THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Statusquo

Pozdrav.Na opasku o objektivnost doista ne znam sto bih odgovorio jer doista nastojim objektivno napisati i razviti diskusiju baziranu na cinjenicama o ovoj temi.
Dakle slazemo se da puna zaposlenost je pozitivna. Ono sto neznamo (barem ja ne) je koliko tocno manja dobit je uzrokovana prekidom, nemogucnosti naplate itd. vezano uz Agrokor jer pri prezentaciji FI je receno da bez Agrokora rezultat bi bio oko nule mada ja mislim da bi bio realno minus oko 6/8 mil. kuna. Ali u ovom zadnjem FI je prikazano ono sto jest sto se tice poslovanja I utjecaja Agrokora I to je tocno ono sto jest sok! Ali zasto bi u buducnosti bilo gore poslovanje….jesu li marze manje ili nema posla?Sve upucuje da se graditeljstvo kao grana napokon budi i da li Tehnika to moze iskoristiti ili ne trebamo pricekati i suditi po rezultatima inace ne govorimo o cinjenicama. Naravno nove cinjenice mogu nastupiti ali ja ih ne mogu predvidjeti kao npr. stari nepriynati dug koji se pokusa u ovom trenutku naplatiti kroz pokusaj stecajnog zahtjeva/ koliko je to realno narocitu u kratkom Roku doista ne znam….
Takodjer, opaska o prodaji dionica Ingre kao sto sam sam i napisao, po meni je znak da se krece u prodaju svega sto se moze. Apsolutno se slazem da prodaja dug. imovine mora slijediti ali mozda i vise.Mozda se mogu i trebaju ugasiti ili prodati neprofitabilni dijelovi businessa. Da li ce uspjeti ili ne ne znam ali na temelju rezultata (moj focus je polugodisnjih) cu odluciti o ulaganju u ovu tvrtku.

Iskreno citam vase postove sa zanimanjem i daleko ste bolji od mene u analizi bilanci kao sto se moze vidjeti na ovom topicu prije par tjedana ali ovdje se dosta spominje (ne od vas) iminentni propast tvrtke, lopovluk, vrijednost imovine 0 itd. a to se cinjenicno ne moze u ovom trenutku dokazati a istovremeno se spominju neki targeti za ulazak itd.

Koliko vrijedi imovina to samo dragi Bog zna, i to ako. Moja je sumnja da vrijedi manje jer logika govori da bi prodavali da spase business i smanje troskove financiranja, poboljsaju operativnost s kooperantima itd.
Nema logike da zgrade i livade leze, a da na tome placas troskove i teretis firmu.
Koliko manje je veliko pitanje.
Sto se tice operativnog poslovanja, i to je izgleda vrlo bremenito jer nikako, ali ama bas nikako da izbace pozitivan kvartal, obrtni kapital tone sve dublje u minus, dugovi sve veci itd. Usprkos svim pricama o oporavku sektora i vecim cijenama NPM nikako, ali ama bas nikako da ispliva u +.
I to su TVRDE CINJENICE.
I tu nema ali ama bas nikakvog ALI, koji bi ovo gore izvrnuo i pokazao u pozitivnijem svjetlu. Tako je kako je i bok.
A sad, da li ce u buducnosti biti bolje, da li ce rijesiti neku imovinu, dozvati neki kapital, napraviti neko restrukturiranje, reprogramirati neke dugove itd. to je pitanje na koje je odgovor anyone’s lucky guess. Mozda da, a mozda i ne.
Sto se tice trgovine ovom dionicom, nekome je to ogavno, a nekome bas ovakve .rek dionice predstavljaju priliku. Stvar je stila.

Thnk na 100 kn kratkorocno?
Ne znam.
Vidjet cemo po nalozima na otvaranju.;-)

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

NE!

Iz više razloga.

Evo nekih:

1) Kompanija je turbulentnoj situaciji i nad glavom visi stečaj. O tome odlučuje sud!

2) Kompanija ima loš tijek novca tj. svojim dioničarima ne donosi dobit.

3) Imovina u bilanci vrlo vjerojatno nije valjano valorizirana. (čitaj, vrijedi manje nego što piše)

4) U vlasničkoj sturkturi NE TREBAMO KRATKOROČNE ŠPEKULANTE

Nadam se da sam dao dovoljne razloga zašto bih na tvom mjestu ozbiljno razmislio o kupnji THNK.

Naravno, ovo nije investicijski savjet.

La vita e bella!


NE!

Iz više razloga.

Evo nekih:

1) Kompanija je turbulentnoj situaciji i nad glavom visi stečaj. O tome odlučuje sud!

2) Kompanija ima loš tijek novca tj. svojim dioničarima ne donosi dobit.

3) Imovina u bilanci vrlo vjerojatno nije valjano valorizirana. (čitaj, vrijedi manje nego što piše)

4) U vlasničkoj sturkturi NE TREBAMO KRATKOROČNE ŠPEKULANTE

Nadam se da sam dao dovoljne razloga zašto bih na tvom mjestu ozbiljno razmislio o kupnji THNK.

Naravno, ovo nije investicijski savjet.

Hvala kolega serislav i Posejdone na konstruktivnom savjetu!
Ne otvaram naloge prije 50 _70 kn…ako….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

[bo sta reci.ZSEje prosle i ove godine barem na mom portfotelju napravio haos.Pocevsi od Vaba banke, preko 1 Jamnice i 6 Leda, u nastavku Viadukt i sada Tehnika za kraj. Pozitivno mi je bilo onih par tisuca Lenca.U super skracenoj poziciji cekam izvijesce Ingre iako znam da ni od toga nista….PoslijeValidusa sam odlucio da se vise necu vracat, ali vrag mi nije dao mira.Uglavnom u zadnje dvije godine bilo je fantasticnih momenata,ali nije bilo izlaza,tako da je to vise za trejdere a ne za ulaganja.Neko bi rekao da treba ustrajati….imam od 2007/8 300 maistre koja jos nije dosla na 334 koliko sam je platio.Uglavnom baceno vrijeme i resursi.Sreca da sam usao u 11 mj u kripto koje mi je u mj dana dalox10 i da sam brzo pobijegao. barem da sam imao pameti sve sa ZSE tamo prebaciti, bilo bi vrijeme za penziju….nego sami od tamo neku zaradu vracao tu…

uz ova polovna,frizirana i lazna izvijesca cijela ZSE je obican lopovluk potpomognuta placenim oglasima i clancima

Ovi koji pišu o punoj zaposlenosti, samo da znate da Tehnika završava pos stanove s 15% minusa…. pa kad se pitalo Sirovca zašto tako, on veli, pa da zaposlimo kapacitete.. radio sam s Tehnikom skoro dvadeset godina i vidim da nikad nisu bili u goroj situaciji… oni i kad je najbolje bilo nisu radili s plusom… puno je direktora bilo koji su morali uzeti postotak… sad nemaju znanja, to je najveći problem… ljudi su otišli, ostali su nesposobni direktori, oni koji čekaju penziju ili otpremninu i oni kojima je bitno da su negdje prijavljeni a da se ne radi puno… ne postoji apsolutno nikakav interes da netko kupi ili preuzme poslovanje Tehnike jer je omjer problema i benefita nepovoljan do kraja…
Kao što sam već pisao žao mi ih je, prošli smo puno toga zajedno, ali ne vidim im svjetlu budućnost… i da dužni su mi još od 9. mjeseca, imam i zadužnicu ali ne puštam je iz poštovanja kao vjerojatno i većina a i nije neki dramatičan iznos…

nisu baš ti direktori tako nesposobni jer uzimaju proviziju za sebe. ne rade oni dobro firmi ni dioničarima nego privatno za sebe. jos je uvijek relativno visoka cijena dionice nije ni 50% pala prošli tjedan

nije mi baš dosljedno od strane velikih pesimista da bi se kupuvalo u pola cijene ako vjeruju u sve što su napisali?
možda krivo gledam ali kao da svjedočimo opet pokušaju spajanja nespojivog.
ako je tako crno kako pesimisti pišu i ako u to vjeruju tada bi im svaka cijena trebala biti neprihvatljiva?
čini mi se da je ipak najbolje pustiti svakog da sam sebe…

p.s.
i pretpostavljao sam da je tako,ostaje da vidimo dali će za sve vas pesimiste a ima vas nemalo biti
dovoljno dionica u budućnosti po tim vašim očekivanim targetima,ima nas još koji čekamo.
do sada je vrlo često to bilo daleko od apetita pa su u skladu s time i oportuni gubitci bili veliki i prilično boljeli kako je dokumentirano i na ovoj temi.
svima nama po našem izboru.
oni koji baš ne mogu ili neznaju drugačije, uvijek mogu pokušati naći krivca za vl odluke po kojima nešto jesu ili nisu.
to je ovdje nacionlni sport br 1.
čak bi rekao da su značajno glasniji oni koji nisu nego oni koji jesu
očekujem da će vrijeme dati odgovor zašto je to tako i dali pas laje radi sela ili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Znamo da Tehnika ima dosta problema koje treba rijesavati, ali idemo pogledati na svjetliju stranu…
“Tehnika d.d. primila je od strane investitora JTH Costabella d.o.o. obavijest da je prihvaćena njena ponuda za izvođača BETONSKE KONSTRUKCIJE I TEMELJA za Turističko naselje Costabella u Rijeci.”
S obzirom da nisam previse upucen u marze s kojima Tehnika radi (vidi se iz bilanci) , kao ni o vrijednosti ovoga posla, pitam ima li tu “kakvog svjetla u tunelu”. Oni upuceniji od mene sigurno ce dati odgovor na moje razmisljanje, kako Tehnika misli uci u posao, tko ce ih pratiti, kako ce im dobavljaci biti naklonjeni a i radnici nakon svega sto se saznalo. Ima li mogucnosti AVANS-a za ovaj posao?


Nema tu nikakvog pogađanja, sve je kristalno jasno već duže vrijeme, samo pogledajte kada sam to sve pisao. Druga stvar je što neki ignoriraju činjenice ili svjesno pišu gluposti a paralelno se iskrcavaju. Ne kažem što je ovdje prisutno, ali ne vidim ni nešto treće. Najgore od svega je što se i nakon stupanja Lexa na snagu još idućih mjesec dana moglo van po sasvim prihvatljivim cijenama.

Slično je bilo i sa HMST-om do prije koji dan, također su ljudi uvjeravani u svašta bez ikakvih argumenata… Brojke su nebitne, ignoriram činjenice, pričam ti priču… Pa tu i tamo pogodak, kao kod HIMR-a

hmst i nedavno na mjesec dana rast 25%(anualiz 300%) sa 280 na 350 količine respektabilne
thnk rast u istih tih mjesec danarast 90%(anualiz >1000%) sa 125 na 240 količine respektabilne
thnk rast sa200 na 900 u manje od godinu dana. prinos 350%
kolega ako to nisu bile dobre prilike dajte vi izvadite svoje što ste prognozirali i kako je ispalo.
kladim se da nećete skupiti hrabrosti?
smješni ste i odrastite kao i ostali slični vama i ostavite se moje beznačajne malenkosti kojoj ne možete oprostiti što?
što ste sve ovo i još značajno više od toga propustili po vl izboru?
na brdovitom balkanu nema oprosta za,samo SŽJ …
svima nama po našem izboru.

popolo@

znaš da sam te stavio na ignore,još nisi skupio advažnosti i vremena za 2 klika il 2s vremena?
vjerujem da ti to možeš…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Ovi koji pišu o punoj zaposlenosti, samo da znate da Tehnika završava pos stanove s 15% minusa…. pa kad se pitalo Sirovca zašto tako, on veli, pa da zaposlimo kapacitete.. radio sam s Tehnikom skoro dvadeset godina i vidim da nikad nisu bili u goroj situaciji… oni i kad je najbolje bilo nisu radili s plusom… puno je direktora bilo koji su morali uzeti postotak… sad nemaju znanja, to je najveći problem… ljudi su otišli, ostali su nesposobni direktori, oni koji čekaju penziju ili otpremninu i oni kojima je bitno da su negdje prijavljeni a da se ne radi puno… ne postoji apsolutno nikakav interes da netko kupi ili preuzme poslovanje Tehnike jer je omjer problema i benefita nepovoljan do kraja…
Kao što sam već pisao žao mi ih je, prošli smo puno toga zajedno, ali ne vidim im svjetlu budućnost… i da dužni su mi još od 9. mjeseca, imam i zadužnicu ali ne puštam je iz poštovanja kao vjerojatno i većina a i nije neki dramatičan iznos…

.o tome je pišem na ovoj temi u zadnjih godinu-dvije ali me se uglavnom briše…koliki su samo zbog toga (i pohlepe) izgubili ovdje novce..
Ja nažalost nemam nikakvo osiguranje jer bih ga odmah pustio koliko su se pojedinci tamo obezobrazili.

http://www.poslovni.hr

‘Stečajni prijedlog bez osnove, oštećeni smo’


Ovi koji pišu o punoj zaposlenosti, samo da znate da Tehnika završava pos stanove s 15% minusa…. pa kad se pitalo Sirovca zašto tako, on veli, pa da zaposlimo kapacitete.. radio sam s Tehnikom skoro dvadeset godina i vidim da nikad nisu bili u goroj situaciji… oni i kad je najbolje bilo nisu radili s plusom… puno je direktora bilo koji su morali uzeti postotak… sad nemaju znanja, to je najveći problem… ljudi su otišli, ostali su nesposobni direktori, oni koji čekaju penziju ili otpremninu i oni kojima je bitno da su negdje prijavljeni a da se ne radi puno… ne postoji apsolutno nikakav interes da netko kupi ili preuzme poslovanje Tehnike jer je omjer problema i benefita nepovoljan do kraja…
Kao što sam već pisao žao mi ih je, prošli smo puno toga zajedno, ali ne vidim im svjetlu budućnost… i da dužni su mi još od 9. mjeseca, imam i zadužnicu ali ne puštam je iz poštovanja kao vjerojatno i većina a i nije neki dramatičan iznos…

evo iz prve ruke istina kako tehnika stoji. slično je bilo i kod agrokora, ni tamo nitko nije htio prvi potegnuti prisilnu naplatu, ali kad je prvi krenuo, krenula je lavina za njime. mislim da nema drugog izlaza osim PSN

‘Stečajni prijedlog bez osnove, oštećeni smo’

Evo i link na tekst.

Hvala Bogu, uprava se trgnula iz letargije pa je reagirala.

Valjda su shvatili opasnost reputacijske štete, koja im može izbiti već dogovorene ili neke buduće poslove!

La vita e bella!

New Report

Close