Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da vidimo jel se može što na ingri i zaraditi.

brundo, 24.03.2011. u 14:56
Da vidimo jel se može što na ingri i zaraditi.

Može, znam da izgleda ludo, ali eto moram reći… INGRA krajem svibnja cca 50 (1 – 2 kn više manje)

LP

živi bili...

Kod amera je to puno lakše, barem meni, samo traži klinove i čekaj .

Ako moze netko bacit nesto za adrs.
Cini se tehnicki vrlo zanimljiv brdo raznih formacija po meni.
Rastuci trokut na 15 min , mali simetricni na dnevnom , moguce duplo dno.
Klin na godisnjem.Ako se sve po redu izrealizira moglo bi biti trke ili ?

adrs-p-a
Izgleda dobro, samo da sutra rsi malo odmakne od plave linije


marijan1, 24.03.2011. u 20:38
Da vidimo jel se može što na ingri i zaraditi.

Može, znam da izgleda ludo, ali eto moram reći… INGRA krajem svibnja cca 50 (1 – 2 kn više manje)

LP
[/quote]
obožavam ovakve analize!

ADRS :
– cijena se trenutno nalazi između 2 kanala, te se čeka proboj razine 273 i sLT RSI-a kao izgledni početak UP trenda čime bi i DMS pokazao početak trenda
– rani kupovni signal po CCI postoji od jučer
– probojem razine 280 aktivirao bi se target dvostrukog dna cca 300- vrh žutog kanala (sa otporom 285-288 te mogućim retestiranjem linije vrata)

Krepat ma ne molat

Moram primjetiti da mi se ne sviđaju komplicirani grafovi, a naročito što su mnogi preuzeli neku metodu rsi kao bitnog za probijanje njega kao nekakvog trenda i sl. Iako to postoji u literaturi, u praksi to ne igra. Cijena je najvažnija, price action, grafovi trebaju biti što jednostavniji s 2 ili 3 indikatora. 50 ili tko zna koliko indikatora su smislili luzeri, tražeći sveti gral, e da bi im on šapnuo gdje i kako, malo sutra.
Učiti od deluxa, iako me ponekad kao većinu ovdje nervira s bahatim stavom, mora mu se priznati da je očigledno shvatio igru. Uostalom doza bahatosti i odlučnosti je skoro pa najbitnija u ovom poslu. Da zaključim, većina najprije izgubi lovu najednostavnijom metodom, pa onda isprobava stotinu kompliciranih metoda kako da je vrati. Znači vratiti se jednostavnoj metodi price actiona tj. kupuj samo kad nešto raste, a prodaji kad nešto pada, mislim za početak. Poslije puno godina, pokušaj hvatati preokrete.

Nasdaq danas

+ TYP

valjda ce ovo biti dovoljno za jedan pad
[wink]

korf

Tisak – nisam siguran da li je ovaj S-H-S ispravan, jer je rastući trend dosta kratak. Što mislite?


Nasdaq danas

+ TYP

valjda ce ovo biti dovoljno za jedan pad
[wink]

Ovo izgleda zanimljivo i na prvu izgleda tako….
Jučer su probijeni moving averagi 20…
Parabolic SAR je probijen…
Pattern koji je razvijen u ovom padu (silazni trokut) je taman dosegnuo svoj target i kreno odbijanac…
No, nacrto sam (gdje bi ja ulazio u TYP)…..
RSI je ovdje dobar još uvijek
Pos. volume index je probijen (slika)…
No, bez daljnjeg i ovo tvoje mi izgleda OK, samo ti kažem da bi ja pričeko bar ove kružiće na slici…


Tisak – nisam siguran da li je ovaj S-H-S ispravan, jer je rastući trend dosta kratak. Što mislite?

prije par godina jedan bivši kolega je najavljivo tisk na 70-120 pa su mu se svi smijali … uskoro ćemo vidjeti da li je bio (ili ne) u pravu

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


korf

E, pa nekome Teletrader ne crta dobro – na mojoj slici se nazire dodatni rast, a na vašoj odbijanac.
Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu.
I prilažem još jedan graf za duži rok



korf

E, pa nekome Teletrader ne crta dobro – na mojoj slici se nazire dodatni rast, a na vašoj odbijanac.
Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu.
I prilažem još jedan graf za duži rok
[/quote]

ne znam bas kolega,

evo i ja prodo zadnje sto sam ima.
fini ulaz na 52-53kn
izlaz na 61-62…

New Report

Close