Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Crobex. Imamo formiran simetrični trokut. Inače neutralan obrazac , tako da se njegov ishod nije izvjestan sve do proboja. S druge strane, dosta eksperata smatra ovaj obrazac kontinuiteta prethodnog trenda. Moram napomenuti da se ovaj trokut može okvalificirati kao bullish ako u trećem wave-u cijena dotakne doljnju stranicu trokuta.Ono što je bitno je da je uzorak već sad na granici toga da bude diskvalificiran jer je cijena na rubu 2/3 uzorka pa je puno veća mogućnost false breakouta i mogućnost da cijena jednostavno izađe iz trokuta bez dramatičnih pomaka gore ili dolje.
Još jedan bitan detalj je označen isprekidanom crtom koja označava liniju uptrenda.
Kao što vidite Crobex je danas pao ispod te linije.To dodatno komplicira stvari jer otežava poziciju trokuta kao obrasca kontinuiteta u slučaju da cijena ostane tri dana ispod trenda.
Preporuka-pričekati ishod trokuta. U svakom slučaju ako dođe do breakouta u bilo kojem smjeru on mora biti odlučan i na velikom volumenu da bi bio autentičan.Ok?
Pozdrav deca


Crobex. Imamo formiran simetrični trokut. Inače neutralan obrazac , tako da se njegov ishod nije izvjestan sve do proboja. S druge strane, dosta eksperata smatra ovaj obrazac kontinuiteta prethodnog trenda. Moram napomenuti da se ovaj trokut može okvalificirati kao bullish ako u trećem wave-u cijena dotakne doljnju stranicu trokuta.Ono što je bitno je da je uzorak već sad na granici toga da bude diskvalificiran jer je cijena na rubu 2/3 uzorka pa je puno veća mogućnost false breakouta i mogućnost da cijena jednostavno izađe iz trokuta bez dramatičnih pomaka gore ili dolje.
Još jedan bitan detalj je označen isprekidanom crtom koja označava liniju uptrenda.
Kao što vidite Crobex je danas pao ispod te linije.To dodatno komplicira stvari jer otežava poziciju trokuta kao obrasca kontinuiteta u slučaju da cijena ostane tri dana ispod trenda.
Preporuka-pričekati ishod trokuta. U svakom slučaju ako dođe do breakouta u bilo kojem smjeru on mora biti odlučan i na velikom volumenu da bi bio autentičan.Ok?
Pozdrav deca


nema targeta ,ali ok, ionako s targetima ti bas neide … [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Khyan@ traziti iste obrasce nema smisla….nikad nisu isti….da je tome tako…nebi manjina zaradjivala…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

hvala,teta brankica!

Brankici 100-ka, samo nemoj te enigme, daj nešto što ima 99% efekt. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ja TISK vidim ovako nekako. dosada su probijene sve SMA potpore. u tom smislu ne vidim neku značajniju potporu prije donje linije ovog kanala. target cca 255. na toj razini se i nalazi donji BOLL na tjednom grafu.

Ponovite graf samo u LOG mjerilu, jer taj ne vrijedi!

26.11.2010 - Dan D


Eh,ludi Ameri, od -1,5% do 22h bit će u plusu.


opet u sridu [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

I btw – stvarno ne razumijem ljude koji se naslađuju na IGH-u. Pa zar im nije jasno da svi gube ako ovo zaista propadne?!

krivo zakljucujete, ne gube svi,
90% ljudi gubi…

ja cu zaraditi ako posao IGHu propadne.
na odbijancu, cca 10tak %.
[wink]

GRAF Crobija – pozitivna divergencija

26.11.2010 - Dan D


GRAF Crobija – pozitivna divergencija

nedovrsna….

cekamo rasplet..


GRAF Crobija – pozitivna divergencija

sam mi ti nemoj vidjeti rast [pray]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



Crobex. Imamo formiran simetrični trokut. Inače neutralan obrazac , tako da se njegov ishod nije izvjestan sve do proboja. S druge strane, dosta eksperata smatra ovaj obrazac kontinuiteta prethodnog trenda. Moram napomenuti da se ovaj trokut može okvalificirati kao bullish ako u trećem wave-u cijena dotakne doljnju stranicu trokuta.Ono što je bitno je da je uzorak već sad na granici toga da bude diskvalificiran jer je cijena na rubu 2/3 uzorka pa je puno veća mogućnost false breakouta i mogućnost da cijena jednostavno izađe iz trokuta bez dramatičnih pomaka gore ili dolje.
Još jedan bitan detalj je označen isprekidanom crtom koja označava liniju uptrenda.
Kao što vidite Crobex je danas pao ispod te linije.To dodatno komplicira stvari jer otežava poziciju trokuta kao obrasca kontinuiteta u slučaju da cijena ostane tri dana ispod trenda.
Preporuka-pričekati ishod trokuta. U svakom slučaju ako dođe do breakouta u bilo kojem smjeru on mora biti odlučan i na velikom volumenu da bi bio autentičan.Ok?
Pozdrav deca

Jep, mada uz povećanje volumena dajem velike šanse da je smjer samo up.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Pozdrav


@index99

Zanimljive slicice i jos zanimljivija alatka [thumbsup] .
100-tka od mene

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

zvijezda tjedni graf
testiranje potpore kanala,
netko je pametno istresao 10 kom na 4300, ako uspije razbiti potporu možda opet zaroni do 2700,
ali meni je ipak vjerojatniji odbijanac
bumo vidli…

New Report

Close