranja?

Ukoliko je društvo samostalno podnijelo zahtjev za ukidanje uvrštenja dužno je obeštetiti sve dioničare koji su glasali na skupštini dioničara protiv te odluke.

Ako su u veleprodaji kupovali po 75 kuna, u maloprodaji moraju platiti više. Nije sila, pa ćemo pričekati da vidimo razvoj situacije. Uvijek je moguće  dionice prodati prije delistiranja. Uglavnom, ispod 75 kuna teško će skupiti sve ono što još trebaju i priželjkuju.

Ako dignu  na 80 kuna, puno glatkije će  prikupiti željene dionice. Valjda sad još cijede nervozne na ovoj razini cijene.

Treba samo paziti na broj otkupljenih…ako su otkupili sve u Top 10 onda sada imaju 90% i treba uzeti u obzir da im intercapital skuplja i prodaje blokove ispod top 10….dakle trebaju sve dionice iz Top 10 plus oko 450 000 komada izvan top 10.

Ja mislim da delistiranje ovdje uopće nije opcija. U ovom trenutku to po ovoj cijeni niti ne bi mogli provesti.

Prije godinu dana htjeli su dokapitalizirati JDPL. Ta priča nije prošla pa sada idu u dokup Tpng. Prije toga su učvrstili svoju poziciju u firmi.

 

100.000 komada na kupnji na 75 kn?!?

Ignore: KressoM, delux

Vi kolegice Marielena stvarno pišete bez pokrića..delistiranje mogu napraviti ako imaju 75% a to već imaju…dakle ne moraju otkupiti više ništa a svima koji su protiv delista na GS moraju isplatiti fer cijenu ili ti tromjesečni prosjek dakle 75 kn.Da li će de listi biti ne znam ali ako žele mogu ga provesti.

Ne znam zašto ste tako zapeli za delistiranje 😂

Što imate od toga?

Naravno da mogu svima ponuditi 75 kuna i delistirati firmu. Što bi time dobili i koliko bi ih to koštalo?

Ja naravno ne znam da ne idu na delistiranje, ali nije to sigurno jedina solucija.

TPL ima preko 500 mil.keša na računu i turbo posluju tako da iz kvartala u kvartal imaju sve više keša….isplatili su dioničarima preko 50 kn dividende…tako da bez problema imaju lovu za preostalih 10 – 15% koliko je maximalno odtalo slobodnih dionica na tržištu….u sljedeća 4  kvartala poslovanja TPNG, TPL će vratit veliki dio ako ne i sve uloženo u ovaj otkup.

New Report

Close