Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@espresso

Mrgud je legedna, a i curama hvala na trudu… [thumbsup]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Hm, lijepo mi izgleda ovaj propad na Krašu, kao savršena korekcija i idealno vrijeme ulaska nakon prethodnog izlaska! Imali smo val 1 gore, val 2 dolje, a joooooooj, pa gdje ide val 3????
Žalim, al trgujem za bureke….

nema korekcije jer je stopa pada (ili rasta) američkih makroekonomskih pokazatelja u drugoj derivaciji. nebitno jel isti rastu ili padaju. Market ide prema ATH dok god se ne promjeni derivacija. crobex kratkoročno možda može malo predahnuti jer je nelikvidan, iako ne čak niti ne mora jer još uvijek ima težak fundamentalni gap.

I'LL BE BACK


nema korekcije jer je stopa pada (ili rasta) američkih makroekonomskih pokazatelja u drugoj derivaciji. nebitno jel isti rastu ili padaju. Market ide prema ATH dok god se ne promjeni derivacija.

što bi to značilo, ako možete malo pojasniti.

matematičko znanje o derivacijama, gradijentima, integralima i sličnim stvarima
ja osobno imam u malom prstu, ali me interesira što vam to znači da je "stopa rasta
pokazatelja u drugoj derivaciji
", te koji bi to bili pokazatelji (može jedan za primjer).

hvala.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


kolegice netrebate nam objašnjavat što se dogodilo, vidjeli smo to i sami [yawn]


vidjeti je jedno, protumačiti drugo.
opet…ti i kad vidiš moje grafove (lijepi i uredni, slažem se) ionako krivo i vidiš i protumačiš
i…
pa nisi baš jedini ovdje


HT-R-A dotaknuo gornju liniju uzlaznog kanala i točno na njoj se odbio prema dolje. Vrlo izvjesna korekcija HT-a u narednim danima.

Eto toliko o linijama uzlaznog kanala na HT-u i odbijanju u kanal.Ali, vidim da kolega vi i dalje crtate kanale tako da vam je druga točka zadnji dan trgovanja, bez obzira što smo vas upozorili da se tako ne može raditi.Sad ste to nacrtali i na Crobexu.
Krivo.



To meni ovako nekako izgleda.

I ja se u potpunosti slažem s tobom, i po brojanju valova, a i po ostalim idikatorima koji ukazuju da je vrijeme za korekciju. Udarili smo u trend liniju i nalazimo se u prekupljenom podrućju uz negativnu divergenciju.

[/quote]

Samo oprezno s tim linijama i izjavama. Vukle su se i ranije linije i spominjale divergencije u petom mjesecu i svi znamo kako je to prošlo…ako i bude uopće korekcije bit će vrlo plitka, a nema šanse da kratim poziciju dok se ne potvrdi okret trenda. A o okretu trenda nema govora.


Cobex dotaknuo gornju liniju kanala:

Pravilo: Ne možeš definirati kanal jednom točkom.
Dakle, kanal koji si nacrtao ne postoji.

Evo ja sam amaterski doradio tvoju sliku.
Plava linija označava moje amatersko viđenje razvoja situacije. Dakle, nema neke veće korekcije, samo flat par dana uz hlađenje oscilatora i onda nastavak u novom (gornjem) kanalu.
HT je ovo već odradio.

razina koja je na crobexu bila 2050-2060 i prelaskom koje je omogućen dalji rast , na DLKV-u je bila 425-430 (o čemu je pisala i Brankica)
od 25.8. nije prijeđena- u ovoj se zoni nalazi i dvostruki fibo i gornja linija dugoročnijih vila, kao i linija otpora povučena iz studenog 08.
teoretski, mogao je doći do danas na 1. liniju vila i završiti dan na +-500 (pa bi bio sinhroniziran sa ostalima), ali nije…
danas jest značajan otpor u vremenu (38,2% fibo i Međunarodni dan ozonskog omotača),
ali jednako bitan datum je i 23.9.

također, ako mogu primijetiti-kolega ivocar je napravio jednan pravac na dlkv-u koji zapravo ima samo jednu čvrstu točku (prethodni vrh), pa bih se i u tome složila s Brankicom – pravac bi morao imati bar 2 točke

i ako mogu zamoliti kolege koje moji grafovi ne zanimaju, da ih jednostavno preskoče.
unaprijed zahvaljujem,
pozdrav

Samo dodatno pojašnjenje slike.
??? 3 upitnika su tu zato što mislim da je današnji candle trebao biti crni ako govorimo o korekciji.

Usporedite sa paternima ispod ljubičastih točaka. Svi su crni.

Ovaj danas nije. I zato mislim da ne ide korekcija. (iako je možda neki priželjkuju) [wink]




To meni ovako nekako izgleda.

I ja se u potpunosti slažem s tobom, i po brojanju valova, a i po ostalim idikatorima koji ukazuju da je vrijeme za korekciju. Udarili smo u trend liniju i nalazimo se u prekupljenom podrućju uz negativnu divergenciju.

[/quote]

Samo oprezno s tim linijama i izjavama. Vukle su se i ranije linije i spominjale divergencije u petom mjesecu i svi znamo kako je to prošlo…ako i bude uopće korekcije bit će vrlo plitka, a nema šanse da kratim poziciju dok se ne potvrdi okret trenda. A o okretu trenda nema govora.
[/quote]
Lulu je označila rast kao impulsni i na vrhu ima 3 a ne 5, tako da zapravo govorite isto:)

da dodam, na dlkv-u može biti 3 ali i C?

Evo DLKV kome treba, nisam u njemu i ne interesira me, ali je uvijek drag za crtati, pa ako se nekome sviđaju moje rezbarije… neka si graf prisvoji, ako ne, samo ga zaobiđite.
LP svim prisutnim članovima !!

I very much love INGRA !!

@sotomaic
[thumbsup]

@mrgud

[thumbsup]
Može i tako,međutim ako ameri okrenu u crveno, žuta 3 bi mogla biti i na mjestu plave v,ionak imamo evening star,slow je u divergenciji itd.

No koment



@espresso

Mrgud je legedna, a i curama hvala na trudu… [thumbsup]

@ mrgud
Nacrtao sam prema tvom grafu. Ako je ispravan, onda si stvarno car (bolji od Prechtera i svih ostalih američkih analitičara, kji očekuju val 3). Ja ću ipak još maalo ostati u kešu, da vidim što će biti poslije 26.9. (144. Fibonacci day). Pozdrav prijatelju.

Evo kako izgleda tvoj graf:

New Report

Close