Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Pozdrav svima!

Evo odvojio sam nešto vremena da napravim kratki pregled onoga što se događalo u Petak i što bi se moglo dogoditi sutra.

Svi smo bili svjedoci preokreta situacije na burzi u Petak, a intraday podaci ukazuju na zaokret u tndu (naravno kratkoročnom padajućem). Kod većine dionica satne svijeće pokazuju snažne signale zaokreta i to se naravno reflektira i na Crobex.

Analizirao sam nekoliko dionica uz Crobex, ali u prilogu vam šaljem kratku analizu samo od IGH (dvosatne svijeće) i Crobexa. Inače, nemam dionice IGH, nisam ih nikada imao, niti ću ih imati, ali sam se odlučio za nju budući da je sastavnica indeksa i kao takva predstavlja reprezentativan uzorak trenutne situacije na burzi.

Dnevne svijeće su kod gotovo svih dionica napravile jako lijepe signale zaokreta trenda, odreda na važnim razinama potpore, ali prije nego što nas zahvati euforija treba biti strpljiv i čekati da se i sutra zatvore u plusu.

Sretno!

Mislim da vaša teorija pada u vodu.
Mislim da nema preokreta trenda, jer je kupnja slaba i sentiment negativan, a to zaboravljate.

Tjedan-dva do raspetljavanja trenda. Tek nam ,po meni ,predstoji rasprodaja.
[/quote]

Pa lijepo je kolega rekao da treba pričekati današnju potvrdu zaokreta koja u ovom trenutku se ne nazire….
Čini me se da ništa od zelenila amera danas…futuresi se crvene…možda sutra, ali taj odbijanac je svakako i očekivan jer su pali u preprodanost…

[/quote]

Po čemu su pali u preprodanost, objasni?
Vaš link



Kupnja slaba ali je slaba i prodaja!

zar uopće postoji mogućnost da prodaja bude dobra, a istodobno da je kupnja slaba?
normalno da postoji takva mogućnost. kako bi ti opisao omjer na HT-u , K/P 7180/598032 ?
[/quote]

Po grafu, jedan usamljeni dan velikog prometa u nizu dana malih prometa znači daljnji pad.
Okret trenda je označen danima velikih prometa koji se povećavaju.

Molio bih za pomoc pri izracunu MACD-a. Koja od ovih dviju formula je ispravna:
EMA = (S * (C-P)) + P

S = Smoothing Constant
C = Current Closing Price
P = Previous Closing Price

Formula for Smoothing Constant is:
S = 2/(1+N)
N = Number of days for EMA

ili ova:

EMA formula = price today * k + EMA yesterday’s * (1-k)

Ako je ova druga sto mu znaci EMA yesterday? Jel to cijena dionice prethodnog dana ili je to izracunata EMA prethodnog dana?


kako bi ti opisao omjer na HT-u , K/P 7180/598032 ?

ponuda velika, kupaca niotkud.
zaključak: loše se piše vlasnicima spomenutog papira, ukoliko nisu "dugoročni investitori".



kako bi ti opisao omjer na HT-u , K/P 7180/598032 ?

ponuda velika, kupaca niotkud.
zaključak: loše se piše vlasnicima spomenutog papira, ukoliko nisu "dugoročni investitori".

[/quote]
loše se tebi piše jer neznaš prepoznati dobru dionicu

Nije potvrden obrat trenda.
Jos.
Ako ameri okrenu prema gore, nama bi za pravu TA potvrdu trebao veci promet od ovoga sad.
Znaci ako se poveca likvidnost u zadnjih pola sata, crobex ce se oporaviti do nule bez puno problema.
I otici u pozitivno, a onda sutra slijedi rast…
Danas tko je kupovao kockao se, ali jos se ceka na rasplet situacije

BEZ PANIKE, MOLIM


Znaci ako se poveca likvidnost u zadnjih pola sata, crobex ce se oporaviti do nule bez puno problema.

kakve veze ovo ima s TA?



Znaci ako se poveca likvidnost u zadnjih pola sata, crobex ce se oporaviti do nule bez puno problema.

kakve veze ovo ima s TA?
[/quote]

Treba nam puno veci promet za potvrdu obrata nego ovih 17 mil kn

BEZ PANIKE, MOLIM



kako bi ti opisao omjer na HT-u , K/P 7180/598032 ?

ponuda velika, kupaca niotkud.
zaključak: loše se piše vlasnicima spomenutog papira, ukoliko nisu "dugoročni investitori".

[/quote]

Pogledaj malo gdje su smješteni svi ti silni prodajni nalozi pa ti možda sine koja ideja.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Evo mali update jučerašnje priče.

Nažalost, danas potvrde nije bilo niti na Crobexu, niti kod većine dionica na dnevnom grafikonu. To i nije baš najbolji znak, ali nisu još uvijek sve lađe potonule. Intraday podaci nam još uvijek ostavljaju mogućnost rasta cijene. Presudno je da se svijeća ne zatvori ispod najniže postignute razine od 3,501,34. Ostaje nam da čekamo potvrdu rasta ili probijanje ispod najniže razine, što bi značilo da ćemo još padati! Nadam se da do toga ipak neće doći.

P.S. Kolega Sančo, previše ste emocionalno vezani za vaše investicije, što Vam baš i nije najbolja praksa. Kupnja dionica IGH na ovim razinama nije loš izbor jer ima potencijal za rast, ali se ne uklapa u moju viziju investiranja, što ne mora značiti da nije dobra za Vas. Ja preferiram kupovati teliće, a ne krave (ako me razumijete). Nemam namjeru nikoga impresionirati mojim portfeljem, niti imam izraženu potrebu da mi se bilo tko divi. I na kraju, moraćete ipak pronaći neku drugu vjetrenjaču da jurišate na nju [smiley] !

Pozdrav

Once you learn to identify patterns and read the market, you find there are limitless opportunities to make money!


Molio bih za pomoc pri izracunu MACD-a. Koja od ovih dviju formula je ispravna:
EMA = (S * (C-P)) + P

S = Smoothing Constant
C = Current Closing Price
P = Previous Closing Price

Formula for Smoothing Constant is:
S = 2/(1+N)
N = Number of days for EMA

ili ova:

EMA formula = price today * k + EMA yesterday’s * (1-k)

Ako je ova druga sto mu znaci EMA yesterday? Jel to cijena dionice prethodnog dana ili je to izracunata EMA prethodnog dana?

Ova druga… Zapravo ova prva je ista ko i druga samo su malo zeznuli nazive… P (previous closing price) nije prosla cijena dionice, neko prosla EMA:

(S * (C-P)) + P = S*C – S*P + P = S*C + P(1-S)

dobijemo isto ko i 2…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Imam 2 stranice webu (izmedu ostalog croman.se).Buduci da ima odredene osobe koje su sabotirale ove stranice pomocu virusa (i nastavljaju to cinit- ima indikacija da to mogu zahvalit nekom HR-narodnjaku)

Pa ako se ne zeli da Croman pise na Hrvatskom pa neka tako i bude.
Sad ce biti vise posla stavljeno na pazenje sigurnosti mojih web-stranica a manje da se pise izmedu ostalog i ovde.

Hvala vam…bilo ko bili

Croman

Vlad, želiš reći da nema šanse da mi u ponedjeljak, zapravo da mi dok barem ne dodirnemo 3700 ne završimo u crvenom?
[/quote]
moja procjena vjerovatnosti da idemo prema 3700: 80-90%.
(napomena: stotka u TA ne postoji. stoga je navedena razina vjerovatnosti prilično visoka,)
[/quote]

Eto, čak i Vlad ne pogodi uvijek.
Nije da likujem, ali u ovakvoj situaciji, koja se događa svakih 10-tak godina, ne pomažu ni TA ni FA.
Sada je vrijeme day-tradera, pa oni više sretniji , mogu lijepo zaraditi na onima drugima.
Bankari danas upozoravaju, možda je to pila naopako, ali ja ću im vjerovat, pričekat ću neka stabilnija vremena za trgovinu.Strpljen-spašen, ili kocka, pa biraj.
Ipak, ulazimo u medvjeđe doba, pa savjetujem oprez, bez panike, poslije kiše uvijek dolazi sunce.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



kako bi ti opisao omjer na HT-u , K/P 7180/598032 ?

ponuda velika, kupaca niotkud.
zaključak: loše se piše vlasnicima spomenutog papira, ukoliko nisu "dugoročni investitori".

[/quote]

Pa evo da ti i ja kažem da među tih 598032 naloga na prodajnoj strani, spada i moj nalog po cijeni 399KN postavljen još prošle godine, a vidiš ubraja se u tu masovnu famoznu brojku 598032. Da li taj moj nalog predstavlja kakvu opasnost za pad cijene. Mislim da ipak ne. :)) A ne mislim ga mijenjat, ako treba i godinama. A takvih naloga je malo more. Ako želiš gledati pravi odnos K/P gledaj one koji se nalaze u TOP 10 i to uzimaj kao relevantan utjecaj na kretanje cijene.

New Report

Close