THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad ce Tehnika?

PB 0.23

BV 1611 kn!!!!

s obzirom da izgledno nije pitanje dali će već kada će lakše je biti strpljiv.
kako bi rekao jedan cijenjeni kolega “trgovina je nekako usiljena”
pa kad prođe ta faza stvari bi trebale sjesti na svoje mjesto.
neznaš što je šupljije bid ili ask ipak mi nekako ovi na ask-u djeluju preplašeniji.
ako mi neznamo zašto valjda oni znaju 🙂
za 45 dana FI3Q,možda će to biti okidač?
prošlo izvješće je bilo okidač za pad cijene,rekao bi i više nego je trebalo.
možda i griješim,nebi bilo…

p.s.
optimizam se lagano ali sigurno širi na zse a koji su krajnji potencijali tog širenja?
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Tehnika d.d. uspješno je završila radove na izgradnji trgovačkog centra u Puli. Nakon samo 8 mjeseci radova, 01.09.2016. svečano je otvoren Pula City Mall.
Trgovački kompleks konceptualno osmišljen kao kombinacija trgovačkog centra zatvorenog tipa (“mall”) i “retail parka”, prostire se na 13.000 m2 podjeljenih u dva volumena koji su povezani zajedničkom spojnom nadstrešnicom. U svojoj ponudi sadrži 18 vrhunskih brendova i hipermarket, a osiguran je i parking za 330 vozila u podzemnoj garaži i vanjskom parkiralištu.

naslušali i načitali smo se u zadnjim izvješćima da je plan očekivanog prometa podbacio radi odgode radova sa strane investitora.
jednom će se i investitori”posložiti”
trenutna slika izgleda kao da se ide prema punoj zaposlenosti kapaciteta a to bi se moralo i u sljedećim izvješćima i “osjetiti”
dali čekati potvrdu toga ili preuzeti rizik prije drugih?
držim da će oni koji će prije i oni koji će poslije izgledno napraviti “dobar posao”
jer prostora za rast ima …
možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

146 dionica do 750 kn. U malo manje likvidinim dionicama očekujem sve češću pojavu takvog manjka na asku. A nekad je bilo obrnuto, još jedan dokaz da se situacija mijenja.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


146 dionica do 750 kn. U malo manje likvidinim dionicama očekujem sve češću pojavu takvog manjka na asku. A nekad je bilo obrnuto, još jedan dokaz da se situacija mijenja.

1.dionica je vrlo nisko valuirana s obzirom na vrijednost imovine i kao takva nije poticajna cijena za prodaju velikoj večini dioničara uostalom to se je nebrojeno puta ponavljalo u prošlosti da tek kada cijena naraste da se poveća volumen trgovanja nekom dionicom.
možda i ti dioničari imaju neka očekivanja da će cijena rasti,temelja ima ali…
2.na temi gdje je proliveno tinte na litre u raspravi oko uvedenog poreza u nekoliko navrata sam naglasio da bi on mogao imati velike pozitivne učinke na cijene dionica kada za to sazrije vrijeme.
do sada nije bio problem nedostatak prodavača ali sada kada se cijeli market budi mogao bi to biti značajan ubrzivač rasta.
općepoznato je da je nacionalni sport br1 u hrvata izbjegavanje plaćanja poreza bilo koje vrste.
za sada dima ima a dali će biti i vatre i tko će se ili tko bolje ogrijati?
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ne znam što reći o ovoj dionici.

Dlkv npr. isto radi punom parom, ima ugovorene ogromne poslove, ali dionica čak ide dolje umjesto gore.

Ne znam da li postoji nešto što bi ovo potaklo na rast.

koja je razlika ako nešto raste svaki dan pomalo ili odjednom puno?
kolega pozitiva @ ako ste napravili kvalietnu analizu ostaje samo da budete strpljivi i pozitivni:-)
vrijeme će napraviti ostalo
kada se prouči povijest trgovanja ovom dionicom može se primjetiti neke zakonitosti.
za moguće svakodnevne dobitke primjerenija je kladionica a to nebi nikome preporučio.
dojma sam da se stvari polako “slažu” pa je i izgledno da će i dan naplate za nestrpljive.
posla ima svakim danom više pa će i marže rasti.
tko će ćekati prvo dokaze crno na bijelo taj će smanjeni rizik i “platiti” .
kome?
onome tko će prije njega progledati,ohrabtiti se,kupiti…
naravno pod pretpostavkom da ne griješim

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Tako se uvijek govori i na ostalim građevinarim: IGH mora na 750 jer je po toliko išla ona dokapitalizacija, DLKV ima ugovoren pun kapacitet za 3 godine, INGR može živjet samo od Arene … i sve su te dionice još uvijek na najnižim razinama.

Budući da je THNK bila i na 2xx (znamo zbog čega), odradila je od tada 100% rasta, tako da to nije za baciti.

A oko 400 se je zadržavala već jako dugo vremena, tako da ne znam da će je nešto moći pomaknuti preko toga (poslovanje sigurno ne još neko vrijeme, jer gotovo poslovodstvo ni jedne firme nije u svojim izvješćima toliko pesimistično kao njihovo i “hvale se” kako je dobro da su uopće preživjeli, a za svako sljedeće razdoblje navode hrpe rizika koji mogu negativno delovati na poslovanje.

Tako da stvarno nisam pametan oko ove dionice.

Upravo vidim da ju je netko dignuo s 1 komadom na 430.

Budući da je bid i dalje na oko max 370, ne znam čemu namjerno pumpanje gore.

Reklo bi se možda da netko želi navući bid da se istrese?

Ja sam dovoljno pametan oko ove dionice da znam da ju je bilo dobro kupovati u rasponu 320 – 370, a bio sam mirani kada je pala na 200.
I da, uvijek bih ulagao u tvrtku koja ima realnu, iskrenu i otvorenu upravu koja je k tome konzervativnog investicijskog svjetonazora. I k tome niti jednu godinu (čak i kroz krizu!) nije iskazala gubitak.
A trži se na 0,24 BV.
Čak i da revloriziramo imovinu na niže, pa procjenimo da je današnja cijena 0,5 BV to je odlična pozicija za investiranje.
Ali naša ZSE je ionako vapi za investitorima, a ne plašljivcima koji stalno imaju neke upitnike oko dionica jer ne misle svojom glavom niti sami procjenjuju svoju investiciju. Radije čitaju blogove i ko ov*e kupuju dionice s negativnim kapitalom i dugom od 10.380%!!!

Migra, čitam te! 🙂

La vita e bella!

Lijepo raste. Ne znam kako se osjeća onaj koji je prosuo 76 kom neki dan ispod 370.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close