Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

majstori za TA!
je li jutros opet nastao gap na ingri
možda nekakva sličica
hoćemo li ići dalje up ili kao prošli tjedan nazad na popunjavanje





A što biste rekli da se ostvari ovaj Double Top scenarij… (na dugi srednjeročni period) …. odosmo dolje do 1030~1050 … [bye]

Sve je moguce osim betonskih cipela, pješke na mjesec, drvene peći i ovog tvog predvidjanja [bye]
[/quote]

Ma kakav double top! Prvo uopće ga nema, drugo nema teoretske šanse da Crobi izgubi 50%. Opet!
Isto tako možeš nacrtati još dva vrha i reći da je to triple top i da će crobex pasti još više!

[/quote]
prvo i osnovno, na TK je SVE moguće. i ne bih vam preporučio da budete uvjereni da je nešto nemoguće. isto tako je prije god i pol bilo nemoguće da će CROBEX ići tu di je došao, pa znamo šta se dogodilo.

opisani scenarij je zaista malo vjerojatan, ali treba u glavi uvijek imati sve mogućnosti. jer onog trenutka kada prestanete sagledavati sve opcije, postajete zaljubljeni u svoje viđenje situacije i tada se gube najveći novci.

uvijek treba biti oprezan.
[/quote]

slažemse da je sve moguce!

ovo maloprije samu šali napisao, medjutim, za takav razvoj situacije,trenutno su male šanse.

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Zxinfo ja sam odbacio mogućnost dvostrukog vrha pogladaj kako izgledaju grafovi stranjskih indexa,svi su premašili prethodni vrh a mi smo zbog već spominjanih stvari zapeli.

To meni ovako nekako izgleda.


Zxinfo ja sam odbacio mogućnost dvostrukog vrha pogladaj kako izgledaju grafovi stranjskih indexa,svi su premašili prethodni vrh a mi smo zbog već spominjanih stvari zapeli.

ja je još nisam odbacio.. pošto još nismo probili vrh. Naravno da ja ne zagovaram da će to tako biti… imam ja i druge scenarije, ali i ovo je jedan koji je moguć i na kojeg treba paziti. Više sam post stavio iz razloga da se malo trzne i na druga razmišljanja i ne popusti oprez i pažnja… ako me razumijete.




Kraš, kako sam rekao prije par dana, tko se nije ukrcao nigdje s ovom dionicom neće faliti!
Može samo dobiti! Tada je komentar nekih "likova" bio kako će KRAŠ dolje, a bome meni se čini da ne kupuje samo uprava, već i mi neki koji imamo "nos". Tako cijena nije otišla ispod 270kn već bome gore lijepih 4,5%.
Od 7300kom na prodaji čak 6200kom je na cijenama do 305kn, iza toga ostaje takva poljana, da me strah i pomisliti gdje može KRAŠ potegnuti!
Ostalo bi samo 1200kom na prodaji iza 305kn, a sigurno su neki tek na 450kn.
Pa sigurno ima netko 2milje za kupovinu i pogurat cijenu nekih 20-30% gore!
Po meni ova dionica po svim mojim pokazateljima ima priliku u idućih 15 dana ostvariti
najveći rast od svih dionica! Ne računam dionice tipa OPTE i slične koje se mogu prevrnuti!
Opet velim, ovo nije druk, dakle tko misli da KRAŠ ne može gore nek proda sutra, ostali koji imaju vjere u domaći BRAND i sigurno mjesto za kapital uz cijenu samo 25% od dna.

Dakle, ti smatraš da je za dionicu bitnije da "nije odradila rast" nego rezultati poslovanja koji su (kako se piše na temi "KRAS-R-A") poražavajući.
Znam da je ovo tema TA i da ne uzimate u obzir fundamente, ali zar stvarno misliš da će netko potegnuti po asku za konditora s P/E= 37?
Pa koliko bi trebao koštati jedan Ledo onda? 10000 kn?

Što se "poljane iza 305 kn" tiče probaj povući na ask do 305 pa da vidiš kako se poljana popunjava s veselim prodavačima.

Nemam ni KRAS ni LEDO niti planiram imati, samo primjećujem…
[/quote]

Ha ha, ma svakako si siguran da nemaš KRAŠ?
Pa kako bi i imao kad si prodao na 266kn pa te sad kriza hvata!
Predlažem ti ostavi se dionica i drži krampa, jer ako znaš gledati grafove onda bi shvatio sve.
Uostalom kako to da je ATPL rasla na 1390kn a imala gubitak od 62milje kuna???? E kad bi ti to znao!
A opet kako to da Viro raste a izbacio nikakvo izvješće? A trenutno i cijena šećera pada!
Sve ima svoje zakone, al ti to i ne možeš shvatiti!
Inače KRAŠ me ne brine jer znam da ću na njemu solidno zaraditi!
Uostalom, volim se držati one KUPUJMO HRVATSKO!
VDKT sa RSI-em iznad 70, neće dugo trajati rast još!
Ne očekujem propade na njemu, samo lagano ispuhivanje i onda stagnaciju neko vrijeme prije novog rasta.
[/quote]

štopaju zasad….ili se neko nije ukrco???



Zxinfo ja sam odbacio mogućnost dvostrukog vrha pogladaj kako izgledaju grafovi stranjskih indexa,svi su premašili prethodni vrh a mi smo zbog već spominjanih stvari zapeli.

ja je još nisam odbacio.. pošto još nismo probili vrh. Naravno da ja ne zagovaram da će to tako biti… imam ja i druge scenarije, ali i ovo je jedan koji je moguć i na kojeg treba paziti. Više sam post stavio iz razloga da se malo trzne i na druga razmišljanja i ne popusti oprez i pažnja… ako me razumijete.
[/quote]
Ma sve OK ja sam kratio neki dan DLKV učinio mi se sumnjivim (dvostruki vrh) i promašio sam trenutno,ali bez daljnjega da je korekcija moguća svakog trena da krene kako vani tako i u nas.


To meni ovako nekako izgleda.

bravo Lulu1, kud si zgodna tu si i pametna–dobro si nacrtala graf i od mene 100 bodova za tocnost.
oni koji ne vjeruju uskoro ce se uvjerit.

Sokol ga nije volio ... Mrgud !!


To meni ovako nekako izgleda.

I ja se u potpunosti slažem s tobom, i po brojanju valova, a i po ostalim idikatorima koji ukazuju da je vrijeme za korekciju. Udarili smo u trend liniju i nalazimo se u prekupljenom podrućju uz negativnu divergenciju.

ht

kolegice netrebate nam objašnjavat što se dogodilo, vidjeli smo to i sami [yawn]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Rijetko kad se viđa to, ali nekoliko tehničara je konkretno reklo – slijedi nam korekcija.
Valjda niste promašili, kad ste tako hrabro to napisali.

Ajde da vidimo baš, baš bih volio, nakon duže vremena imam nešto casha. [rolleyes]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Cobex dotaknuo gornju liniju kanala:


Krpa sorry što sam uzeo tvoj graf ali mi se jednostavno drugi nije dalo tražiti.. i nevidim ništa loše u korekciji koja treba biti i nalazi se na svome mjestu. Čak što više ukazuje na dužu jedinicu od prethodnog impulsa što je po meni pozitivno. Kada bi barem mi kao ovi preko bare bili kako ti veliš loše. Brzo bi vratili svoje izgubljeno !!
LP

svaka čast kolega
ovo je trebalo vidjeti prije mjesec dana



Krpa sorry što sam uzeo tvoj graf ali mi se jednostavno drugi nije dalo tražiti.. i nevidim ništa loše u korekciji koja treba biti i nalazi se na svome mjestu. Čak što više ukazuje na dužu jedinicu od prethodnog impulsa što je po meni pozitivno. Kada bi barem mi kao ovi preko bare bili kako ti veliš loše. Brzo bi vratili svoje izgubljeno !!
LP

svaka čast kolega
ovo je trebalo vidjeti prije mjesec dana

eto i graf vizionara

New Report

Close