THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.tehnika.hr/USER/AspCode/Home.asp

A stvara se apokaliptična atmosfera radi jeftine kupovine. Ma dajte molim vas. Kad dođe dobar FI za 1Q, a doći će, onda ćete pljuckati i preko 400, i to us startu.

Naravno da svki kupac želi kupiti što jeftinije, zato se ovo i događa.

Jer ako je sada cijena niža nego u vrijeme najveće krize kad se nije ni nazirao kraj, onda uistinu ne znam u čemu je stvar, a fundamenti ogromni u odnosu na ovu cijenu.

Jer iz izjave uprave o stanju društva i poslovanja za 2014.:

“S obzirom na popunjenost kapaciteta i blage naznake oporavka hrvatskog gospodarstva, za očekivati je nešto bolje rezultate poslovanja u 2015. godini u odnosu na 2014., dodaje se”.

1.TEHNIKA ESOP D.O.O. (79039209876) 37.891 20,00 Osnovni račun
2.ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 16.903 8,92 Skrb. račun + 85
3.HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/SZAIF D.D. (06371858079) 7.766 4,10 Skrb. račun
4.FILIPEC FILIP (24313178996) 7.204 3,80 Osnovni račun
5.PBZ D.D. (02535697732) 5.546 2,93 Skrb. račun
6.MULOVIĆ BESALET (65879889875) 4.307 2,27 Osnovni račun
7.ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 3.542 1,87 Skrb. račun
8.NIŽETIĆ ANDRO (27186593308) 3.154 1,66 Osnovni račun
9.SUŠAK ILIJA-IVAN (35910879171) 2.569 1,36 Osnovni račun
10.ALLIANZ ZAGREB D.D. (23759810849) (1/1) 1.911 1,01 Rač. ost. namjena

2. skuplja li ga skuplja. Znakovito i konsantno.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp


…možda moguće preuzimanje u kojem bi novi vlasnik imao interesa ponuditi značajnu premiju u odnosu na današnju cijenu kako bi se dokopao večinskog vlasništva a da opet kupi ispod Bv
zadnjih se godina brzo topi večina zaposlenih i još više bivših zaposlenih
kada bi danas netko dao ponudu na 1000 kn stavio bi ruku u vatru da bi dobio min 51% a ostalo bi mu još 700 kn bonusa
tako da mislim da neće još dugo ova status quo situacija,nešto će se morati dogoditi, barem otkup u trezor iako mislim da je nemoguće spriječiti preuzimanje ako netko odluči ovo uzeti,a bio bi to jako dobar posao za kupca po mom skromnom mišljenju.
svjedoci smo vrlo bliske suradje sa agrokorom a tko je još donedavno sanjao da će u turizam,sprema se toda i u veliku gradnju u turizmu …
dali bi svoje dionice mjenjali za agrokorove da vam netko ponudi premiju?


niti 3 mjeseca kasnije(str 438) namam što pametnije za dodati pa postam svoj post za koji sam svojevremeno dobio ocjenu 6 a možda baš zato…
niti jedan odgovor na pitanje iz posta nisam tada dobio
stvar polako “sazrijeva”
tko zadnji …

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Lijepo je vidjeti da se poneka dionica iz građevinskog sektora zazeleni iako je to na malom prometu. Zanimljivo je kako već danima nitko ne poklapa kupnju. Barem ne zasad. Na svim drugim građevinarima to se povremeno događa – što je i razumljivo zbog stanja u sektoru, slabe likvidnosti… Ja sam duboko u građevinskom sektoru, a od početka ove godine prvi put u ovoj dionici. Vani izgleda dolazi proljeće, ali je pitanje kada će medvjedi poći na svoj dugo zasluženi odmor i kada će se bikovi razigrati po livadi i sve se zazelenjeti. Ovo je samo moje razmišljanje i nije nagovor ni na što.

Ne možemo se odlijepiti od razine 360 – 390 kn, erste i hypo će sve dionice pokupovati, čekamo taj trenutak jer dok se to ne dogodi neće biti rasta.


Ne možemo se odlijepiti od razine 360 – 390 kn, erste i hypo će sve dionice pokupovati, čekamo taj trenutak jer dok se to ne dogodi neće biti rasta.

Toćno. A ja sam u to ime svoje maknuo s prodaje i čekam bolja vremena kad ću prodati za 1500. Bok!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ne možemo se odlijepiti od razine 360 – 390 kn, erste i hypo će sve dionice pokupovati, čekamo taj trenutak jer dok se to ne dogodi neće biti rasta.

strpljivo kolega.
nije upitno dali već kada i koliko će se strpljivost naplatiti ovdje.
minimalno 2/3 od 80 mlrd kn iz pristupnih fondova EU će ići u infrastrukturu
znači ići će preko građevine.
pametnom netreba ponavljati.
zato meni nije teško biti strpljiv.
da je bolje ući godinu dana prerano nego tjedan prekasno osjetio sam na svojoj koži već puno puta.
tko nije neka ćeka i vrlo izgledno da će to doćekati ovdje.
biće proliveno dosta suza za ovim 3xx razinama.
možda već za koji dan,tjedan,najkasnije mjesec a godine nisu u pitanju.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/273754/Default.aspx

Kolega je pitao kako ide West Gate u Splitu pa evo. To je znači od prije 55 dana.

Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

1Q je gotov i insajderi znaju kao i uvjek a po njihovoj reakciji može se zaključiti da su rezultati bolji od prošlogodišnjih.
o tome koliko su bolji ovisi do kuda će biti lansirana cijena.
kada se uzme u obzir da je cijelu 2015 najava više posla
i da u ovoj godini neće biti izvanrednih otpisa potraživanja što bi trebalo rezultirati značajnim porastom profitabilnosti
mislim da je primjereni izraz “vlak je krenuo sa perona…
sve što počinje sa 3xx je veliki poklon.
a o možebitnom preuzimanju da ne govorimo kakav bi mogao imati utjecaj na kretanje cijene koja je na 0,2x BV
kupio sam koliko je bilo cash-a i znam da ću žaliti ali j….a
ni prvi ni zanji put

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


1Q je gotov i insajderi znaju kao i uvjek a po njihovoj reakciji može se zaključiti da su rezultati bolji od prošlogodišnjih.
o tome koliko su bolji ovisi do kuda će biti lansirana cijena.
kada se uzme u obzir da je cijelu 2015 najava više posla
i da u ovoj godini neće biti izvanrednih otpisa potraživanja što bi trebalo rezultirati značajnim porastom profitabilnosti
mislim da je primjereni izraz "vlak je krenuo sa perona…
sve što počinje sa 3xx je veliki poklon.
a o možebitnom preuzimanju da ne govorimo kakav bi mogao imati utjecaj na kretanje cijene koja je na 0,2x BV
kupio sam koliko je bilo cash-a i znam da ću žaliti ali j….a
ni prvi ni zanji put

Nećeš požaliti. Definitivno je krenulo grickanje po asku, diskretno, da se ne digne previše sad odmah. Mislim da bi uz porast očekivanja mogli već sam FI dočekati na oko 400, a nakon FI idemo definitivno na 450 , ako bude oko 2 mil. dobiti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



1Q je gotov i insajderi znaju kao i uvjek a po njihovoj reakciji može se zaključiti da su rezultati bolji od prošlogodišnjih.
o tome koliko su bolji ovisi do kuda će biti lansirana cijena.
kada se uzme u obzir da je cijelu 2015 najava više posla
i da u ovoj godini neće biti izvanrednih otpisa potraživanja što bi trebalo rezultirati značajnim porastom profitabilnosti
mislim da je primjereni izraz "vlak je krenuo sa perona…
sve što počinje sa 3xx je veliki poklon.
a o možebitnom preuzimanju da ne govorimo kakav bi mogao imati utjecaj na kretanje cijene koja je na 0,2x BV
kupio sam koliko je bilo cash-a i znam da ću žaliti ali j….a
ni prvi ni zanji put

Nećeš požaliti. Definitivno je krenulo grickanje po asku, diskretno, da se ne digne previše sad odmah. Mislim da bi uz porast očekivanja mogli već sam FI dočekati na oko 400, a nakon FI idemo definitivno na 450 , ako bude oko 2 mil. dobiti.
[/quote]
mislio sam “žalit ću” što trenutno nemam više cash-a da kupim više
plan mi je bio kupiti još dosta toga a teško da će thnk ostati na ovim razinama.
nadam se da sam u krivu.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ispravak netočnog navoda (život me ispravio): mogli bi mi FI dočekati na 450-500, a onda kud puklo. Stvarno nema razloga da više tavorimo na 0.25 BVPS, a posluje se sa solidnom pozitivnom nulom i piše se po novinama da je zabilježen porast volumena građevinskih radova. Treba barem 0.5 BVPS, mnogi drugi se prodaju i preko 1.0 BVPS.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close