Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Gap na INGR popunjen

Da popunjen i to očekivano. Postavio se točno na donjoj granici GAPA, poklopilo me i sada već u lijepom plusu. Evo i graf poponjavanja. Ipak se ovo ne može vidjeti svaki dan [smiley]
[/quote]
Ma sve je to super,samo što je tijelo crne svijeće potpuno prekrilo tijelo bijele svijeće.
Formira se "Bearish engulfing"
[/quote]
postoji nešto što se zove Upside Tasuki Gap. A ova duga donja sjena ide u prilog realizaciji tog patterna.
[/quote]

zato kolega "filtriraj" pattern.

slow stoch je u overbothu i prekrizio se za sell.






Gap na INGR popunjen

Da popunjen i to očekivano. Postavio se točno na donjoj granici GAPA, poklopilo me i sada već u lijepom plusu. Evo i graf poponjavanja. Ipak se ovo ne može vidjeti svaki dan [smiley]
[/quote]
Ma sve je to super,samo što je tijelo crne svijeće potpuno prekrilo tijelo bijele svijeće.
Formira se "Bearish engulfing"
[/quote]
postoji nešto što se zove Upside Tasuki Gap. A ova duga donja sjena ide u prilog realizaciji tog patterna.
[/quote]

zato kolega "filtriraj" pattern.

slow stoch je u overbothu i prekrizio se za sell.

[/quote]
slažem se, ali inače je ovaj pattern poprilično pouzdan. a cijena se nakon njega obično nekoliko dana zadrži pa tek onda ide breakout. tako da se STOH stigne još malo iskorigirat. a što se STOH-a trenutno tiče, znao je on bit i zakucaniji pa nikome ništa.

druga stvar je što je u zadnjih sat vremena cijena potegnula natrag što je dobar znak.

vidjet ćemo, rekli bi slijepci. za mene trenutno HOLD.

Deca,samo još jedna slikica Crobexa da vidite par stvari gdje smo.
Prvo, konačno smo prešli SMA 252 označenu bijelom crtom.SMA 252 je godišnji evridž i čini mi se da pokazuje pravu situaciju.
Drugo, pogledajte srednjeročnu uptrend liniju iz ožujka i kako smo se tri puta odbili od nje.
Marberovo pravilo o tri zatvaranja cijene iznad trendlinije se opet pokazalo točnim jer ovaj prvi put kad je Crobex prešao preko uptrend linije nije uspio zatvoriti tri dana iznad.
Ja se toplo nadam da ćemo uz podršku SMA 252 konačno prijeći preko uptrend linije i tamo ostati.
Pozdrav

imam jedno pitanje za vas tehničare. zašto 99% vas uvijek koristi linearnu skalu na grafovima?


imam jedno pitanje za vas tehničare. zašto 99% vas uvijek koristi linearnu skalu na grafovima?

Pametno pitanje. Ja ponekad koristim i logaritamsku, ali za vrlo kratka razdoblja (od 20-30 jedinica) redovito je i linearna ok, iako logaritamska naravno bolje ujednačava vremensku težinu…

Inače, što ekipa kaže za ove negativne divergencije na dnevnom crobexu na većini oscilatora?


imam jedno pitanje za vas tehničare. zašto 99% vas uvijek koristi linearnu skalu na grafovima?

Pa nema nekog velikog razloga.Čisto stvar navike i toga da je to namješteno u programima po defaultu.To je čisto osoban odabir i neće utjecati na analizu.


imam jedno pitanje za vas tehničare. zašto 99% vas uvijek koristi linearnu skalu na grafovima?

mislim da je log skala bolja za duža razdoblja (mjesečni,tjedni) a da nema smisla na dnevnom

spx 500:
završiti ovako-3 boda od vrha i uz sam rub kanala/klina….nije u redu s njihove strane:)
za sad je izgledniji onaj "bijeli spx" sa širokom slobodnom zonom, ali ne bi trebalo odbaciti ni mogući dvostruki vrh
gap i 38% fibo su na istoj liniji
(mislim da nije dobro previše se opustiti i da uvijek treba imati na pameti i loš count, ali svi smo različiti:))

Dobar ovaj baner iznad "Posao.hr! Siguran start – Mladi poduzetnici pozor…posadite kanabis, brzo raste i ako Vas ne uhvate bit čete brzo bogati, a ako Vas uhvate bit čete u zatvoru Požega, kao i oni koji su podigli kredite za dionice, poglavito "Margin kredite". Sada već propali dioničari,,, ali bez brige nudimo Vam za vašu budućnost hranu, smještaj i vračanje kredita na jednostavan i brz način, utovar i istovar ugljena, u trajanju od samo 10-tak godina ??
Dođite nam opet…. Vjerno Vaš ZSE !!
P.S; U slobodno vrijeme imate plačeno predavanje TA i EVT-a, od strane Admiral Marketa, (baner na dnu desno) [proud]

I very much love INGRA !!

Na kraju tjedna treba pogledat tjedne oscilatore na crobexu ( preporucujem MACD) i sve ce biti jasno kuda se ide,jedan kolega je to čak u potpis stavio da shvati al nikako da mu udje u glavu.

Rijetki su to vidjeli prije mjesec dana, neki ce vidjeti tek kad završi tjedan, a kad svi to uvide, kad eweteisti uvide, ja odoh u keš

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


imam jedno pitanje za vas tehničare. zašto 99% vas uvijek koristi linearnu skalu na grafovima?

Logaritamska jedino utječe na linije ili kanale trenda.
Ne bi je definirao kao dobru za duža vremenska razdoblja, nego za veće amplitude.
Sada je pitanje gdje je granica kada je se počinje upotrebljavati. Koliko se sjećam, zaključio sam da već na 50% rasta (npr. 100<->150) daje razliku, a da bi je se iznad 100% rasta trebalo obavezno koristiti.

Tako da bi recimo ovaj CROBEX graf sa trend linijom od Brankice gdje imamo raspon od 1300 do 2300 (cca100%) vjerojatno drugačije izgledao. Brankice, oćeš probati?

Na kraju tjedna treba pogledat tjedne oscilatore na crobexu ( preporucujem MACD) i sve ce biti jasno kuda se ide,jedan kolega je to čak u potpis stavio da shvati al nikako da mu udje u glavu.

meni je nekako drazi SLow Stoch…

stavi ga pas vidit kak je precizan.
bas na tom tjednom nivou…


Logaritamska jedino utječe na linije ili kanale trenda.
Ne bi je definirao kao dobru za duža vremenska razdoblja, nego za veće amplitude.

jest, ovo je točnije objašnjenje



imam jedno pitanje za vas tehničare. zašto 99% vas uvijek koristi linearnu skalu na grafovima?

Logaritamska jedino utječe na linije ili kanale trenda.
Ne bi je definirao kao dobru za duža vremenska razdoblja, nego za veće amplitude.
Sada je pitanje gdje je granica kada je se počinje upotrebljavati. Koliko se sjećam, zaključio sam da već na 50% rasta (npr. 100<->150) daje razliku, a da bi je se iznad 100% rasta trebalo obavezno koristiti.

Tako da bi recimo ovaj CROBEX graf sa trend linijom od Brankice gdje imamo raspon od 1300 do 2300 (cca100%) vjerojatno drugačije izgledao. Brankice, oćeš probati?
[/quote]

Probala, gospon Graziani.Znam da trend linije izgledaju drukčije,budem pogledala da li možda probati i to koristiti kao standard.Hvala na prijedlogu

pred više od godinu dana su mislim gosn abu ali, dixi ili geronimo (ne sjećam se 100%) stavljali grafove u log i lin skali i bilo je zanimljivo pratiti oscilacije unutar (izvan) kanala … bilo bi lijepo tu praxu ponovo uvesti

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close