THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Paradoks burze su primjer da je ingra u blokadi vec duze vrijeme, a trzisna kapitalizacija joj je 50 mil, dok je tehnika zbog iskrcaja jednog fonda pala u jednom trenutku na 20 mil trzisne kapitalizacije, a trenutno je 40 mil iako nema niti blokade racuna niti PSN sluzbenoga, a da ne usporedjujemo kapital i prihode jedne i druge onda je ocito da se u ovom slucaju barem jedna od njih nalaze u teritoriju koji prelazi normalno vrednovanje na trzistu te se nalazi u jednom od ekstrema, a trziste u konacnici uvijek ekstreme ispravi da cijenu instrumenta korigira na normalnije trzisno vrednovanje ako se u nekom prikladnom vremenu ne pojave relevantne informacije zbog kojih se samo vrednovanje i nalazi u trenutnom ekstremu, jer nepojavljivanje sluzbene informacije koja je utjecala na taj ekstrem sta vrijeme vise prolazi gubi na tezini.

Ignore : renči

Valjda netko planira da će Tehnikin Huan ( Huso ) , raditi za Kineski yuan

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Most rade Kinezi, ali ne vjerujem da će Tehnika tek tako gledati nicanje novih objekata, ,…čitaj odmorišta, pumpi, opskrbnih centara, ambulanti, hotela,……ili samo baraka za radnike
tko bi znao

beti

Strava na ZSE!!!!

Još nismo u stečaju!

Ali, tko zna, možda već sutra budemo.

🙂 🙂 🙂

La vita e bella!

ovde su trejderi izvisili, ko je čekao na 200 dobro se zahebo. a kupac je smješan pa svatko vidi da je voljan platit 230+ a on povukao sve naloge sa prodaje dok ga danas nisu prsti zasvrbili…. ja svoje nedam dok ne vidim što je razlog rastu, više me 50% zarade u par dana ne zadovoljava

ING
“najperspektivnija”?
time wili tell
ali od početka godine definitivno daleko najsjajnija zvijezda na nebu marketa sa trenutnih +70%
da ne ureknemo bolje na hvalit previše ili bolje pričekati CnB.
nakon toga bi se još lakše disalo neovisno o cijenovnim kretanjima.
cijena dođe na svoje to je najmanji problem kada su temelji pravi.
a temelji su pitanje od milion kuna i svi ih vidimo drugačije,neki će pogoditi a neki promašiti.
svima nama po našem izboru
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Može li mi netko objasniti koji je trenutno problem s THNK, nešto mi ovdje ne štima. Aktiva je preko 1 milijardu kuna, EBIT je 0, obveze su cca 700 – 750 mil. kn, kako se uzme. To je otprilike 300 mil.Kn zdravog kapitala koji kad se podijeli na 190.000 dionica izađe oko 1500 – 1600 Kn po dionici. A trenutno se prodaje po 240.
Ili je bilanca totalno “skuhana” pa se ne prikazuje ni pola priče ovdje ili su investitori ukalkulirali nešto što ne piše u knjigama. Može li mi netko reći što, jako me zanima.

Koliko im je ostao dužan? I zašto to nije iskazano u bilanci? Na poziciji aktive potraživanja je sve 0…

Kolega migra, dugo nismo bacili kladionicu o rezultatima, ali nekako mi smrdi na srednju žalost.
Onako, uobičajeno, malo veći dugovi, malo veća imovina, malo manje novca, neka minimalna dobit, tek toliko, posuđeno iz budućnosti, tako, nako…
Što paradoksalno zapravo predstavlja dobru vijest.

možda najbliže najizglednijem scenariju ali kao da cijenovno kretanje nagovještuje potencijanu mogućnost i iznenađujuće dobrog rezultata iako na prvu “nebi smio”?
ono gdje vidim dim da bi mogla biti kvaka je u alžiru?
ako bi se tu smanjile neke rezervacije mogao bi se otvoriti prostor za jednokratno
značajno bolje iskazivanje bitno boljeg rezultata?
nebi to bilo i nezasluženo jer to je dobit koja se rezervirala a ne dobitak na lotu.
to je moj best guess što bi mogao biti pogon za ovo cijenovno kretanje.
ili eventualno neki značajniji ugovor koji će biti uskoro objavljen?
pozadine ove +70% priče mogu biti i nekretnine koje se vrednuju po nevjerojatnim diskontima gledajući TK i same po sebi mogu biti predmet špekulacija.
zar nije nedavno od uprave najavljeno i da će njihova prodaja biti dio procesa restukturiranja?
možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Imaš tamo neke “potencijalne obveze”.
Morat će platiti svaku, ali svaku mjenicu, jamstvo, kredit, a neće dobiti niti 20% nazad.
Oni posude 50 milja kuna u 5 do 12 kad je već sve zvonilo da ide vriti.
Pa to je za zatvor.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Potencijalne obveze su bas to sta kazes potencijalne nisu stvarne obveze dok ne postoji razlog da postanu stvarne, da li imas koje saznanje da ce doc do takvog scenarija ja neman jer to se odnosi uglavnom na garancije i zaduznice koji se mogu aktivirat u slucaju neispunjena odredjenih obveza, a ni za to nema saznanja da se nesto takvo desava.

Ignore : renči

Tako smo mislili i na Todexu! 🙂

Imam THNK i namjeravam imati još više.
Nije nagovor ni našto.
Čisto malo časkamo na forumu….

La vita e bella!

ćekamo očitovanje uprave po pitanju izdanih mjenica za agrokor.
to neće promjeniti činjenicu da kada ta potraživanj u potpunosti otpišemo i dalje ostaje konzervativno >1000 kn po dionici u nekretninama ZG “prvi red do mora”
upravo sam to naglasio kao mogući triger za cijenovno kretanje koje se”nebi smjelo” dogođati po percepciji večine.
večina je nekadu pravu ali kada nije često su to najbolje prilike koje se pružaju u životu.
ako se restrukturinje odradi kvalitetno tada će ove cijenovne razine izgledno biti neprežaljeni san.
tu je taj famozni AKO koji mnoge odbija od participiranja i nije im za zamjeriti.
naravno očekuje se da i oni nama ne zamjeraju.
uskoro će stvari biti razriješene značajne neizvjesnosti po pitanju daljnjeg scenarija pa će to biti potvrda za neke koji ne žele participirati ili potvrda za one koji žele prvo CnB da je crni scenarij izbjegnut.
naravno iluzorno je tada očekivati da neće doći do promjene cijene.
vrijedi za buduće kupce i prodavače.
današnja razina omogućava preuzimanje risk reward ratio,tu smo da rezimiramo.
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Čak da i izgube tih 50 mil do u lipu, još uvijek imaju cca 250 mil imovine – naravno ako je valorizirana ispravno u knjigama, u to neću ulaziti jer je nemoguće provjeriti. To je još uvijek 1.050 po dionici, čak i ako se procijeni lagani – u EBIT-u.
Naravno, tu je u aktivi i nešto kao D) PLAĆENI TROŠKOVI BUDUĆEG RAZDOBLJA I OBRAČUNATI PRIHODI sa 210 mil.Kn, koji je to vrag? Plaćeni troškovi ili obračunati prihodi? Ako su prihodi hoće li ikada vidjeti te prihode ili pojeo vuk magare?
Ovdje je toliko nepoznanica za racionalnog investitora da to uopće nije smješno…


Čak da i izgube tih 50 mil do u lipu, još uvijek imaju cca 250 mil imovine – naravno ako je valorizirana ispravno u knjigama, u to neću ulaziti jer je nemoguće provjeriti. To je još uvijek 1.050 po dionici, čak i ako se procijeni lagani – u EBIT-u.
Naravno, tu je u aktivi i nešto kao D) PLAĆENI TROŠKOVI BUDUĆEG RAZDOBLJA I OBRAČUNATI PRIHODI sa 210 mil.Kn, koji je to vrag? Plaćeni troškovi ili obračunati prihodi? Ako su prihodi hoće li ikada vidjeti te prihode ili pojeo vuk magare?
Ovdje je toliko nepoznanica za racionalnog investitora da to uopće nije smješno…

Da je jednostavno onda ne bi bilo ni takve mogucnosti zarade u slucaju pozitivnih ishoda otvorenih problema

Ignore : renči

New Report

Close