Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa ako vec javno prikazujes sopstvene grafove, onda moras da budes spreman i na komentare, pa i kritike. Ja se s tobom ne slazem u pogledu kretanja indexa na dugi rok i ukazujem ti i na tehnicke nedostatke istih. Kako more bit graf bez vremenske skale i da bude verodostojan ili da na DJ30 grafu komentarises kretanje SPX indexa? Ja ne umem da crtam, al znam dobro da citam grafove. Lep pozdrav.

Deca, vidim da ste internacionalizirali forum otkad me nije bilo, bik mamicu.
Kaj je to neki uvjet za primanje u EU?


Čovječe, ovi tehničari mogu crtati ove svoje linije kako kome odgovara, za isti grafikon mozes uradit 100 linija- ovisno kako ti paše taj dan.
No dobro ko voli nek izvoli, ja bi se ipak više oslonio na fundamente i intuiciju.

Ma kaj bi…nije svaki dan isto.Ponedeljkom krene sigurno onda tokom tjedna ruka malo i zadrhti.

who dares, wins

baš me nešto kopka …. bi se ovo moglo nazvati "ruski rulet"? Čini se kao da je "bomba" tempirana prije par mjeseci, i da, nekako, otkucavaju, zadnji tjedni, možda, čak i zadnji dani.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


baš me nešto kopka …. bi se ovo moglo nazvati "ruski rulet"? Čini se kao da je "bomba" tempirana prije par mjeseci, i da, nekako, otkucavaju, zadnji tjedni, možda, čak i zadnji dani.

Da i meni je ta divergensija zapela za oko… iako bi trebalo temeljitije proučit koliko je novogradnji dospelo na market, kakav je plan za njih za sledeće dve do tri godine, koliko je bilo odustanaka od gradjenja u krizi i kakva je cena scrapa i isplati li se i po kojim cenama slati brodove u staro gvožđe. Nekako imam osećaj da je ponuda prostora ojačala, a potražnja je flat ili sporije raste od ponude i zato ovkva situasija, iako prema sezonalnim ciklusima u brodarstvu, ovo bi moralo u nekom trenutku da odradi… no još tražimo dno.

S druge strane zanilmljiv je i ovaj tajm-lag na dnu u 2009. gde je dno brodara bilo dobar indikator celog marketa, a onda su se u protekloj godini počele dešavati neke čudne stvari i indeksi su krenuli suprotnim smerom. I mene zanima šta se tačno skriva u pozadini…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

niti s opcijama nije stanje svijetle perspektive, pa … ljubiteljima ruskog ruleta – primjer II

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Ma gle, čeka nas kratkoročna koreksija, no ti na izdvojenim primerima ne more da sagledaš celu dugoročnu sliku … ajde pogledaj NDX naprimer, pa ćeš videti da je isti probio vrh iz 2008. i nastavlja dalje… naravno da će po putu biti koreksija… no ovaj ciklus dugoročnog rasta još nije završen i potrajat će još najmanje godinu, možda i dve.

Već možda za koji dan će krenuti priče na vodećim portalima cnbc-a, bloomberga i sl. s katastrofičnim scenariom, pa će se javiti dr. Doom i drugi, pa će Španija zapasti u nove fiskalne probleme… etc., no to ne znači da će market radi toga prestati da raste… Ovo je ulovilo positivan momentum i neće tako lako dolje, opet ponavljam govorimo o dugoročnom secanriu, na kratki rok i ja očekujem koreksiju.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



@fotije

možeš li prepričati što si pročitao na grafu za vlds ako nije problem … hvala unaprijed

Je problem je, jer nemam nažalost alat za to. Sem toga, ovde uglavnom raspravljamo o kretanju indexa preko bare i tamo postoji odgovarajuća likvidnost za ovakve analize i analize pojedinih akcija. Kod nas to nije nažalost tako i mislim da nekakvu suvislu tehničku analizu za Validus čoek ne mora ni da načini. Ti verovatno znaš moje mišlenje da je to fundamentalno odavno bankrotisana priča, i po meni to, dok ne predje 10 dinara, ne bi ni pogledao, a tek negde na 20 bi razmislio o tome kamo ide cela priča i postoji li prostor za zaradu. Znam, ti ćeš reći, pa sad je 6,7 ili 8, a do dvadeset je prostor od 150 ili više odsto. Je, ali na ovim razinama i ispod njih je prostor da možda za koji dan ili mesec ne ostane ti ništa…. Daklem, visokospekulativan, nelikvidan stock i kao takav more da se danima napucava bez ikakve logike, gore ili dole. Ko ima volje buljit u ekran, more na tom napucavanju možda i lepo da zaradi, ali ne na ozbiljnijem iznosu para.

Ono šta ovako na prvu znam, nema potvrde ni kratkoročnog ni dugoročnog uptrenda (taj bi se negde trigeriso u prostoru iznad 20-25 dinara), tako da mi ne izgleda ni zanimljivo, a ni privlačno. Eto tolko od mene glede Validusa.

Lep pozdrav.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Katastroficari lakse malo. Mi ovaj puta prelazimo kljucni otpor crobexa od 2320 kao od sale. Sad smo vec na 2995, a glavni skok uzrokovan rastom hta jos nije uracunat. [wink] [wink] [wink] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]


Katastroficari lakse malo. Mi ovaj puta prelazimo kljucni otpor crobexa od 2320 kao od sale. Sad smo vec na 2995, a glavni skok uzrokovan rastom hta jos nije uracunat. [wink] [wink] [wink] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Ini će trebati podići spomenik ako uz to što je pomogla da crobex napokon krene još i pomogne da prevaziđemo taj ključni otpor [smiley] Ini ili Mađarima, sad kako tko gleda [tongue])

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Katastroficari lakse malo. Mi ovaj puta prelazimo kljucni otpor crobexa od 2320 kao od sale. Sad smo vec na 2995, a glavni skok uzrokovan rastom hta jos nije uracunat. [wink] [wink] [wink] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Ini će trebati podići spomenik ako uz to što je pomogla da crobex napokon krene još i pomogne da prevaziđemo taj ključni otpor [smiley] Ini ili Mađarima, sad kako tko gleda [tongue])
[/quote]

Ne slažem se baš sa tom konstatacijom, INA je ajmo reći katalizirala proces, ubrzala ga… no kratkoročni uzlet traje već neko vreme manje-više na svim berzama u regionu, najslabije zasad u Bosni i Srbiji, iako je već i tamo tromesečni rast popriličan.

Pogledajte naprimer Makedoniju, tamo je indeks u tri meseca napravio već gotovo 25 odsto.

Svugde dakle raste, no u Americi i Zapadnoj Evropi to već traje poprilično dugo….

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Da li netko od sudionika foruma zna kvalitetetan link na kojem bih pogledao kretanje cijene čelika u zadnje vrijeme. Unaprjed havala.


Da li netko od sudionika foruma zna kvalitetetan link na kojem bih pogledao kretanje cijene čelika u zadnje vrijeme. Unaprjed havala.

http://www.kitcometals.com/

who dares, wins



Da li netko od sudionika foruma zna kvalitetetan link na kojem bih pogledao kretanje cijene čelika u zadnje vrijeme. Unaprjed havala.

http://www.kitcometals.com/
[/quote]
Hvala ljepo verdi. [smiley]

ingra + divergencija na tjednom grafu . hoće li konačno dati očekivanu reakciju ?
[pray]
peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students



evo u dalekovodu se izgleda nešto veliko valja

Graf ti je jako slikovit. Opis prilično jezgrovit. Informacija savršeno sadržajna:)))
[/quote]
koji si pa ti?

New Report

Close