Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

30.10.2014.


Belje. Neprekidan niz lower high, lower low, ispod SMa 50 i 200 i 20. Investitori bježe, to je vidljivo iz money flow indeksa koji se strmoglavio.Većina indikatora u sell signalu. i za kraj- ponovni trokut na dnu trenda koji signalizira nastavak trenda. target oko 23 što je pad od više od nekih 45% sa ove razine.

11.08.2015. BLJE-R-A 23.87

58->33 dakle 48->23? problem je u tome što vi ne razumijete zašto taj target nije ispravan.

Pozdrav Grazianiju, hahaha


Obrnuti H&S na Crobexu. Target…1840 bodova.

Ako netko hoće, mogu mu nacrtati.
LP

Svve ide po planu kako sam najavio mjesec prije, dotaknulo je 1820 bodova, i dasa ide dolje, kao što i vidimo već ovaj tjedan.

[i]"Kupuj polako, prodaj brzo"[/i]

jesi zaradio na shortu crobexa? [emo_smijesak]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

a sto ste svi zapeli za tih 13 000 ,ja bi prije rekao 10600-10000 pt

Nije o tome riječ, evo DAX na tvojoj prognozi, čestitke.

Riječ je o tome da Knecht daje nebulozne prognoze, neostvarive, a onda se povuče i šuti. Ništa ne pogađa, DAX nije bio na 13000, SP je po njemu trebao ići preko 2300, a sada mu prijeti pad ispod 2000 i slično.

Mislim da uopće ne trguje, jer s takvim promašajima bi davno bankrotirao. Samo piše gluposti i navodi ljude na krive stvari. Ne razumijem ni s kojim instrumentima on trguje, kada toliko dugo drži i trpi gubitke, ako je ikada i kupio nešto.


Obećajem da te neću više provocirati. Dosta su ti tvoji promašaji.
Jedino je šteta da se neki naivac ne povede za tvojim promašenim analizama.

Koja si ti dosada. Vidi se, da nemaš drugog posla pa daj stavi ti koji graf sa prognozom bilo čega.

Zanima te na čemu trgujem? Priznajem, da zadnju godinu jako malo. Dugo već imam dionicu US1912161007 – Coca-Cola Co. jer volim imati stabilnu dionicu u dolarima. Kupovao sam je kada je EUR/USD bio u omjeru cca. 1,31 (danas je cca.1,12) što je dodatna zarada ako se gleda u EUR. 4 puta godišnje isplačuju dividendu preko 30 centi i to mi je dosta.

Inače neda mi se više raspravljati sa tobom.

Još nešto???[emo_mrgud]

Ne, samo sam bio siguran da crtaš reda radi, a da ne trguješ po svojim prognozama.

Radim samo daytrade, parove TNA TZA, XIV VXX, DUST NUGT; te evenutalno neku dionicu koja ima veliki katalizator taj dan (objava rezultata, preuzimanje, odobrenje novog lijeka od FDA…). Dok nacrtam graf, ode davno ta prilika.
Dugoročno ne pogađam dobro, pa se ne bavim s time.

Koristim 1, 5 i 10 minutne grafove, candlesticks, Bollinger bands i RSI.
Eto, to bi bilo to.

Da ne ispadne kako nema grafova.

Nemam ideje koliko može ići.

SPY se od trećeg mjeseca giba u jednom uskom rasponu koji meni liči na distribuciju, ovdje očekujem pad, ne rast.

Za SPY je 204 ključni nivo, ako se tržište ne odbije od ovoga nivoa, sve kreće u pravu korekciju. Ako probije 204 prema dolje i ne završi iznad 204 do kraja toga dana, onda očekujem ogroman skok na VXX i pad ispod 200, možda i do 194. Ako samo kratko završi ispod 204 i odmah se vrati, tada kupujem XIV i TNA.

Pišem s tim uvjetima, jer je uvijek moguće da se ponovi slučaj Bullard, da se opet najavi QE4, tada sve ovo pisano pada u vodu. Da nije toliki utjecaj FED-a, bio bih sigurniji.

Zapravo, više od pola dionica je u korekciji, no velika imena kao FB; NFLX; AMZN; GOOGL … drže to još iznad vode. Jučer i danas je zaista velika distribucija na njima. Jaki dolar ne pomaže bikovma, isto i TLT koji raste (treasury bonds).
VIX je ušao u backwardation.
Previše faktora trenutno koji su negativni za tržište.

Graf, dnevni, loš za SPY, jako dobar za VXX.

I, možda paradoksalno, na duge staze jako optimist na srebro i zlato, te zlatne rudare (GDX).

Zadnji trade danas, long TNA 73.87, stop 73.38

Stop, najbolji prijatelj kojega možeš imati.

204.01, close mi pokazuje. Sutra velika borba za taj nivo.

dax brzo prolazi zonu 10000- 10600 ,ovo je drugi .

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

naravno ..opet brzi prolaz do 10 000 [emo_namigusa]

zasad short sve out

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

sp probio kljucni otpor na 2045, goldman ostao pasivan, velik volumen, bear trap ili pocetak long trenda,bit cemo pametniji danas.

samo je nacelo..drugi put….treci probija prema 1900

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


sp probio kljucni otpor na 2045, goldman ostao pasivan, velik volumen, bear trap ili pocetak long trenda,bit cemo pametniji danas.

Biti će da je bear trap.

Long TNA na 72.00

Dobro je PUG nacrtao onaj padajući graf. Isto veliki Degeneric već zadnjih 5 godina prognozira kolaps[emo_plazi]. Još ako se uzme u obzir,da je kinesko tržište počelo se hladiti….[emo_palacd]

New Report

Close