Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CROBEX

Ova je samo za arhivu, iz dosade.. Moje viđenje.. Dok vani ljudi grabe gore, mi pretačemo iz šupljeg u prazno.. Bezveznjikavo i dosadno, u svakom slučaju.. Mislim na Crobex.. A možda i analiza..

Ajd sretno!

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Po dnevnom grafu jesmo u uzlaznom trendu. Ok.
Odbili se jesmo na prve tehničke oversold signale, gledajući intraday 2h.

Hmh.

Ako misli krenut Crobi u akciju,
onda bi bilo jako zgodno da sad pokaže to, s obzirom na 2h i 10min graf.

Bilo kakav odlučniji zeleni dan, bilo danas ili sutra, bi signalizirao da crobkes
iz korektivnog moda, prelazi, ili je prešao u optimističan mod.

Eto,
malo mi je dosadno, pa da nešto napišem. Nadam se da će pomoć nekome.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

CROBEX :
– proboj sLT RSI , lom ADX-a i +DI>-DI sugeriraju mogućnost završetka silaznog trenda
– satni graf: lom ADX-a i medvjeđa divergencija RSI-a upozoravaju na strpljenje i retestiranje probijenog dnevnog RSI-a
– retest nebi trebao ići ispod 2220 (2214-sma100)
– zatvaranje iznad 2250 pobudilo bi optimizam…..

Krepat ma ne molat

lipi moj, nemaš ti pojma…
MrPromašaj, nepogrešivo

nepogrešivo
još tisak, i imaš 100% u zadnjih 5-6 grafa [lol]

@ NASDAQ :
– zbog takvih kao vi sam na DLKV i napisao vrijeme posta 14.00, jer se u 15.00 pojavio prodajni signal (presjecanje satne linije trenda cijene), a nakraju dana i izlazni signal po CCI-u
– već sam vam objašnjavao što znače riječi eventualno i mogućnost kao i moj način definiranja kratkoročnih ulaznih i izlaznih signala, nemam više volje…
[bye]
ps. pokažite nam vaše definiranje ulaznih i izlaznih signala pa da prokomentiramo…

Krepat ma ne molat

NASDAQ

ajd nabaci tricu u kos za LKPC [tongue]


nepogrešivo
još tisak, i imaš 100% u zadnjih 5-6 grafa [lol]

da, ovo nije bas dobro ispalo za MrRia…
ne pratim grafove kolege mrri pa nisam skuzio…

kolega MrRi , morate malo bolje promisljati o TA jer ovo nije dobro…
[wink]



nepogrešivo
još tisak, i imaš 100% u zadnjih 5-6 grafa [lol]

da, ovo nije bas dobro ispalo za MrRia…
ne pratim grafove kolege mrri pa nisam skuzio…

kolega MrRi , morate malo bolje promisljati o TA jer ovo nije dobro…
[wink]
[/quote]

….ništa nije dobro ako se "dobronamjerno" izvadi iz konteksta i ne shvati što je pisac time htio reći a pogotovo kratkoročno (npr.vaši INGR,FAZ,Nasdaq…)

Krepat ma ne molat




nepogrešivo
još tisak, i imaš 100% u zadnjih 5-6 grafa [lol]

da, ovo nije bas dobro ispalo za MrRia…
ne pratim grafove kolege mrri pa nisam skuzio…

kolega MrRi , morate malo bolje promisljati o TA jer ovo nije dobro…
[wink]
[/quote]

….ništa nije dobro ako se "dobronamjerno" izvadi iz konteksta i ne shvati što je pisac time htio reći a pogotovo kratkoročno (npr.vaši INGR,FAZ,Nasdaq…)
[/quote]

pa dobro,
bilo je dosta diskusije o FAZu i uglavnom ga iz naftalena vadi kolega Machete kad diskutira o TISK-R-A.
inace ta prica je stara pa bar jedno 7 mjeseci – i gubitak je bio mali, jer sam kupio na cca 12,5 – oko lokalnog dna.

ingra nije ispostovala TA jer je nekim "čudom" baš kada se trebao relizirati proboj uključio mirovinac s masovnom rasprodajom dionica ingre. provjerite slobodno.

a na Nasdaqu se zbilja dobro moglo zaraditi zadnjih dana. samo je trebalo uči ALL IN u TYP na 21, pa izaci na 23,50 i uci u TYH na 42, pa izaci ovih dana (sad je oko 50).
ja sam iz TYHa izasao prerano na 46 (ALL OUT) i uso u TYP sa 25% na prosjecno 20,50.

eto vam matematike, pa računajte.

[wink]

@ tigrus
– niste me shvatili, npr. INGR: 26.01 u 15.00 je bio klasičan proboj po svim pravilima i trebalo je ući. Međutim već 27.01 u 14.00 je bio izlazni signal po satnom grafu usprkos školskom proboju. Ali uvijek se npr. taj primjer može ZLONAMJERNO izvući jer nije dosegnut target tog trokuta cca 20…Drugim rječima, u nekom se trenutku otvori ili je pred otvaranjem neki target (postavi se post na TA) a koji se može ili ne ostvariti, ali poanta je što prije prepoznati da od targeta nema ništa i postaviti pozitivni ili negativni SL.
[thumbsup]

Krepat ma ne molat

Za one, koji prate amere i index sp 500.

Prognoza je bila rast cca. 1367 i danas se index popeo na najvišu razinu u zadnje dve godine 1361,71.

Flyer, Tigrus i ostale koelege….ko bi to još prije 14 dana vjerovao?????? a posebno, da će dolar na 1,48 EUR/USD????

Ipak 1367 je prekretnica. Rast preko toga ide ka sljedećem targetu IHS-a od 1429 ali prije toga ipak mislim, da će ameri uzeti malo predaha sa manjom korekcijom. Ajd


Za one, koji prate amere i index sp 500.

Prognoza je bila rast cca. 1367 i danas se index popeo na najvišu razinu u zadnje dve godine 1361,71.

Flyer, Tigrus i ostale koelege….ko bi to još prije 14 dana vjerovao??????…

niš nije tribalo virovat, samo je tribalo napravit TA, dakako svoju
recimo, prije pet nedilja


sp500 – kolekcija proliće’11


@ NASDAQ :
ps. pokažite nam vaše definiranje ulaznih i izlaznih signala pa da prokomentiramo…

lipi moj, više se nezamaran sa grafima i TA
samo pogledam tvoje prognoze, i odma odigan kontra. to su mi najbolji signali

@nasdaq

ovaj graf kandidiran za najljepši graf ikad postan…
kakva kombinacija boja…
[smiley]

samo ne sjecam se da ste ga metili na forum….
[huh]


@knecht19

ma…
nema veze, kupio sam typ dolar prerano.
sta sad?….
[undecid]


@MrRi

cini se da treba duboko u povijest zavuci ruku ne bi li se Brutalnom Kapitalu nasao graf za "zlonamjernu" primjedbu.
ali neka , uvijek je tu famozni FAZ…. jel tako machete?
[lol]

New Report

Close