TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Završni udarac na 80 kuna (riješe se i mene) i gotova priča. Možda čak uhvate i više od 95 %. Nek im se nađe.

Na burzi na slobodnom tržištu trenutno se nalazi  0,32 % od svih dionica. To im zapravo nije dovoljno. Morat će cijena ići još gore.

Trenutno s otkupom na burzi imaju oko 7 940 000 dionica za 95 % trebaju 8 296 680 dionica….tu treba umanjiti za 50 000 komada koje imaju TPNG i intercapital preko kojih idu transakcije.

Trebaju još nešto više od 300 000 komada.

Trebaju im i dionice sa skrbničkog Zabe. 150.000 komada. Možda su i tu u tijeku neki pregovori oko cijene, pa i taj blok vidimo danas.

U top 10 ako izuzmemo TPNG i Intercapital ima još oko 233 000 komada….

Ma sigurno će skupiti.  Zabi za njene dionice trebaju dati 12 milijuna kuna.    Sada na burzi cijede spremne dati po 78, kao što su cijedili i na 75 kuna.  Potom idu naviše. I dalje mislim da preko 80 kuna ne budu išli, jer bi sa tom cijenom sigurno odradili sve željeno.  Do kraja tjedna, sve će biti riješeno. Valjda.

trial, 27.09.2022. u 10:12

Itekako je velika razlika posjedovati nečega pola  ili skoro sve. Duplo veća razlika.  🙂

 

Platit nekome 250 /300 mil kuna a sve odluke si mogao donosit i bez njega je vise stvar posesivnosti ..osim ako nemas namjeru ili zelju to nekom drugom prodat i zaradit.

Da sam dionicar TP bas bi htio cut koji je razlog.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

A šta ćeš, oni su bedaci lajbeki koji ne znaju što rade i zašto su ulupali toliku lovu, a samo su trebali tebe  pitati za savjet što da rade ili ne rade i što im se isplati ili ne isplati.

Mitkko, imaš od mene jedan veliki lajk za gornji post, slažem se 100%

Eto, samo je trebalo doći na ovaj forum i sada se super kužimo 🙂

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Lucijan, 27.09.2022. u 13:06

 





trial, 27.09.2022. u 10:12



 

Itekako je velika razlika posjedovati nečega pola  ili skoro sve. Duplo veća razlika.

 



 

 

Platit nekome 250 /300 mil kuna a sve odluke si mogao donosit i bez njega je vise stvar posesivnosti ..osim ako nemas namjeru ili zelju to nekom drugom prodat i zaradit.

Da sam dionicar TP bas bi htio cut koji je razlog.

 

Pozdrav

 

Razlog je tu prilicno jednostavan.

.

Zamisli da si ti vlasnik TP, vozarine raste i imaju odlicnu perspektivu, odlicno zaradjujes, imas hrpu kesha… i razmisljas si kako bi bilo pametno sada i ovakvim okolnostima prosiriti flotu i profitirati na tom novom nadolazecem ciklusu.

.

U normalnim okolnostima bi prva sljedeca logicna stvar bila pogledati kakve su cijene brodova, sto novih sto polovnih, vidjeti troskove financiranja te izanalizirati sto je trenutno najbolja kupnja.

.

Ali u situaciji kada tu postoji jedna mala firma u kojoj si vec vecinski vlasnik, poznajes njeno poslovanje u detalje jer ti sam upravljas tom firmom, firma u vlasnistvu ima nekoliko brodova koji trzisno vrijede 100, a gledajuci kroz cijenu dionice na burzi se vrednuju za 50, uz to imas nezadovoljne mirovince kao suvlasnike koji su ti spremni u paketu predati cijeli svoj paket dionica za tu malu cijenu… pa sta ces bolje nego se sagnuti i pokupiti to sto ti se nudi.

.

Zasto kupiti brod na otvorenom trzistu za 100 kada ga kroz kupnju dionica TPNG mozes dobiti za 50?

.

Isti rezon je bio kada smo na forumu pisali kako bi bilo pametno i logicno da je npr. ATPL usla u dokap/preuzimanje Jadroplova i za dijelic cijene preuzeli 5 brodova. Medjutim, u ATPL su se radije odlucili na kupnju dva nova broda.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Dokap je jedno , placanje svima ostalima je drugo.

Sa 300 mil kuna su mogli ic u dokap..imat plus 6 mil dionica ..TPNG sa 300 mil kuna kupi sta hoce ili joj treba..TP iz odluka izbaci sve mirovince ili tko god joj smeta bez da im je isplatila i kune..Ojacali sebe i svoju firmu a nikome drugome nisu nista platili.

Ali ok..kako kaze jedan pametnjakovic..Tko sam ja da me se pita. Njihovi novci ..njihova odluka…

Bar je za zse dobro da se nesto kuna “zavrti” na drugim dionicama.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ali u situaciji kada tu postoji jedna mala firma u kojoj si vec vecinski vlasnik, poznajes njeno poslovanje u detalje jer ti sam upravljas tom firmom, firma u vlasnistvu ima nekoliko brodova koji trzisno vrijede 100, a gledajuci kroz cijenu dionice na burzi se vrednuju za 50, uz to imas nezadovoljne mirovince kao suvlasnike koji su ti spremni u paketu predati cijeli svoj paket dionica za tu malu cijenu… pa sta ces bolje nego se sagnuti i pokupiti to sto ti se nudi.

.

Zasto kupiti brod na otvorenom trzistu za 100 kada ga kroz kupnju dionica TPNG mozes dobiti za 50?

 

mittko – PUN POGODAK. t je ko amen što pišeš

 

mirovinci su kao i obično teški papci – PA I SLIJEPAC VIDI DA VEĆ NA 30 09 ĆE BOOK BITI NAJMANJE 15 DOLARA TJ.  CA 115 KN

 

A ONI PRODALI PO 75

 

ponavljam – uzeli su novac od mirovinaca 2015 , puna usta budućnosti i transparentnosti, i sad nakon 7 god nkon 0 divke , oni im ispalet 15ak posto za 7 godina, delistaju i sve pare samo njima – MY PRECIOUS,

 

mirovici su teški amateri. za što ti ljudi plaće primaju , ja ne razumijem. ja sa 100 ili 1000 ili 10 000 dionica ne migu nništa, ali dioničar sa deset posto dionica možeitekako pregovarati na ravnij nozi s tnpl

 

ovo bi trebalo ićine ispod 110 kn, a i to je malo jer će zarade iče i do 80 milja na godinu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Koliko bi onda trebala biti dionica ht?  Ipo je bio po 265 kn, nije bilo optime, evo tv-a i puno toga još, bile su tri put niže cijene tarifa i svega…

investimir, 27.09.2022. u 14:55

Ali u situaciji kada tu postoji jedna mala firma u kojoj si vec vecinski vlasnik, poznajes njeno poslovanje u detalje jer ti sam upravljas tom firmom, firma u vlasnistvu ima nekoliko brodova koji trzisno vrijede 100, a gledajuci kroz cijenu dionice na burzi se vrednuju za 50, uz to imas nezadovoljne mirovince kao suvlasnike koji su ti spremni u paketu predati cijeli svoj paket dionica za tu malu cijenu… pa sta ces bolje nego se sagnuti i pokupiti to sto ti se nudi.

.

Zasto kupiti brod na otvorenom trzistu za 100 kada ga kroz kupnju dionica TPNG mozes dobiti za 50?

 

mittko – PUN POGODAK. t je ko amen što pišeš

 

mirovinci su kao i obično teški papci – PA I SLIJEPAC VIDI DA VEĆ NA 30 09 ĆE BOOK BITI NAJMANJE 15 DOLARA TJ.  CA 115 KN

 

A ONI PRODALI PO 75

 

ponavljam – uzeli su novac od mirovinaca 2015 , puna usta budućnosti i transparentnosti, i sad nakon 7 god nkon 0 divke , oni im ispalet 15ak posto za 7 godina, delistaju i sve pare samo njima – MY PRECIOUS,

 

mirovici su teški amateri. za što ti ljudi plaće primaju , ja ne razumijem. ja sa 100 ili 1000 ili 10 000 dionica ne migu nništa, ali dioničar sa deset posto dionica možeitekako pregovarati na ravnij nozi s tnpl

 

ovo bi trebalo ićine ispod 110 kn, a i to je malo jer će zarade iče i do 80 milja na godinu


 

Budu ulagali vani.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pribicevic-ulaskom-u-eurozonu-mirovinskim-se-fondovima-otvara-puno-siri-prostor/2398473.aspx

Ali i mi postajemo zanimljivi stranim investitorima.

New Report

Close